Uwaga na kleszcze! Jak pozbyć się kleszczy w ogrodzie?

Jak wybrać najlepszy oprysk na kleszcze? Bezpieczny ogród to ogród bez kleszczy.

Jest kilka sposobów, mniej lub bardziej skutecznych, dzięki którym można  ograniczyć występowanie kleszczy. Są rośliny, olejki eteryczne, preparaty zawierające DEET, oraz skuteczne opryski na kleszcze.

Przyczepiają się do skóry i aparatem gębowym wgryzają się, zaczynając ssać krew. Nienapity kleszcz mierzy 2-4 mm, lecz znacznie zwiększa swoją objętość, kiedy się nakarmi. Ugryzienie kleszcza zazwyczaj jest bezbolesne, dlatego ciężko zauważyć moment, gdy przyczepia się do skóry. Jednak nie wolno zapominać, że kleszcze przenoszą groźne choroby pasożytnicze i powodują infekcje. Profilaktyka w walce z kleszczami jest więc jak najbardziej wskazana.

Kleszcze nie są rzadkością zwłaszcza w ogrodach przy łąkach, parkach oraz lasach.


1. Środki odstraszające z DEET

Preparatami w sprayu wystarczy spryskać dokładnie ciało przed wyjściem na spacer. Jednak ich działający odstraszająco na kleszcze zapach może szybko wywietrzeć. Bardziej efektywne są kremy na kleszcze. Wystarczy, że miejsca narażone na ukąszenia pokryjesz cienką warstwą kremu. W szczególności pamiętaj o wysmarowaniu okolic mankietów i kołnierzyka.

2. Skuteczne opryski działki

Najbardziej skutecznym w pozbyciu się kleszczy są preparaty oparte o permetrynę oraz inne substancje biobójcze. Przetestowane przez nas produkty z linii STRONG to najlepsze środki do zwalczania kleszczy w ogrodach do opryski trawnika i krzewów. W naszej ofercie znajdują się jedynie te środki do zwalczania kleszczy w ogrodzie, działające w 100%. Oprysk na kleszcze należy wykonać zazwyczaj 2 -3 razy w sezonie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium