Oprysk na mszyce, mączliki, miseczniki, przędziorki. Olej rydzowy AGROPAR 940 EC 20 ml

agropar-940-ec-srodek-owadobojczy-do-ochrony-roslin.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Agropak
Kod produktu: 3403

Opis

Naturalny środek owadobójczy, koncentrat zawierający olej rydzowy AGROPAR 940 EC - 20 ml

Ekologiczny preparat do mechanicznego zwalczania szkodników roślin!

Preparat owadobójczy zawierający olej rydzowy, skuteczny oprysk zwalczający mszyce, przędziorki, wciornastki, miseczniki i ochojniki!

wysoka skuteczność - środek na owady zawiera naturalny olej rydzowy i skutecznie zwalcza szkodniki roślin, eliminując zarówno dorosłe osobniki, jak i ich larwy oraz jaja,

łatwy w użyciu koncentrat - produkt występuje w formie skoncentrowanej, jest łatwy w użyciu i przed opryskiem należy go wymieszać z odpowiednia ilością wody,

bezpieczeństwo dla roślin - AGROPAR 940 EC działa mechanicznie na owady, nie jest toksyczny dla roślin, co pozwala na skuteczną ochronę upraw bez ryzyka uszkodzeń,

działanie kontaktowe - preparat na owady działa poprzez kontakt, co oznacza, że jest skuteczny w mechanicznym zwalczaniu szkodników, bez konieczności użycia substancji chemicznych,

uniwersalne zastosowanie - AGROPAR 940 EC może być stosowany do ochrony różnorodnych gatunków roślin, w tym kwiatów, krzewów, drzew owocowych, warzyw, ziół oraz roślin ozdobnych, co czyni go wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych potrzeb ogrodniczych.

AGROPAR 940 EC - Twój sprzymierzeniec w walce z pasożytami, by rośliny ozdobne rozwijały się pełni!

Opis produktu:

AGROPAR 940 EC to innowacyjny środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stworzony z myślą o ekologicznej ochronie roślin. Głównym komponentem produktu jest naturalny olej rydzowy pochodzący z Lnicznika siewnego (Caamelia sativa), co czyni go skutecznym w walce z pasożytami roślin i jednocześnie bezpiecznym dla środowiska i ludzi.

AGROPAR 940 EC to skoncentrowany preparat na owady, który występuje w buteleczce o pojemności 20 ml. Pojedyncze opakowanie wystarcza na sporządzenie około 2 litrów cieczy użytkowej. Koncentrat znakomicie rozpuszcza się w wodzie, dzięki temu użytkownik może błyskawicznie i łatwo przygotować roztwór roboczy. Olej rydzowy jest skutecznym środkiem w zwalczaniu szkodliwych pasożytów atakujących rośliny, działając głównie poprzez mechanizmy fizyczne.

Zastosowanie:

AGROPAR 940 EC to naturalny środek owadobójczy, który został stworzony do mechanicznego zwalczania szkodliwych organizmów, takich jak drobne owady i roztocza, które zagrażają zdrowiu i rozwojowi roślin ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz warzyw. AGROPAR 940 EC jest ekologicznym preparatem o szerokim spektrum działania, który skutecznie ogranicza aktywność różnych gatunków owadów i roztoczy: szpecieli (Eriophyidae), różnopazurkowców (Tarsonemidae), przędziorków (Tetranychidae), wciornastków (Thripidae), tarczników (Diaspididae).

Produkt jest idealnym rozwiązaniem do stosowania w uprawach ekologicznych, ponieważ działa w sposób bezpieczny dla środowiska. Głównym mechanizmem działania oleju rydzowego jest tworzenie na powierzchni roślin cienkiej warstwy tłustej powłoki, która zatyka przetchlinki (otwory oddechowe) owadów, uniemożliwiając im swobodne pobieranie tlenu, co skutecznie zwalcza szkodniki. AGROPAR 940 EC może być używany do ochrony roślin i krzewów ozdobnych w ogrodzie, takich jak iglaki i róże, gdzie chroni przed atakami przędziorka, misecznika i ochojnika.

W przypadku upraw pomidorów, stosowanie AGROPAR 940 EC może tworzyć barierę chroniącą przed aktywnością mączlika szklarniowego, co jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego wzrostu i obfitego owocowania. Oprysk na bazie oleju rydzowego może być z powodzeniem stosowany na porzeczki i maliny, gdzie tworzy barierę ochronną ograniczającą żerowanie mszycy. Regularne stosowanie naturalnego środka na owady AGROPAR 940 EC może zapobiec wystąpieniu strat w zbiorach i zapewnić zdrowe warzywa do spożycia.

AGROPAR 940 EC - Niech Twoje porzeczki i maliny cieszą się wolnością od mszyc, dzięki potężnej mocy oleju rydzowego!

Czy wiesz, że?

Olej rydzowy kryje w sobie naturalną moc w walce z ogrodowymi szkodnikami. Pozyskiwany jest z nasion lnicznika siewnego (Caamelina sativa), rośliny zaliczanej do rodziny kapustowatych. Uprawiana jest ona w Polsce i ma niskie wymagania glebowe. Ten ekologiczny produkt może stać się Twoim sprzymierzeńcem w ochronie roślin przed mszycami (Aphididae), przędziorkami (Tetranychidae) i wciornastkami (Thripidae).

Jak to działa? Mechanizm działania oleju rydzowego opiera się na efekcie fizycznego duszenia szkodników. Olej naniesiony na rośliny tworzy cienką, powłokę, która oblepia owady, utrudniając im oddychanie, poruszanie się i żerowanie. W rezultacie dochodzi do zamierania szkodników.

Co więcej, olej rydzowy działa nie tylko na dorosłe osobniki, ale również na jaja i larwy, co pozwala przerwać cykl rozwojowy szkodników. Dodatkową zaletą jest to, że olej rydzowy jest biodegradowalny i bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych, co czyni go przyjazną dla środowiska alternatywą wobec chemicznych środków ochrony roślin.

Sposób użycia:

Przed przystąpieniem do zabiegów ochronnych zaleca się użycie opryskiwacza ciśnieniowego. W tym celu należy rozpuścić 9-12 ml koncentratu AGROPAR 940 EC w 1 litrze wody i dokładnie wymieszać, aby zagwarantować równomierne rozprowadzenie naturalnych składników oleju rydzowego. Następnie należy równomiernie rozpylać preparat na rośliny, starając się pokryć zarówno górne, jak i dolne powierzchnie liści oraz łodygi. Zaleca się aplikację oprysku w miejscach, gdzie szkodniki najczęściej się zatrzymują, aby uzyskać maksymalną skuteczność preparatu.

Najlepiej stosować środek owadobójczy w dniach bezdeszczowych, aby uniknąć szybkiego spłukania roztworu z roślin. Temperatura podczas opryskiwania powinna mieścić się w zakresie od 8 do 24 stopni Celsjusza, co gwarantuje optymalne warunki dla skuteczności preparatu. Warunki pogodowe muszą umożliwić wyschnięcie cieczy na roślinach w ciągu 3 godzin.

Po wykonaniu oprysku zaleca się monitorowanie roślin pod kątem ewentualnych objawów działania pasożytów. W przypadku konieczności, należy powtórzyć aplikację preparatu, szczególnie gdy widoczne są symptomy obecności szkodników. W  okresie kwitnienia, kiedy aktywne są pszczoły i inne owady zapylające, środek AGROPAR 940 EC stosować dopiero po ich oblocie. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w temperaturze nie niższej niż 0°C i nie wyższej niż 30°C.

Skład: naturalny olej rydzowy pochodzący z Lnicznika siewnego (Caamelia sativa)

Produkt zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem SE/22/2020

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium