przewin

PTASZYNIEC KURZY

Sortuj: Wyświetl:     1 - 11 z 11 produkty

Ptaszyniec kurzy (Dermanyssus gallinae) to jeden z najgroźniejszych pasożytów zewnętrznych domowych i dzikich ptaków. Nakłuwa skórę i wysysa krew, a co więcej, poprzez wprowadzanie śliny doprowadza do niedokrwistości, świądu, niepokoju, a także bezsenności u ptaków.

ptaszyniec kurzy

Atakuje głównie w godzinach wieczornych i nocnych, ale zdarzają się także przypadki aktywności za dnia. Głównym problemem powodowanym przez ptaszyńca są straty w produkcyjności ptaków, nawet 15-30% spadek nośności kur, a także widoczne zabrudzenia krwią jaj. Pasożyt odpowiedzialny jest również za wyższą śmiertelność kur, ale i możliwość przenoszenia różnych patogennych mikroorganizmów, niebezpiecznych także dla ludzi. W poniższym dziale znajdą Państwo skuteczne preparaty do zwalczania ptaszyńca kurzego.

Ptaszyniec przez większość czasu ukrywa się w najmniejszych zakamarkach. Ulubionym miejscem przebywania pasożytów są drobne szpary i szczeliny ścian i podłóg, gniazda niosek. Pasożyty uwielbiają  nagrzane promieniami słonecznymi szpary parapetów, szczeliny w murach, szpary i szczeliny na strychach. Licznie występują w gniazdach gołębi, jaskółek oraz wróbli.

Szkodliwość ptaszyńca kurzego:

Pasożyty żerują na skórze zwierząt, żyją w uszach, nozdrzach, w dziobie, piją krew swoich ofiar takich jak drób, bydło, psy, koty, króliki. Skóra żywiciela staje się zaczerwieniona, często występuje obrzęk - objawy są podobne do wszawicy lub świerzbu. Występowanie szkodników powodują niepokój drobiu, stres, niedokrwistość, świąd, wywołują również anemię u ptaków, roznoszą niebezpieczne wirusy i bakterie, nawet choroby jak cholera czy białaczka drobiu, jeśli ptaszyniec nie zostanie skutecznie zwalczony skutki jego występowania powodują w końcu wywołują pomór drobiu, zwłaszcza wśród piskląt, które giną od śliny ptaszyńców, zmniejszają kondycję drobiu, pogarszają nieśność u niosek.

Skuteczne zwalczanie:

Według najnowszych badań oraz doświadczeń wielu specjalistów udowodniono iż najskuteczniejszą metodami walki z pasożytami są środki roztoczobójcze - akarycydy. Opryskiwać / opylać należy wszystkie miejsca gromadzenia się ptaszyńca. Większość produktów takich jak BioPowder nadaje się do stosowania w obecności zwierząt.

 

Sposoby płatności

Zlokalizuj przesyłkę

Dzięki szczegółowym aktualizacjom w czasie rzeczywistym widzisz jak przesyłka porusza się siecią DHL.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
wypisz się »

Facebook

Jeśli lubisz naszą firmę, polub nas na Facebooku!

Zobacz, gdzie znajdują się nasze sklepy

 

CENTRUM
sklep stacjonarny

al. Solidarności 113d 
na tyłach Kina FEMINA
tel. (22) 846-15-83

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 15:00
(sobota w sezonie letnim)


ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ »

 

BIAŁOŁĘKA
zamówienia internetowe

ul. Czarnocińska 25
wjazd od ul. Drogowej
tel. (22) 846-15-83

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9:00 - 18:00
Sobota nieczynne


ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ »

Sklep internetowy Shoper.pl