Ochrona roślin: Skuteczne metody dla zdrowych upraw

W ofercie sklepu posiadamy szeroką gamie produktów, dzieki którym zapewnisz swoim roślinom kompleksową ochronę i zabezpieczysz je przed różnymi zagrożeniami. Ochrona roślin ogrodowych, drzewek owocowych i upraw warzywnych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim ważny element dbania o zdrowy wygląd, właściwy przyrost i obfite zbiory. Zagrożenia wynikające z braku ochrony roślin mogą prowadzić do znaczących strat w uprawach oraz osłabienia warzyw, krzewów i drzewek. Oferujemy preparaty zapewniające kompleksową ochronę, które nie tylko dbają o kondycję roślin, ale także chronią je przed różnymi zagrożeniami. W skład naszej oferty wchodzą między innymi:

  • Maści ogrodnicze - Preparaty w formie maści są doskonałymi rozwiązaniami dla ochrony drzew i krzewów przed zagrożeniami spowodowanymi szczepieniami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Chronią drzewa i krzewy tworząc mechaniczną barierę przed infekcjami wywołanymi patogenami i grzybami, a także przyspieszają gojenie się i zabliźnianie ran.

  • Taśmy do ochrony drzew - Oferujemy specjalistyczne taśmy z klejem, które monitorują obecność szkodników, ale także stanowią skuteczną barierę mechaniczną dla gąsienic, takich jak piędzik przedzimek czy ukośnica szczawiówka. Taśmy ochronne znakomicie chronią drzewa ozdobne i owocowe przed szkodnikami.

  • Opryski na warzywa i owoce - Preparaty takie jak Siltac EC, to innowacyjne rozwiązania do ochrony roślin, które zwalczają mszyce i przędziorki. Nie zawierają substancji aktywnych i tradycyjnych pestycydów chemicznych, co powoduje, że są wyjątkowo bezpieczne dla środowiska i Twoich upraw.

  • Środki do bielenia drzewek - Preparaty takie jak SILVAKOL to skuteczne środki chroniące drzewka owocowe i ozdobne przed podgryzaniem ich przez dziką zwierzynę. Zapewniają skuteczną ochronę kory oraz pędów przed uszkodzeniami spowodowanymi np. przez zające, sarny czy łosie.

OCHRONA ROŚLIN

Uratuj drzewka owocowe! Jak zabezpieczyć jabłonie i grusze przed mszycami, roztoczami i pasożytami ?

Zabezpieczenie drzewek owocowych takich jak jabłonie i grusze przed mszycami oraz innymi pasożytami jest kluczowe dla utrzymania zdrowych plonów. W tym celu możesz zastosować preparat AFIK, aby zapewnić skuteczną ochronę. Preparat ten służy do sporządzania oprysków i skutecznie zwalcza mszyce, roztocza, mączliki, wciornastki, miseczniki oraz tarczniki na roślinach sadowniczych, rolniczych i ozdobnych. Preparat AFIK to niezawodny środek ochrony roślin, który zapewnia doskonałą ochronę jabłoni, grusz oraz brzoskwiń przed mszycami i roztoczami.

Jak zastosować oprysk ochronny ?

AFIK to preparat w formie stężonego koncentratu do sporządzania roztworu, który działa mechanicznie przez utworzenie błony okrywającej, unieruchamiającej i likwidującej szkodniki roślin. Nie zakłóca procesów fizjologicznych drzew i krzewów, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczny dla ekosystemu. Zawiera naturalne polisacharydy, które działają natychmiastowo i skutecznie rozwiązują problem szkodników. Oto kilka porad jak zastosować oprysk ochronny:

  1. Należy zastosować oprysk niezwłocznie po zauważeniu pierwszych szkodników.

  2. Dokładnie wymieszać preparat przed sporządzeniem roztworu wodnego.

  3. Zalecane stężenie dla roślin sadowniczych to 0,3% (300 ml środka w 100 l wody). Zalecana ilość wody to 500-1000 l/ha, by całkowicie zwilżyć rośliny, zależnie od ich wielkości.

  4. Zabieg należy wykonać, w pełni pokrywając powierzchnię liści, zarówno od góry jak i od spodu.

  5. Zaleca się powtórzyć zabieg po około 5-7 dniach, jeśli stwierdzi się obecność żywych szkodników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium