Komposter w płynie BIOPON przyśpiesza kompostowanie 500 ml

biopon-przyspiesza-kompostowanie-koncentrat.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 16,99 zł 16.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BROS
Kod produktu: 3316

Opis

BIOPON - Komposter w płynie, preparat do kompostownika 500 ml

Skuteczny aktywator kompostu, koncentrat w płynie, nawóz do kompostownika

Zrównoważona biodegradacja: Zastosuj preparat do kompostownika i przekształć odpady w naturalny nawóz!

szybki proces rozkładu - komposter BIOPON przyspiesza proces rozkładu organicznych odpadów,

✅ likwidacja nieprzyjemnych zapachów - skuteczne kompostowanie przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom związanym z procesem rozkładu odpadów organicznych,

redukcja odpadów - aktywator kompostu pozwala na skuteczną redukcję ilości odpadów trafiających na wysypiska śmieci,

zwiększenie aktywności mikroorganizmów - produkt zawiera azot gwarantujący intensywny rozwój mikroorganizmów glebowych,

✅ poprawa jakości kompostu - aktywator wpływa na jakość kompostu, dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych, co przekłada się na lepsze nawożenie roślin.

Opis produktu:

Preparat do kompostowania BIOPON to produkt specjalnie zaprojektowany tak, aby dostarczyć idealne proporcje składników niezbędnych do przyspieszenia procesu tworzenia i rozkładu kompostu. BIOPON to doskonały środek, który zapewnia optymalne warunki do kompostowania. Produkt jest innowacyjnym aktywatorem w płynie, który dzięki odpowiednio dobranym związkom chemicznym stymuluje procesy biologiczne, przyspieszając rozkład organicznych resztek. Zawiera odpowiednio dobrane substancje odżywcze stymulujące rozwój mikroorganizmów i enzymów, które skutecznie rozkładają materię organiczną i wzbogacają kompost.

BIOPON to komposter redukujący nieprzyjemne zapachy, dzięki swojej formule, która zawiera składniki przyspieszające rozkład związków lotnych. Preparat do kompostownika zawiera substancje odżywcze zasilające mikroorganizmy glebowe (bakterie, grzyby, nicienie), które wykorzystują materię organiczną jako źródło energii i składników pokarmowych. W wyniku ich działania materia organiczna ulega dalszej biodegradacji, co powoduje rozkład związków na mniejsze cząsteczki.

Zastosowanie:

Komposter BIOPON doskonale sprawdza się w przypadku biodegradacji resztek po koszeniu trawy. Dodanie tego preparatu do kompostownika pomaga w przyspieszeniu rozkładu zielonych odpadów roślinnych, co pozwala uzyskać wysokojakościowy nawóz, bogaty w składniki odżywcze. Tak przygotowany kompost może być później używany do nawożenia trawników i roślin ogrodowych, poprawiając ich strukturę i wygląd.

Preparat przyspieszający kompostowanie to idealny środek do utylizacji odpadów warzywnych i owocowych, takich jak obierki ziemniaczane, resztki jabłek czy gruszek, które mogą być efektywnie przetwarzane na wartościowy nawóz roślinny. Aktywator kompostu można również zastosować do efektywnej utylizacji pozostałości kwiatów i roślin ozdobnych. To pozwala na uzyskanie wartościowego nawozu, który może być używany do ulepszania gleby w ogrodzie kwiatowym.

BIOPON można zastosować również w przypadku utylizacji resztek kuchennych, takich jak skorupki jaj, saszetki po herbacie czy fusy z kawy. Dodanie tego preparatu do kompostownika pomaga w szybkim i skutecznym rozkładzie tych resztek, co ogranicza ilość odpadów komunalnych.

Sposób użycia:

W trosce o zrównoważoną gospodarkę odpadami organicznymi oraz dbałość o zdrowy ogród prezentujemy skuteczny sposób na przyspieszenie procesu kompostowania przy użyciu innowacyjnego kompostera BIOPON. Poniżej przedstawiamy szczegółowy sposób użycia preparatu do kompostowania, który pozwoli uzyskać jednolitą i żyzną masę, doskonałą do nawożenia trawnika, upraw warzywnych czy roślin ogrodowych.

Przygotowanie roztworu:

  • Należy rozcieńczyć 50 ml koncentratu BIOPON w 5 litrach wody, dokładnie mieszając, aby uzyskać równomierny roztwór.

Układanie warstwy z materiałów do kompostowania:

  • Na wyznaczonej przestrzeni kompostownika należy ułożyć warstwę z odpadów organicznych, układając je warstwami o grubości 25 cm. Przykładowe warstwy mogą obejmować trawę, liście, gałęzie, korę, trociny oraz inne resztki organiczne.

Podlewanie warstw roztworem:

  • Po ułożeniu każdej warstwy o grubości 25 cm, należy równomiernie polewać ją przygotowanym roztworem BIOPON. Należy upewnić się, że roztwór dociera do wszystkich warstw znajdujących się w kompostowniku.

Podlewanie w dni bez deszczu:

  • W słoneczne i bezdeszczowe dni pryzmę z materiałów kompostowanych należy podlewać wodą, aby utrzymać odpowiednią wilgotność. To ważne dla zachowania optymalnych procesów rozkładu umożliwiających otrzymanie wysokiej jakości kompostu

Czy wiesz, że?

W procesie kompostowania decydującym czynnikiem jest optymalna równowaga między trzema kluczowymi składnikami: tlenem, azotem i węglem. Warunki tlenowe sprzyjają procesom biologicznym, prowadząc do efektywnej biodegradacji substancji organicznych.

Azot stanowi aktywator dla bakterii i mikroorganizmów, przyspieszając proces rozkładu odpadów. Jego obecność w kompostowniku wpływa na dostarczanie składników odżywczych, co z kolei korzystnie wpływa na uzyskanie wysokiej jakości nawozu.

Węgiel pochodzący z resztek roślinnych zapewnia substancje pokarmowe dla mikroorganizmów takich jak bakterie tlenowe, nicienie glebowe i grzyby. Drobnoustroje glebowe przyczyniają się do uwalniania składników takich jak fosfor, potas czy magnez, co czyni kompost bogatym źródłem substancji zasilających dla roślin ogrodowych.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium