Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?
Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

 

Obecność tych ptaków na szczególnie wiosną kończy się ubrudzeniem całego balkonu i parapetów. Nie jest to pożądany widok, a czyszczenie pozostawionego po nich bałaganu wzbudza wręcz niesmak i odrazę. Nic dziwnego, że każdy mieszkaniec posiadający balkon szuka sposobu, aby skutecznie się ich pozbyć. Jeśli zauważysz na swoim balkonie lub parapecie ich gniazdo, należy szybko je usunąć zdezynfekować ubrudzoną powierzchnię, tak aby zapach nie wabił kolejnych ptaków. Należy jednak uważać kiedy odnajdziemy w gnieździe jaja z których wykluły się młode osobniki -  niszczenie takich gniazd jest zabronione i najlepiej jest zgłosić to do odpowiednich służb.

 

Gołębie na balkonie, co robić?

 

Jest wiele sposobów na odstraszanie gołębi. Najczęściej stosowane i sprawdzone to:

 

Domowe i inne sposoby na gołębie

Jeśli chcesz odstraszyć gołębie skutecznym opryskiem, przed jego wykonaniem należy dokładnie oczyścić miejsce zainfekowane przez ptaki. Po ich zastosowaniu gołębie na balkonie nie będą się już pojawiać. Specyfikiem należy dokładnie opryskać balkon, poręcz, parapet oraz każde inne miejsce, gdzie przesiadują gołębie. Po jego zastosowaniu nie zobaczysz ich już więcej tak szybko, należy jednak pamiętać aby powtórzyć taki oprysk po deszczu.

środek na golebie na balkon

Gołębie nie lubią też innych zapachów. Dlatego, jeśli chcesz się ich pozbyć, zastosuj mieszankę wody z octem i spryskaj nią parapet i balkon. Możesz dodać do niej chili lub pieprz, to dodatkowo wzmocni zapach i odstraszy niechcianych gości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium