Środek na ptaszyńca kurzego do stosowania w obecności drobiu BAYER HARMONIX 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena: 449,00 zł 449.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.8125
Producent: BAYER
Kod produktu: 2765

Opis

ŚRODEK DO ZWALCZANIA PTASZYŃCA KURZEGO
BAYER HARMONIX RED MITE
5L

WYDAJNY I SKUTECZNY KONCENTRAT DO OPRYSKÓW
MOŻE BYĆ STOSOWANY W OBECNOŚCI DROBIU

 

szybkie zwalczanie ptaszyńca kurzego i innych małych owadów biegających

stosowanie w obecności drobiu na dowolnym etapie chowu

✅ skuteczna formuła przenikająca pył i kurz

fizyczny sposób działania przeciw pasożytom odpornym na chemiczne środki owadobójcze

ogranicza przenoszenie patogenów i chorób

✅ poprawia jakość jaj i mięsa

zwiększa produktywność hodowli

poprawia warunki rozwoju fizycznego

 

OPIS PRODUKTU

Ektopasożytnicze roztocza ptactwa (ptaszyniec kurzy) uważa się za najbardziej niebezpieczne pasożyty ptaków w Europie. Ptaszyniec kurzy przenosi choroby i atakuje wiele gatunków ptaków. Populacja ptaszyńca kurzego może szybko rozwinąć się, dlatego jego zwalczanie jest koniecznością. Ektopasożytnicze roztocza ptaków mogą przeżyć bez żerowania i pozostawać w stanie uśpienia przez kilka miesięcy, chowając się w pęknięciach i szczelinach. W skrajnych przypadkach ptaszyńce kurze mogą wyssać do 5% krwi kury w ciągu jednej nocy. Jeden ptak może być żywicielem nawet 500 000 osobników ptaszyńca kurzego. 5 000 ptaszyńców żywiących się na jednym kurczęciu może obniżać jego wagę o 1 g dziennie. Cykl życiowy ptaszyńca kurzego trwa od 7 do 17 dni, w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

BAYER HARMONIX RED MITE jest produktem o działaniu mechanicznym, insektycydem bez substancji czynnej, zawierającym polimer celulozy w wysokiej jakości rozpuszczalniku (izopropanolu), szeroko stosowanym w przemyśle spożywczym. W kontakcie z owadem rozpuszczalnik szybko odparowuje, a polimer tworzy skoncentrowaną, liniową, usieciowaną warstwę, która unieruchamia i „więzi” owady niczym w pułapce mechanicznej. W wyniku stworzenia warstwy unieruchamiającej owad umiera, tak więc polimer celulozowy jest płynną, lepką pułapką, niezawierającą substancji aktywnej i działającą fizykomechanicznie.

Ze względu na przeznaczenie i fizyczny sposób działania BAYER HARMONIX RED MITE nie podlega pod definicję produktu biobójczego. W związku z tym dla produktu nie znajdują zastosowania przepisy Ustawy o produktach biobójczych. Środek nie pozwala na wytworzenie się odporności chemicznej na substancje czynne ze względu na fizyczny sposób działania i doskonale nadaje się do powtórnego spryskiwania albo naprzemiennie z konwencjonalnymi środkami owadobójczymi. Może być stosowany na każdym etapie cyklu życia populacji ptaków – przed wprowadzeniem nowej partii, podczas czyszczenia po opróżnieniu klatek lub w przypadku zaobserwowania pierwszych oznak zakażenia pasożytniczego u ptaków w fazie wzrostu.

 

ZASTOSOWANIE

Preparat BAYER HARMONIX RED MITE może być efektywnie stosowany w celu zwalczania ptaszyńca kurzego, a także innych małych owadów biegających w pomieszczeniach chowu i hodowli drobiu.  Preparat może być stosowany w obecności drobiu na dowolnym etapie chowu. BAYER HARMONIX RED MITE poprawia dobrostan ptaków, obniża stres, ogranicza przenoszenie patogenów i chorób, poprawia jakość mięsa i jaj, zwiększa produktywność hodowli. Dzięki ograniczonemu efektowi pozostałościowemu to idealny produkt dla producentów jaj obawiających się skażenia pestycydami.SPOSÓB UŻYCIA

BAYER HARMONIX RED MITE stosuje się w proporcjach: 1 l środka +7,5 l wody na 200 m² powierzchni. Przed użyciem umyć opryskiwacz wodą i detergentem. Napełnić urządzenie do opryskiwania wodą do połowy pojemności, dodać odpowiednią ilość produktu i dopełnić wodą. Zamknąć urządzenie i upewnić się, że zawartość została dokładnie wymieszana przed użyciem. Wstrząsnąć lub ponownie zamieszać w przypadku przerwy w oprysku. Przygotować urządzenie do oprysku i stosować w formie grubokroplistego, niskociśnieniowego oprysku skierowanego na powierzchnie, szczeliny i szpary, gdzie najczęściej ukrywają się szkodniki. Powierzchnie absorbujące wymagają większej dawki. Zalecane jest ponowne zastosowanie BAYER HARMONIX RED MITE po upływie 7 -10 dni od pierwszego zastosowania lub w momencie ponownego pojawienia się szkodników. W przypadku opryskiwacza plecakowego, stosować pod niskim ciśnieniem w odległości około ¾ metra od opryskiwanej powierzchni. Po oprysku, powierzchnia powinna wyglądać na wilgotną. Produktu nie należy stosować bezpośrednio na zwierzęta i drób. Zebrać jaja, usunąć karmę i nie zanieczyszczać przepływów wody i pojemników na karmę. Należy stosować rękawice ochronne, odzież ochronną oraz okulary ochronne.


skład:
metyloceluloza 35,57 g/l

 Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu. 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium