Jaki oprysk na kleszcze w ogrodzie?

Coraz częściej pamiętamy, by odpowiednio zabezpieczyć się przed tymi intruzami, wybierając się do lasu. Jednak kleszcze to pajęczaki często występujące również w przydomowych ogródkach. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jaki oprysk zastosować na kleszcze w ogrodzie, kiedy zauważamy ich niepokojącą ilość?

Nieproszeni goście

Te bardzo małe pajęczaki są bardzo niebezpieczne dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą trudne w diagnostyce i w leczeniu choroby. Usuwanie ich ze skóry może być trudne, zwłaszcza u psów z długą sierścią. By uniknąć konieczności sprawdzania po każdym pobycie w ogródku skóry swojej i pupila, warto wykonać zabiegi, które skutecznie wytępią owady.

Żegnaj!

Tylko sprawdzone preparaty dają gwarancję skuteczności. Jeśli planujesz wykonanie oprysku, wybierz odpowiednią porę dnia, w której te małe pajęczaki są mniej aktywne. Unikniesz w ten sposób złapania ich podczas prac. Poranek lub wieczór okaże się najlepszą porą, również ze względu na chęć ochrony pożytecznych owadów. Zanim rozpoczniesz zabiegi, skoś trawę. Preparat rozprowadź po krzewach, tujach, kępach traw, w których kleszcze się szczególnie lubują.

Różne środki walki

Ochronić siebie przed kleszczem lub skutkami ugryzień możesz:

  • stosując środki ochrony osobistej,
  • opryskując ogród, framugi okien, montując moskitiery,
  • wybijając owady wewnątrz domu za pomocą aerozoli,
  • łagodząc ukąszenia.

Spośród powyższych metod na pewno najbardziej efektywnym działaniem będzie oprysk ogrodu, gdyż to tam robactwo się wylęga.

Metoda na owada

By mieć pewność, że wybijesz kleszcze, zastosuj chemiczne środki biobójcze do zamgławiania i oprysku działki. Obecnie istnieją różne substancje, które skutecznie pomogą Ci pozbyć się uciążliwego problemu. Do nich należą między innymi:

  • tetrametryna,
  • butotlenek piperonylu,
  • cypermetryna.

Pamiętaj, że warto korzystać z profesjonalnych sklepów i poradzić się sprzedawcy przed zakupem. Nie zapomnij również, by zawsze, wykonując tego typu prace na działce, nosić na sobie odzież ochronną, maskę, pełne i nieprzepuszczalne obuwie oraz rękawiczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium