Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej wykorzystująca olejki eteryczne i inne naturalne substancje zapachowe. Mogą mieć one różne działania, ale na ogół łączy je działanie odprężające. W domu do aromaterapii z reguły używa się kominków aromaterapeutycznych lub nawilżaczy powietrza.

Jak działa aromaterapia?

Ludzki zmysł powonienia jest wyjątkowo silny, a zapach przenika do mózgu szybko, pozwalając na niemal natychmiastowe działanie danej substancji. Podręczniki do aromaterapii wskazują, że zarówno inhalacje, jak i aplikowanie olejków na skórę wpływa na pobudzenie określonych punktów w układzie limbicznym. To z kolei sprawia, że naturalna aromaterapia olejkami działa na nasz organizm wszechstronnie.

Czego potrzebujemy do aromaterapii? 

Oczywiście, zgodnie z definicją, do aromaterapii potrzebujemy przede wszystkim źródła zapachu. Najczęściej używa się olejków eterycznych. Jak wspomnieliśmy wyżej, można je aplikować na różne sposoby, jednak najlepiej ograniczyć się do inhalacji i aplikowania na skórę. 

Aromaterapia w domu jest naprawdę bardzo prosta. Możemy skropić olejkiem kawałek materiału bądź też wdychać go bezpośrednio z buteleczki. Dodanie kilku kropel do miski z gorącą wodą też jest dobrym sposobem. Oprócz tego możemy wkropić nieco olejku do gorącej kąpieli i wdychać zapachy jednocześnie relaksując się w wodzie. Specjalistyczny sprzęt do aromaterapii w naszej ofercie to dyfuzory lub nawilżacze powietrza – proste urządzenie, które napełnia się wodą i dodaje kilka kropel olejku.

Olejki eteryczne - odstraszające owady

Olejki eteryczne według literatury mogą wykazywać działanie odstraszające owady. Za pomocą zapachu naturalnie odstraszają meszki, muszki, komary i inne owady. W kategorii znajdują się zarówno olejki, które możemy wykorzystać do aromaterapii jak i takie które skutecznie pomogą nam w walce z uporczywymi owadami.

W przypadku walki z owadami polecamy szczególnie:

  • Olejek z trawy cytrynowej Oilo Bio 5 ml
  • Olejek miętowy / mięta pieprzowa Oilo Bio 5 ml
  • Olejek lawendowy / lawenda Oilo Bio 5m

AROMATERAPIA, OLEJKI ETERYCZNE I DYFUZORY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium