Bezpieczny dach, czyste parapety: Środki na gołębie, preparaty na ptaki, odstraszacze na gołębie, żel odstraszający ptaki, kolce na gołębie

Odstraszacz na gołębie: Chroń przestrzeń przed skupiskiem ptaków

Gołębie to popularne ptaki, które coraz liczniej zasiedlają środowisko miejskie. Ich obecność może w niektórych sytuacjach przyczynić się do powstawania szeregu kłopotliwych sytuacji i stanowić zagrożenie dla otoczenia ludzkiego. Gołębie są potencjalnymi nosicielami chorób zakaźnych, takich jak histoplazmoza czy salmoneloza, a ich obecność w miejscach publicznych, zwłaszcza na placach zabaw dla dzieci, wokół boisk sportowych może zwiększać ryzyko przeniesienia chorób na ludzi.

Duże skupiska gołębi zazwyczaj przyczyniają się do znacznego zanieczyszczenia środowiska odchodami. Kwasy obecne w gołębich odchodach przyczyniają się do powstawania korozji metalowych elementów konstrukcyjnych budynków, parapetów, daszków, elewacji, klatek schodowych i innych instalacji miejskich. Ptasie odchody mogą powodować uszkodzenia lakieru na pojazdach, co przyspiesza korozję i wpływa na ich estetykę. Skuteczne odstraszanie gołębi na obszarach zurbanizowanych coraz częściej się staje koniecznością, a jednocześnie wyzwaniem dla specjalistów zarządzających środowiskiem.

Odstraszacz na gołębie

Odstraszanie gołębi w mieście: Jakie są skuteczne sposoby na ptaki?

Ultradźwiękowe odstraszacze na gołębie to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują emisję dźwięków niesłyszalnych dla ludzi, lecz irytujących ptaki. Urządzenie takie jak OD6A skutecznie odstrasza gołębie oraz inne zwierzęta takie jak: kuny, lisy, psy czy nietoperze. Odstraszacz wyposażony jest w czujnik ruchu oraz czujnik podczerwieni PIR, które doskonale radzą sobie w dzień i w nocy. Urządzenie odstraszające gołębie uruchamia się automatycznie po wykryciu ruchu w jego pobliżu. OD6A posiada szeroki zakres częstotliwości działania ultradźwięków w zakresie 16KHz – 60KHz.

Inną metodą odstraszania ptaków dostępnych na rynku może być zastosowanie preparatu STRONG NA GOŁĘBIE. Jest to naturalny odstraszacz gołębi w formie sprayu, zawierający wyselekcjonowane olejki eteryczne, które drażnią ptactwo, zniechęcając je do siadania i przebywania w miejscach jego aplikacji. Preparat na gołębie można stosować bezpośrednio na parapety, chodniki, gzymsy, balkony, okna czy dachy. W ofercie naszego sklepu dostępny jest także inny skuteczny środek — żel na gołębie BIRD PROOF. Odstraszacz na gołębie jest lepki, nietoksyczny i można używać go wszędzie tam, gdzie ptaki uparcie przesiadują lub nocują. Żel jest trwały i skuteczny, utrzymując się na powierzchniach nawet przez 12 m-cy.

W ofercie sklepu znajdują się również kolce przeciw ptakom — AVIK, które wykonane są z bezbarwnego poliwęglanu odpornego na UV i zmianę temperatury. Kolce na gołębie skonstruowane są z drutu sprężynowego ze stali kwasoodpornej i charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także estetycznym wyglądem. Tego typu barierę można montować na dachach, gzymsach, balustradach balkonowych, kopułach i zabytkach, co zniechęca gołębie do siadania w miejscach chronionych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium