Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni? Sprawdzony sposób.

Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Rozpoczynające się lato z pewnością każdemu kojarzy się z urlopami, wypoczynkiem oraz relaksem. Jednak, jak zwykle, każdy medal ma dwie strony. Tą negatywną w przypadku lata bez wątpienia są owady. O ile muchy czy komary powodują irytację i ewentualnie czasem krótkotrwały świąd, o tyle osy i szerszenie stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wystarczy bowiem rozsierdzić te owady, a możemy zostać użądleni.

Niebezpieczeństwo jest większe, jeśli gniazdo szerszeni czy os znajduje się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Należy wtedy zachować szczególną ostrożność i podjąć konkretne kroki w celu usunięcia gniazda. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zamówić usługi profesjonalnej firmy. Jeśli jednak chcesz zrobić to samodzielnie, musisz bezwzględnie stosować się do kilku niezwykle ważnych wskazówek.

Domowe sposoby usuwania gniazda os lub szerszeni - UWAGA!

Przede wszystkim – nie próbuj usuwać gniazda „domowymi” sposobami. W internecie znaleźć można wiele porad, takich jak chociażby palenie, zalewanie wodą, itp. Nigdy ich nie stosuj! Możesz w ten sposób dodatkowo zdenerwować owady, przez co mogą Cię zaatakować!

Zamiast tego wybierz specjalistyczny preparat – działający szybko, skutecznie i długotrwale. Najlepszym wyborem są preparaty działające natychmiastowo, takie jak gaśnica. W naszej ofercie znajdziesz kilka propozycji, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Do samego oprysku musisz się dokładnie przygotować.

GAŚNICA NA OSY I SZERSZENIE

Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni, najlepszy sposób krok po kroku


1. Załóż grube ubranie, które ochroni Cię przed użądleniami – możesz ubrać się np. na tzw. cebulkę. Pamiętaj także o skutecznej ochronie twarzy, głowy, rąk oraz nóg. Oprysk najlepiej wykonać w nocy, kiedy owady wykazują najmniejszą aktywność.

2. Podejdź cicho do gniazda, bez żadnego większego źródła światła. Następnie użyj danego preparatu, zgodnie z instrukcją obsługi, dostępną na opakowaniu. Najczęściej wykonuje się to, pryskając równomiernie na całe gniazdo, aż nasiąknie ono preparatem.

3. Kiedy już oprysk zostanie wykonany, pozostaw gniazdo, aż do następnego dnia, kiedy to możesz ostrożnie podejść do gniazda i bardzo delikatnie okryj je grubym, czarnym workiem i szczelnie go zamknij. Włóż do kontenera na śmieci i szczelnie go zamknij pasującą pokrywą. Postaw go najlepiej z dala od domu.

Jak usunąć gniazdo os zbudowane w ziemi?

W przypadku gniazd które często spotkamy w naszych ogrodach postępujemy podobnie jak w przypadku opisanym powyżej.

Jaki oprysk na osy lub szerszenie?

Zapraszamy do zapoznania się z najskuteczniejszymi opryskami do zwalczania gniazda os lub szerszeni.

Opryski na osy i szerszenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium