Krocionogi - zwalczanie

Mimo że w większości przypadków nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, to jednak bardzo szybko się rozmnażają i osiedlają nowe kryjówki. Mowa tu o krocionogach. Są to niewielkie insekty z grupy stawonogów o podłużnym ciele, pokrytym czarnym lub brunatnoczarnym pancerzem.

Najczęściej można je spotkać w wilgotnych miejscach – na trawnikach, przy budynkach, w piwnicach itp. Często tworzą duże populacje, żywiące się liśćmi, drewnem opałowym czy innymi materiałami organicznymi w stanie rozkładu.

Jak rozpoznać miejsce inwazji krocionogów?

Co ważne, krocionogi nie zostawiają właściwie żadnych oznak inwazji – jedyne, co możemy dostrzec, to same owady. Co prawda w dzień trudno je dostrzec, ponieważ prowadzą życie nocne, jednak czasem możemy zobaczyć pojedyncze insekty przemieszczające się między kryjówkami.

Jeśli je dostrzeżesz, spróbuj znaleźć potencjalne miejsca, w których mogą się znajdować. Najczęściej są to kompostowniki czy miejsca składowania liści, drewna opałowego czy innych tego typu elementów organicznych.

Jak pozbyć się krocionogów?

Kiedy już znajdziesz miejsce przebywania populacji tych insektów, powinieneś zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty owadobójcze, które świetnie poradzą sobie nawet z większą liczbą krocionogów.

Niezależnie od miejsca przebywania oraz wielkości inwazji, najczęściej stosuje się metodę oprysków poszczególnych powierzchni. Dzięki temu mamy pewność, że środek został równomiernie rozprowadzony.

Po krótkim czasie, określonym na opakowaniu konkretnego preparatu można zamieść insekty, zamknąć szczelnie w worku foliowym i wyrzucić do zewnętrznego śmietnika.

Niewątpliwym atutem dzisiejszych środków owadobójczych jest ich kompleksowość oraz wysoka wydajność. Wiele z nich bowiem przeznaczona jest do zwalczania różnych insektów biegających, zarówno krocionogów, jak i innych – prusaków, mrówek, itp. W zależności od potrzeb można samodzielnie zaaplikować dany preparat lub poprosić o to profesjonalną firmę, która skutecznie usunie powstały problem.

Jeśli nie masz pewności, który środek najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium