Siltac EC bezpieczny i skuteczny oprysk na OWOCE I WARZYWA na MSZYCE i PRZĘDZIORKI 5 l

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 829,00 zł 829.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333
Producent: ICBPHARMA
Kod produktu: 1404

Opis

SILTAC EC
BEZPIECZNY I SKUTECZNY OPRYSK
NA OWOCE I WARZYWA
NA MSZYCE I PRZĘDZIORKI 1 L


ELIMINUJE SZKODNIKI NA ROŚLINACH
NIE ZAWIERA CHEMICZNYCH ŚRODKÓW OCHRONY

 

wykazuje wysoką skuteczność

✅ nie stwarza zagrożenia dla pszczół

polecany do zwalczania mszyc i przędziorków

nie powoduje selekcji ras odpornych szkodników

nie zawiera chemicznych środków ochrony roślin

nadaje się do stosowania łącznie ze środkami ochrony roślin

chroni drzewa i krzewy owocowe, warzywa i rośliny ozdobne

✅ nie posiada okresu karencji

 

OPIS PRODUKTU

Siltac EC to zupełnie nowatorskie rozwiązanie służące do skutecznej walki z wieloma szkodliwymi owadami i roztoczami żerującymi na roślinach uprawnych. Preparat nie zawiera substancji aktywnych tradycyjnych, chemicznych pestycydów, co czyni ochronę roślin znacznie bezpieczniejszą.

Skład preparatu opiera się na polimerach silikonowych. Po rozcieńczeniu w wodzie i wykonaniu oprysku, związki te bardzo szybko i dokładnie rozmywają się na roślinie i na żerujących szkodnikach. Następnie tworzą swoistą strukturę – polimerową, molekularną sieć przestrzenną silnie absorbującą się na powierzchni ciała owadów/roztoczy. Powstała struktura powoduje ustanie mechanicznych procesów życiowych u szkodników (immobilizacja, obezwładnienie), co prowadzi do ich wyginięcie. Mechanizm działania preparatu na szkodliwe owady i roztocza ma charakter typowo fizyczny i opiera się na unikalnej technologii 3D-ISN (Three-dimensional Immobilizing Silicone Net), opracowanej w polskich laboratoriach. Opisana metoda fizycznego oddziaływania okazała się bardzo skuteczna w eliminowaniu zwłaszcza tzw. drobnych szkodników, np. mszyc, przędziorków, miseczników itp. Stwierdzono również, że zabiegi istotne ograniczają liczebność populacji: mączlika szklarniowego, miodówek, wciornastków.

Wyniki badań naukowych zostały wielokrotnie potwierdzone przez praktyków. Powyższe fakty wskazują na dużą wartość środka jako alternatywy lub uzupełnienia tradycyjnych strategii zwalczania wielu uciążliwych szkodników. Dodatkowo Siltac EC nie posiada okresu karencji, gdyż nie zawiera żadnych chemicznych substancji aktywnych pestycydów.

Warto sięgnąć po Siltac EC wykorzystując jego cenne zalety:

Ze względu na silne właściwości obniżania napięcia powierzchniowego cieczy oraz bezpośrednie działanie eliminujące szkodniki, Siltac EC jest przydatny do stosowania łącznie z tradycyjnymi środkami owadobójczymi i roztoczobójczymi, celem podniesienia efektywności zabiegów. W zabiegu łączonym, właściwości zwalczające szkodniki preparatu i środka ochrony, kumulują się.

Wykonane badania apitoksykologiczne oraz przeprowadzona ocena ryzyka wykazały, że preparat nie wykazuje szkodliwego działania dla pszczoły miodnej.

ZASTOSOWANIE

Siltac EC jako środek nowej generacji przeznaczony jest do eliminacji lub ograniczania liczebności populacji szkodliwych owadów i roztoczy żerujących w następujących uprawach: drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne, warzywa, zboża.

Preparat znajduje zastosowanie w programach zwalczania: mszyc, przędziorków, miseczników, mączlika szklarniowego, wciornastków, miodówek.

SPOSÓB UŻYCIA

Preparat Siltac EC stosuje się w formie opryskiwania roślin po uprzednim rozcieńczeniu w wodzie i należy zastosować w momencie pojawienia się pierwszych kolonii szkodników. W razie potrzeby zabieg powtórzyć po około 5–7 dniach lub później, gdy pojawią się następne kolonie. Ze względu na specyfikę działania preparatu zabieg należy wykonać dokładnie, pokrywając cieczą użytkową wszystkie miejsca, gdzie żerują szkodniki. W przypadku przędziorków ważne jest opryskanie górnej i dolnej strony liści.

Ze względu na doskonałe właściwości rozmywania się cieczy użytkowej na powierzchni rośliny nie ma potrzeby stosowania większych niż zalecane ilości wody na hektar. Środek działa tylko interwencyjnie – na żerujące szkodniki. Praktycznie nie posiada właściwości zapobiegawczych. Z tego powodu, nie stosuje się preparatu profilaktycznie, tj. przed pojawieniem się szkodników. Preparat nie powoduje selekcji ras odpornych szkodników ze względu na fizyczny mechanizm działania. Może być stosowany co roku, wielokrotnie w sezonie bez obawy spadku skuteczności.

Ze względu na specyfikę mechanizmu działania oraz brak substancji aktywnych chemicznych środków ochrony roślin stosowanie Siltac EC klasyfikuje się do fizycznych, niechemicznych metod zwalczania szkodników. Preparat nie podlega przepisom Rozporządzenia WE 1107/2009 przewidzianym dla tradycyjnych, chemicznych środków ochrony roślin.

 

skład: heptametylotrójksiloksan modyfikowany politlenkiem alkilenu (67674 - 67 - 3)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium