Jak się pozbyć kuny z samochodu?

Jak się pozbyć kuny z samochodu?

Kuny domowe grożą nie tylko mieszkańców domów, które umieszczone są w okolicach zalesień. Okazuje się bowiem, że te małe szkodniki bardzo upodobały sobie także i nasze samochody. W takiej sytuacji liczy się szybka i zdecydowana reakcja, ponieważ szkody wyrządzone przez kunę mogą być naprawdę niebezpieczne dla poprawnego funkcjonowania naszego auta. W jaki sposób pozbyć się tego zwierzęcia? Postaramy się podpowiedzieć Ci w poniższym wpisie. Koniecznie czytaj więc dalej!

Jak poznać, że kuna zadomowiła się w samochodzie?

Często dosyć trudno zorientować się, że nasz samochód stał się domem dla kuny. Jednak jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mamy takie podejrzenia. Kluczem do szybkiego wychwycenia ich jest oczywiście częste sprawdzanie poszczególnych części naszego pojazdu. Poza tym naszą szczególną uwagę powinny zwrócić między inny elementy takie jak pogryziona mata wyciszająca silnik czy dziury w przewodach elektrycznych bądź tych związanych z różnego typu płynami. Wtedy to zazwyczaj nasz pojazd wykazuje nieprawidłowe działanie chociażby w nierównej pracy. Takie pierwsze ,,objawy’’ kuny powinny być dla nas motywacją dla dokładnego przeczyszczenia i umycia poszczególnych komór silnika czy innych części auta. Warto szczególną uwagę na samochód stojący na zewnątrz skierować głównie w okresie jesiennym – to bowiem wtedy kuny najbardziej potrzebują ciepłego miejsca, na które często typują właśnie nasze pojazdy.

Co, kiedy mamy pewność, że pod maską auta znajduje się kuna?

Szybka reakcja jest tu kluczem! Warto zdecydować się na profesjonalne, dogłębne czyszczenie samochodu na przykład przed profesjonalistów. Kolejny krok to samo odstraszenie kuny domowej. Warto wiedzieć, że gatunek ten znajduje się pod ochroną, dlatego sposoby pozbywania się kun muszą być odpowiednie. Najlepiej mogą się sprawdzić odstraszacze ultradźwiękowe czy zapachowe. Koszty takich preparatów i urządzeń są spore, to fakt. Gwarantują jednak, że kuny nie zostaną w żaden sposób skrzywdzone. Warto także dbać o częste czyszczenie poszczególnych elementów samochodu, zmiana zapachu sprawi bowiem, że kuna nieco niechętnie będzie się chować pod naszą maską.

OPRYSK NA KUNĘ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium