Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy 2w1 VACO ECO aerozol + pęseta

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,99 zł 24.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.424
Producent: VACO
Kod produktu: 2117

Opis

VACO ECO 2W1
ŚRODEK DO BEZPIECZNEGO USUWANIA KLESZCZY


AEROZOL + PĘSETA
BEZBOLESNE NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE

 

pozwala na bezpieczne usunięcie kleszcza

✅ bezbolesne natychmiastowe działanie

w zestawie aerozol i pęseta

wyrób medyczny

 

OPIS PRODUKTU

VACO ECO 2w1 to wyrób medyczny przeznaczony do usuwania z ciała człowieka kleszcza poprzez jego całkowite zamrożenie, co pozwala na zapobieganie pojawiania się u ludzi odkleszczowych chorób, wywołanych przez ukąszenie kleszcza będącego nosicielem zarazków takich chorób jak m.in. Boreliozy, Kleszczowego Zapalenia Mózgu, Babeszjozy.

Standardowe, mechaniczne sposoby usuwania kleszczy ze skóry człowieka mogą powodować zagrożenia dla człowieka zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Zagrożenie to wywołane jest wpuszczeniem przez kleszcza podrażnionego w trakcie jego mechanicznego wyciągania, substancji wewnętrznych zawierających różnego rodzaju szkodliwe drobnoustroje, bakterie. Dlatego też samo usunięcie kleszcza nie zabezpiecza człowieka przed potencjalnie negatywnymi skutkami ukąszenia. Z tego względu konieczne stało się wypracowanie metody, która będzie hamowała odruch wymiotny kleszcza w czasie jego wyciągania i w ten sposób zabezpieczała człowieka przed skutkami zakażenia. Produkt VACO w sposób bardzo prosty, bezpieczny dla człowieka i przede wszystkim skuteczny eliminuje ten problem. Wyrób posiada formę nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe działanie gazu ukierunkowane tylko na samego kleszcza wywołane jest natychmiastowe jego zamrożenie. Zamrożony kleszcz jest następnie mechanicznie usuwany ze skóry poprzez wyciągnięcie go pęsetą. W ten prosty sposób eliminowane jest zagrożenie związane z wydzielinami wydalanymi przez kleszcza w czasie jego usuwania ze skóry.

SPOSÓB UŻYCIA

  • Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy wziąć opakowanie wyrobu VACO ECO 2w1, przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu.
  • Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza.
  • Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu emitując kolejną dawkę gazu - należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek.
  • Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą załączoną do opakowania aerozolu.
  • Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce, ciepłą, bieżącą wodą.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium