Jak złapać kunę do klatki?

Jak złapać kunę do klatki?

Kuny to gryzonie, które znane są ze swojej zwinności i niezwykłej inteligencji. Gdy pojawią się w naszych ogrodach i na posesjach potrafią wywołać swoją obecnością niemałe zamieszczanie. Te małe zwierzęta potrafią się naprawdę zadomowić, dlatego warto jak najszybciej je przepędzić. Wyszukując jednak skutecznych metod złapania czy odstraszenia kun możesz natrafić na bardzo tajemniczy świat wabików w płynie, a także granulatów. Ilość dotyczących ich informacji może być dosyć przytłaczająca. Na szczęście specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ten oto przewodnik – dowiesz się z niego między innymi jak wykorzystać wymienione wcześniej narzędzia do złapania kuny do klatki. W ten sposób być może uda Ci się zapewnić sobie spokojny ogród?

Tajemniczy maluch...

Zanim zagłębimy się w świat wabików, warto nieco bliżej przyjrzeć się naszemu „celowi”. Kuna to bowiem drapieżnik z rodziny łasicowatych, mający niezwykłą zdolność dostosowywania się do różnych warunków życia. Złośliwość kun jest w stanie zrujnować ogród, ponieważ te sprytne maluchy z chęcią wybierają się na wycieczki po śmietnikach, a także mogą psuć drewniane konstrukcje.

Subtelna pułapka — wabiki w płynie

Wabiki w płynie to subtelna, a zarazem skuteczna strategia złapania kuny. Środek ten opiera się na intensywnym zapachu, którego celem jest zwabienie kun w określone miejsce. Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach, jeśli wabik w płynie ma Ci pomóc osiągnąć sukces w zwabieniu tych zwierząt. Po pierwsze, musisz wybrać odpowiedni zapach – skup się raczej na aromatach, które są bardzo kuszące dla kuny. Zazwyczaj będą to zapachy związane z jedzeniem (na przykład woń ryby czy mięsa). Inna kwestia to właściwe zastosowanie tego typu płynu. Musisz go bowiem umieścić w miejscu, w którym kuny są najbardziej aktywne. Najczęściej będą to śmietniki, ścieżki często przez nie odwiedzane. Ważnym aspektem jest również intensywność zapachu – musi on przecież przyciągnąć uwagę tych małych gryzoni. W tego typu wabikach w płynie kluczowa jest także regularność stosowania ich. Staraj się monitorować spryskane nimi miejsca, zmieniaj lokalizacje i śledź reakcje kun.

Zapachowa gratka dla kun

Tą oczywiście mogą być zapachowe granulaty wabiące swoją wonią kuny. Ta strategia opiera się na bardzo podobnym działaniu, co mechanizm wabienia wabików w płynie. Te małe, nasycone intensywną wonią ziarenka kuny mogą traktować jako smaczny posiłek. W przypadku granulatów także warto zastosować podejście nastawione na monitorowanie i śledzenie poczynań tych małych gryzoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium