Środek na larwy i poczwarki komarów w wodach stojących X-LARV 1 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ZAPI
Kod produktu: 3176

Opis

X-LARV
BEZPIECZNA I EKOLOGICZNA BARIERA
100% SKUTECZNOŚĆ
1 L


UNIKALNA CIECZ DO ZWALCZANIA KOMARÓW
NIE ZAWIERA SILIKONU

 

✅ przeznaczenie: zwalczanie larw i poczwarek komarów

✅ ekologiczny i bezpieczny

potwierdzona 100% skuteczność

 w postaci ciekłego filmu na powierzchni wody (błony)

do oczek wodnych, zbiorników retencyjnych, stawów, jezior


OPIS PRODUKTU

Preparat X-LARV to innowacyjny produkt oparty na łatwo biodegradowalnym (OECD 301 B) oleju pochodzenia roślinnego. Nie jest toksycznym związkiem chemicznym i działa na zasadzie tworzenia bardzo cienkiego filmu na powierzchni wody i przerywania cyklu życiowego komarów. Film (błona) X-LARV ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe, które wywiera wpływ na cykl życiowy komarów dwoma następującymi sposobami:

  • zniechęca samice komarów do składania jaj na powierzchni
  • zapobiega przyczepianiu się poczwarek do powierzchni i rozwojowi do osiągnięcia dojrzałości

Środek X-LARV jest bezpieczny ze względu na swój unikalny skład - nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny dla zdrowia ludzi, ani środowiska - zgodnie z obowiązującymi przepisami europejskimi. Preparat nie oddziałuje znacząco na najważniejsze parametry wody takie jak: pH, temperatura, czy zawartość tlenu rozpuszczonego, a dzięki temu nie wywiera niekorzystnego wpływu na naturalne warunki życia fauny wodnej.

Wyłącznie fizyczno-mechaniczny mechanizm działania nie powoduje występowania zjawiska odporności. Środek nie zawiera żadnych substancji czynnych o właściwościach owadobójczych, dzięki czemu jego stosowanie nie wymaga uzyskania pozwoleń.

Gotowy do użycia płyn, który po naniesieniu na powierzchnię wody szybko tworzy cienką warstwę, która uniemożliwia niedojrzałym postaciom komarów (larwom i poczwarkom) dalszy rozwój. Jego mechanizm działania, polegający na znacznym obniżeniu napięcia powierzchniowego wody, nie pozwala larwom i poczwarkom oddychać niezbędnym do przeżycia tlenem atmosferycznym, prowadząc w konsekwencji do ich uduszenia. Zatem ze względu na obniżone napięcie powierzchniowe wody larwy i poczwarki nie mogą przylegać do powierzchni, aby pobierać niezbędny tlen atmosferyczny z powietrza.

Dodatkowo niskie napięcie powierzchniowe uniemożliwia dorosłym samicom składania jaj, ponieważ w momencie kontaktu z powierzchnią po zastosowaniu preparatu, następuje ich uwięzienie i opadanie na dno.

ZASTOSOWANIE

Preparat przeznaczony jest do stosowania w wodach stojących, w miejscach takich jak:

  • podstawki pod rośliny, wiaderka, opony, rynny itp. - ze skutecznością do 4 tygodni
  • małe stawy i jeziora, zbiorniki retencyjne, oczka wodne niezasiedlone przez ryby oraz przeszkody wodne na polach golfowych - ze skutecznością do 3 tygodni
  • kanały ściekowe, odpływy, studzienki, kolektory burzowe i szamba - ze skutecznością do 2 tygodni w zależności od ilości masy organicznej

 

SPOSÓB UŻYCIA

Nierozcieńczony produkt należy stosować manualnie, albo przy użyciu rozpylacza dostosowanego do lepkości preparatu. Podczas stosowania preparatu X-LARV nie są wymagane żadne specjalne narzędzia, ani środki ochrony indywidualnej.

W przypadku mikro ognisk (podstawki pod rośliny, wiadra, opony itp.), małych stawów i jezior, zbiorników retencyjnych oraz oczek wodnych - stosować od 1 do 5 ml produktu na każdy metr kwadratowy powierzchni stojącej wody (1 ml odpowiada 20 - 25 kroplom).

W rynnach, zbiornikach wodnych, drenach, kanałach i szambach wypełnionych masą organiczną - stosować jednorazowo od 10 do 20 ml produktu.

W przypadku wystąpienia silnych opadów deszczu należy powtórzyć aplikację.


skład: biodegradowalny olej pochodzenia roślinnego (OECD 301 B)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium