Ekologiczny preparat do zwalczania ptaszyńca kurzego w obecności kur i jaj BIOBECK PA 910 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 899,00 zł 899.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.49
Producent: INNY
Kod produktu: 1376

Opis

BIOBECK PA 910
EKOLOGICZNY PREPARAT DO ZWALCZANIA
PTASZYŃCA KURZEGO W OBECNOŚCI KUR I JAJ 10 KG


UNIERUCHAMIA I ZABIJA ROZTOCZA
NIE WYMAGA OKRESU KARENCJI

 

bardzo wysoka skuteczność przeprowadzanych zabiegów,

możliwość stosowania w obecności kur i jaj - bez okresu karencji,

dedykowany dla ferm drobiu - również w hodowlach ekologicznych,

polecany przy zwalczaniu ptaszyńca kurzego.


OPIS PRODUKTU

BIOBECK PA 910 to to ekologiczny preparat roztoczobójczy mający zastosowanie przede wszystkim do zwalczania ptaszyńca kurzego (Dermanyssus gallinae). Substancją aktywną preparatu jest dwutlenek krzemu w postaci proszku, który przenika do narządów oddechowych (tchawek), wysusza je od środka oraz blokuje stawy, co prowadzi do unieruchomienia roztoczy i w konsekwencji do ich śmierci.

Ptaszyniec kurzy to jeden z najgroźniejszych pasożytów zewnętrznych domowych i dzikich ptaków. Nakłuwa skórę i wysysa krew, a co więcej, poprzez wprowadzanie śliny doprowadza do niedokrwistości, świądu, niepokoju, a także bezsenności u ptaków.

Atakuje głównie w godzinach wieczornych i nocnych, ale zdarzają się także przypadki aktywności za dnia. Głównym problemem powodowanym przez ptaszyńca są straty w produkcyjności ptaków, nawet 15-30% spadek nośności kur, a także widoczne zabrudzenia krwią jaj. Pasożyt odpowiedzialny jest również za wyższą śmiertelność kur, ale i możliwość przenoszenia różnych patogennych mikroorganizmów, niebezpiecznych także dla ludzi.

ZASTOSOWANIE

Preparat BIOBECK 910 PA może być stosowany w obecności kur i jaj bez okresu karencji.

SPOSÓB UŻYCIA

Zabieg najlepiej przeprowadzić w godzinach rannych. Przed użyciem preparatu należy usunąć pomiot z budynku inwentarskiego i dokładnie oczyścić na sucho powierzchnie klatek, podłogi, ściany, itp. (np. przy pomocy sprężonego powietrza lub odkurzacza przemysłowego). W trakcie czyszczenia należy wyłączyć wentylatory. Od dokładności oczyszczenia obiektu zależy w dużej mierze skuteczność zabiegu. Rozprowadzić BIOBECK PA 910 równomiernie za pomocą odpowiedniego aparatu rozpylającego.

Dawkowanie oraz czas oddziaływania:

Ilość użytkowa zależy od wyposażenia, rodzaju budynku, a przede wszystkim stopnia porażenia:

  • zalecenie ogólne - ok. 10 kg  na 10000 ptaków,
  • w wentylowanych budynkach inwentarskich z transporterami taśmowymi do usuwania odchodów, ze względu na szczególne korzystne warunki rozprowadzania preparatu, można stosować mniejsze ilości użytkowe,
  • w budynkach inwentarskich z urządzeniami do chowu podłogowego oraz przy chowie w wolierach ilość użytkowa na jeden zabieg wynosi 1–2 g na kurę.

Szczególną uwagę należy zwrócić na gniazda dla niosek, ponieważ roztocza najchętniej osadzają się w tych miejscach (w razie potrzeby należy częściowo rozmontować gniazda). Po pierwszym użyciu preparatu należy powtórzyć zabieg 6–8 razy w odstępach co 7–10 dni. Kolejne zabiegi zalecane są w przypadku ponownego porażenia roztoczami, jednak nie rzadziej niż raz w miesiącu.


skład: dwutlenek krzemu
numer pozwolenia: 0790/04

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

25 lutego 2018

Dobry wybór! Skuteczny środek na ptaszyńca, proste dozowane, bezpieczny dla kur. Polecam tez środek

16 kwietnia 2018

Skutecznie zwalcza ptaszyńca kurzego, bezpieczny dla zwierząt - sprawdzony, polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium