Jak skutecznie pozbyć się mrówek?

Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne środki i domowe sposoby.

Chociaż owady te stanowią ważną część ekosystemu i uważane są za pożyteczne, kiedy pojawiają się w naszych kuchniach i spiżarniach, raczej nie stanowią powodu do radości. Ukąszenia niektórych gatunków mogą być bolesne i wywoływać na skórze swędzące podrażnienia, na ogół jednak inwazja mrówek to po prostu uciążliwy problem – stworzenia te doskonale wyczuwają pożywienie i błyskawicznie mogą dostać się do niezabezpieczonych produktów spożywczych. Ze względu na liczebność stada i szybkie tempo rozmnażania, poradzenie sobie z nowymi lokatorami może być trudne, na szczęście istnieje na to wiele skutecznych sposobów.

Sposoby na mrówki

Osoby, które chcą szybko i efektywnie wytępić owady mogą sięgnąć po całą gamę dostępnych środków chemicznych. Spotkać można wśród nich między innymi opryski, które wykonuje się w miejscach występowania mrówek, a także żele i proszki, które umieszcza się na trasach przemieszczania insektów. Wykazują się one bardzo szybkim działaniem i błyskawicznie likwidują mrówki, jednak przy ich stosowaniu zachować należy szczególną ostrożność. Nie powinno się ich rozpylać w pobliżu żywności, a także ograniczyć dostęp do nich dzieciom oraz domowym zwierzętom. W niektórych domach stosuje się również odstraszające owady płytki oraz urządzenia ultradźwiękowe.

Czego nie lubią mrówki?

Na pozbycie się mrówek z mieszkania istnieje również wiele domowych metod, jednak ich skuteczność bywa trudna do przewidzenia. Drażniąco działa na te stworzenia kwaśny odczyn środowiska, dlatego poleca się między innymi opryski z roztworu soku z cytryny lub octu. Podobne efekty osiągnąć można stosując mikstury na bazie niektórych domowych przypraw, na przykład pieprzu, cynamonu oraz czosnku. Odstraszyć owady można również, wysypując na ich trasie sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia, należy jednak pamiętać, że nie tylko nie wygląda to zbyt estetycznie i przyczynia się do powstawania bałaganu, ale również trzeba będzie powtarzać tę czynność po każdym odkurzaniu.

Jaki środek jest skuteczny na mrówki?

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium