FOURMIDOR gotowy do użycia żel trutka o szybkim działaniu na MRÓWKI 25 g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.31377
Producent: BASF
Kod produktu: 1945

Opis

FOURMIDOR®
GOTOWY DO UŻYCIA ŻEL O SZYBKIM DZIAŁANIU
NA MRÓWKI 25 G


GOTOWA DO UŻYCIA PRZYNĘTA
SZYBKIE I SKUTECZNE ZWALCZANIE MRÓWEK

 

skuteczny - likwidacja populacji po jednorazowym zastosowaniu

substancja aktywna fipronil

✅ praktyczny - preparat w formie łatwego w aplikacji gotowego do użycia żelu

błyskawiczna i całkowita likwidacja kolonii

✅ specjalna, wabiąca, płynna forma użytkowa na bazie słodkiej spadzi

do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń

do użytku profesjonalnego

 

OPIS PRODUKTU

Środek owadobójczy FOURMIDOR® w formie gotowego do użycia żelu przeciwko mrówkom, to szczególnie wartościowy dla profesjonalistów insektycyd zawierający substancję czynną fipronil, która znana jest ze swojej skuteczności, oraz stałych i utrzymujących się efektów. Wykorzystuje występującą u mrówek naturalną skłonność do dzielenia się pokarmem, co prowadzi do szybkiej i całkowitej likwidacji kolonii. FOURMIDOR® jest szybki i łatwy w aplikacji. Możliwe jest ekonomiczne zastosowania i wykonanie zabiegu z troską o środowisko.
Należący do grupy fenylopirazoli fipronil jest niesamowicie silną substancją zaburzającą działanie centralnego układu nerwowego, skuteczną w niskich dawkach, oraz oferującą nowatorski sposób działania w profesjonalnej kontroli mrówek. W przeciwieństwie do organofosforanów, karbaminianów, czy pyretroidów, fipronil działa na receptory GABA w kanale chlorkowym, zakłócając przekaz impulsów elektrycznych, co prowadzi do śmierci poprzez nadmierne pobudzenie.


ZASTOSOWANIE

Preparat FOURMIDOR® jest przeznaczony do stosowania wewnątrz, oraz na zewnątrz pomieszczeń (głównie lokali mieszkalnych). FOURMIDOR® skutecznie zwalcza hurtnicę pospolitą (Lasius niger) i mrówkę argentyńską (Linepihema humile). Specjalna, wabiąca, płynna forma użytkowa na bazie słodkiej spadzi, opracowana została na podstawie badań i doświadczeń, które potwierdziły wyższą atrakcyjność takiej formy przynęty dla robotnic. Powoduje nieodpartą chęć pobrania przynęty poprzez żerujące mrówki, które nie są w stanie wykryć obecności substancji owadobójczej. Dzięki swojej atrakcyjności i przesunięciu działania w czasie, preparat jest pobierany natychmiastowo. Następnie mrówki przenoszą preparat do gniazda, gdzie dzielą się nim z całą kolonią (trofalaksja).

Specjalnie przygotowane stężenie 0,05% fipronilu w przynęcie powoduje, że mrówki po spożyciu preparatu FOURMIDOR® mają wystarczająco dużo czasu, aby podzielić się smakowitą spadzią z innymi osobnikami w kolonii przed swoją śmiercią. Badania potwierdzają, że insektycyd wykazuje działanie biobójcze po upływie 12-24 godzin od pobrania. Osobniki dorosłe, larwy i królowe są zwalczane nawet po spożyciu niewielkiej dawki preparatu, co prowadzi do całkowitej likwidacji kolonii w ciągu 10-14 dni. Działanie preparatu jest szybsze i bardziej skuteczne w porównaniu z innymi powszechnie stosowanymi preparatami do zwalczania mrówek.

FOURMIDOR® to gotowa do użycia przynęta w formie płynnej, którą można szybko, łatwo i precyzyjnie aplikować. Preparat przeznaczony jest do stosowania przez  użytkowników profesjonalnych, zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, oraz na zewnątrz budynków. Jest praktycznie bezwonny dla ludzi.

SPOSÓB UŻYCIA

Zaleca się stosować 3 krople preparatu o średnicy 3-4 milimetrów (masa ok. 0,03 g) co 1 metr wzdłuż ścieżek owadów. Preparat użyty na zewnątrz pomieszczeń należy umieszczać w karmnikach, lub aplikować do pęknięć i szczelin (o maksymalnej średnicy 5 mm), aby ograniczyć dostęp osobników niedocelowych, oraz chronić przed zmyciem. Po upływie 1-2 tygodni zaleca się inspekcję miejsca, gdzie przeprowadzono zabieg. Całkowity pobór przynęty, oraz dalsza obecność mrówek wskazują na dużą, lub trudną populację mrówek, dlatego może być konieczne powtórzenie zabiegu. W przypadku stosowania preparatu zgodnie z zaleceniami jedno 25-gramowe opakowanie FOURMIDOR® wystarczy do przeprowadzenia zabiegu na około 250 metrach ścieżek mrówek.


skład: fipronil 0,05 g/100 g, bitrex 0,001 g/100 g
numer pozwolenia: PL/2017/0227/MR

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu. Produkt jest przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium