Jak użyć bombę na pluskwy?

Jak użyć bombę na pluskwy?

Kilka razy na naszym blogu pisaliśmy już o tym, czym są i jak wyglądają pluskwy, a także jak rozpoznać ich obecność w naszym domu. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy pójść dalej tą drogą i zaproponować nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Wam szybko i skutecznie uporać się z problemem pluskiew w swoim domu.

Rozwiązaniem tym są bomby na pluskwy – niewielkie puszki, wyglądające jak standardowe środki w sprayu. Jednak ich użycie i działanie jest nieco inne. Ich zadaniem jest wypełnienie pomieszczenia daną substancją gazową, która w dużym stężeniu zwalcza pluskwy.

Niektóre osoby, szukając odpowiedniego środka do pozbycia się tego problemu obawiają się skorzystania właśnie z tej formy, obawiając się jej obsługi. Tak naprawdę jednak nie ma podstaw do takich obaw – dostępne w naszej ofercie bomby są niezwykle łatwe w użyciu – wystarczy jedynie trochę czasu i możliwość pozostawienia zamkniętego pomieszczenia przez parę godzin,a następnie jego wywietrzenia.

Kiedy już zdecydujesz się zastosować jedną z naszych bomb zamgławiających, powinieneś szczelnie zamknąć okna i zasłonić kratki wentylacyjne w danym pomieszczeniu. Oczywiście nie mogą w nim pozostać żadne artykuły spożywcze, ani naczynia. Koniecznie należy na cały dzień wyprowadzić z mieszkania czy pomieszczenia wszystkie zwierzęta domowe (wynieś także akwaria czy terraria).

Zanim otworzysz bombę, energicznie potrząsaj nią przez kilkadziesiąt sekund, zdejmij plombę i naciśnij. Pamiętaj, aby nie trzymać opakowania zbyt blisko twarzy – po aktywacji gaz rozpyla się samoistnie.

Czas rozpylania zapisany jest na opakowaniu. Po tym czasie należy pozostawić pomieszczenie zamknięte przez przynajmniej dwie godziny. Następnie wystarczy dokładnie je przewietrzyć, a także sprzątnąć.

Jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące użytkowania bomb na pluskwy bądź zastanawiasz się, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci uporać się z tym nieprzyjemnym problem.

PORADNIK: JAK SKUTECZNIE ZWALCZAĆ INSEKTY PRZY UŻYCIU BOMBY ZAMGŁAWIAJĄCEJ:

Szczelnie zamknąć drzwi i okna oraz zasłonić kratki wentylacyjne. Z pomieszczeń poddawanych zabiegowi usunąć produkty spożywcze, naczynia, sztućce i przedmioty osobiste, a zwierzęta wyprowadzić. Meble i sprzęty odsunąć od ścian na około pół metra.
Opróżnić łóżka i zdjąć pościel i poszewki. Pamiętać o przepraniu całej garderoby, zasłon, firan i pościeli w temperaturze minimum 60° C. Do czasu wykonania prania, wymienione przedmioty powinny pozostać zabezpieczone w szczelnych, np. foliowych workach.
Energicznie wstrząsnąć i postawić pojemnik na podwyższeniu w pozycji stojącej najlepiej jak najbliżej środka pomieszczenia i jeśli to możliwe w połowie jego wysokości. Podłoże, na którym stoi bomba zabezpieczyć kartonem, folią lub starą gazetą.
Zerwać plombę zabezpieczającą znajdującą się wokół zaworka. Wcisnąć głowicę i przekręcić w prawo do jej zablokowania. Natychmiast opuścić pomieszczenie, w którym podczas zabiegu dezynsekcji nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta.

Po dokonanym zabiegu pozostawić pomieszczenie zamknięte przez ok. 4-6 godzin.
Oddanie pomieszczenia do użytku może nastąpić po dokładnym przewietrzeniu (minimum 2 godziny), nie wcześniej niż po 12 godzinach od wykonania dezynsekcji.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności.
Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.
W przypadku licznych populacji insektów, zabieg powtórzyć po 14 dniach.

Bomba zamgławiająca DELTACAPS FORTE może być stosowana w mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych, zakładach przetwórstwa spożywczego, magazynach, obiektach handlowych i inwentarskich, a także pomieszczeniach biurowych, lokalach użyteczności publicznej, hotelach itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium