Bezpieczeństwo w zasięgu dłoni: Rękawice gumowe, rękawice ogrodowe, odzież ochronna BHP, rękawice ochronne lateksowe, rękawice robocze

Rękawice ochronne: Chroń dłonie w trakcie pracy!

Rękawice ochronne są nieodłącznym elementem odzieży ochronnej dla osób pracujących w różnych branżach, takich jak budownictwo, przemysł chemiczny, medycyna, gastronomia czy przetwórstwo spożywcze. Wysokiej jakości rękawice ochronne zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale przede wszystkim skuteczną ochronę przed urazami, zabrudzeniem i ograniczają kontakt z niebezpiecznymi substancjami.

Rękawice ochronne są powszechnie stosowane w pracach ogrodowych, gdzie chronią przez bezpośrednim kontaktem z ziemią, roślinami, a także ostrymi narzędziami. Rękawice robocze zabezpieczają dłonie przed zadrapaniami, ukłuciami oraz brudem. Wykonane są z mocnych materiałów, takich jak skóra lub tkaniny wzmacniane, i chronią naskórek przed mechanicznymi uszkodzeniami.

RĘKAWICE OCHRONNE

Bezpieczeństwo w rękach. Jakie rękawice ochronne wybrać do pracy?

Bezpieczeństwo rąk jest kluczowe w wielu zawodach, dlatego wybór odpowiednich rękawic ochronnych jest niezbędne do zapewnienia optymalnej ochrony przed różnorodnymi urazami dłoni. Istnieje wiele rodzajów rękawic roboczych dostosowanych do specyficznych potrzeb różnych zawodów. Omówmy trzy popularne rodzaje rękawic, które są dostępne w naszym sklepie: nitrylowe, izolacyjne i pszczelarskie.
 
RĘKAWICE NITRYLOWE są wykonane z syntetycznego kauczuku odpornego na przebicia, rozdarcia i działanie wielu chemikaliów. Znakomicie chronią przed zakażeniami i kontaktem z ciałami obcymi, dzięki czemu są powszechnie używane w medycynie i pracach laboratoryjnych. Są bardzo lekkie, elastyczne i dobrze przylegają do dłoni, co ogranicza ryzyko przedostania się substancji pod skórę.
 
Rękawice ochronne są projektowane z myślą o zapewnieniu ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami mechanicznymi czy termicznymi. Rękawice ochronne takie jak DRAGON wykonane są z nylonu z dodatkową powłoką lateksową o chropowatej strukturze, co zwiększa chwytność i nie powodując usztywnienia rękawicy. Syntetyczny materiał wykazuje odporność na detergenty oraz kwasy. Zarówno tkanina, jak i powłoka lateksowa odporne są na rozdarcie, a jednocześnie są elastyczne i wytrzymałe. Zapewniają doskonałe dopasowanie do dłoni, dzięki czemu zapewniają bardzo dobrą manualność i ograniczają ślizganie się trzymanego przedmiotu.
 
Rękawice pszczelarskie są niezbędne dla osób pracujących w pasiekach. Znakomicie chronią dłonie i przedramiona przed ukłuciami pszczół oraz ograniczają bezpośredni kontakt z produktami pszczelimi. RĘKAWICE OCHRONNE ŁYSOŃ to wysokiej jakości rękawice robocze przeznaczone dla pszczelarzy, które zabezpieczają przed użądleniem nie tylko podczas prac w pasiekach, ale również przy likwidacji gniazd niebezpiecznych os. Mogą więc służyć profesjonalnym ekipom dezynsekcyjnym usuwającym gniazda insektów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium