Środek na ptaszyńce, pleśniakowce, świerzbowce koncentrat DERGALL 1 L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.12
Producent: ICBPHARMA
Kod produktu: 1634

Opis

DERGALL - PREPARAT O DZIAŁANIU FIZYCZNYM
NA PTASZYŃCE, PLEŚNIAKOWCE, ŚWIERZBOWCE
I INNE STAWONOGI WYSTĘPUJĄCE W HODOWLACH PTAKÓW
POJEMNOŚĆ 1 L


WYSOKA SKUTECZNOŚĆ
NOWOCZESNA TECHNOLOGIA 3D-IPNS™
FIZYCZNY MECHANIZM DZIAŁANIA

 

może być stosowany w obecności ptaków

nie zawiera substancji toksycznych

✅ nie wnika do tkanek ptaków i składanych jaj

chroni przed zakażeniem bakteryjnym

✅ nie generuje odporności u zwalczanych stawonogów

poprawia przeżywalność i wylęgowość piskląt

powoduje wzrost nieśności i masy ciała ptaków

✅ zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby odzwierzęce i alergie wśród pracowników hodowli

 

OPIS PRODUKTU

DERGALL jest preparatem o działaniu fizycznym, opartym na technologii 3D-IPNS™ (3D - Immobilizing Polymeric Net Structure). Eliminacja stawonogów następuje wskutek ich unieruchomienia. Preparat może być wykorzystywany w obecności zwierząt zarówno w hodowli klatkowej, jak i ściółkowej w każdej fazie cyklu produkcyjnego. Niewątpliwą zaletą oferowanego preparatu jest jego całkowita i szybka biodegradacja, nietoksyczność oraz nieprzenikalność do organizmu chronionych ptaków.ZASTOSOWANIE

DERGALL zwalcza ptaszyńce (Dermanyssys gallinae), pleśniakowce (Alphitobius diaperinus), świerzbowce (Cnemidocoptes sp.) i inne stawonogi (wszoły, obrzeżki, roztocz szczurzy) występujące w hodowlach ptaków.SPOSÓB UŻYCIA 

Preparat DERGALL należy stosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych lub mechanicznych w stężeniu 1% (100 ml roztworu na 10 l wody) . W celu uzyskania wymaganego stężenia roztworu roboczego należy opryskiwacz wypełnić wodą, następnie wlać wymaganą ilość koncentratu DERGALL  i wymieszać. Przygotowany roztwór należy wykorzystać w ciągu 12 godzin od sporządzenia.

ZWALCZANIE PTASZYŃCA

Oprysku na ptaszyńca należy dokonywać w porze nocnej po ok. 60 minutach od zgaszenia świateł i wyciszeniu ptaków. Przy oprysku należy używać jedynie słabego źródła światła, np. latarki czołowej, lub światła czerwonego.

Hodowla klatkowa:

przygotować roztwór 0,6% (6 ml/1 litr wody) - 50-80 ml gotowej zawiesiny wystarczy do oprysku 1 m2 powierzchni. Zabieg należy dokonać w 2 etapach:

I ETAP - po wyłączeniu światła w celu zwalczenia aktywnych stadiów rozwojowych ptaszyńców, które poruszają się w celu poszukiwania żywicieli, są w trakcie pobierania krwi lub poszukują kryjówek po żerowaniu.
II ETAP - wykonać ponowne opryskiwanie po upływie 4 do 7 dni od pierwszej aplikacji – zależnie od temperatury. Zabieg ma na celu eliminację nowego pokolenia ptaszyńców, które uniknęło kontaktu z preparatem w I etapie. W przypadku uporczywej, intensywnej inwazji ptaszyńca zabiegi zwalczające należy powtarzać 1 raz w miesiącu.

Preparat należy nanosić w bezpośrednim sąsiedztwie ptaków na miejsca gromadzenia się ptaszyńca, np.: elementy konstrukcyjne hodowli, powierzchnie karmników, pasy transmisyjne oraz wszelkie szczeliny i zakamarki.

Hodowla ściółkowa:

Przygotować roztwór 0,3% (3 ml/1 litr wody) - 20-40 ml gotowej zawiesiny wystarczy na jednego osobnika - preparat nanosić na okolicę głowy i nasadę ogona.
Zabieg trzeba powtórzyć po upływie 5, a następnie 10 dni od pierwszego opryskiwania. W razie intensywnej inwazji pasożytów, zabiegi należy powtarzać cyklicznie.

ZWALCZANIE PLEŚNIAKOWCA

Preparat DERGALL w stężeniu 1% wykazuje szybką i wysoką skuteczność wobec postaci dorosłych i larw pleśniakowca już po jednorazowym, bezpośrednim opryskaniu. Zabiegi można stosować w obecności ptaków na dowolnym etapie cyklu produkcyjnego. Należy dokładnie opryskać wyłącznie widoczne kolonie owadów. Opryskiwanie ponawiać po pojawieniu się nowego pokolenia owadów.

ZWALCZANIE ŚWIERZBOWCÓW

Należy rozmiękczyć zmiany skórne na kończynach ptaków. W tym celu należy moczyć stopy i skok do granicy piór w podgrzanym roztworze szarego mydła potasowego przez 4-5 minut. Przy pomocy szczotki usunąć z powierzchni nóg odstające fragmenty chorej tkanki.
W celu fizycznej eliminacji świerzbowca należy nanieść 1% roztwór preparatu DERGALL na kończyny tylne ptaków. Jednocześnie należy opryskać wszystkie miejsca, z którymi stykały się chore zwierzęta i gdzie mogą znajdować się świerzbowce. Zabieg należy powtarzać trzykrotnie co siedem dni.

Ze względu na przeznaczenie i sposób działania DERGALL nie podlega pod definicję produktu biobójczego, produktu leczniczego oraz wyrobu medycznego. W związku z tym dla produktu nie znajdują zastosowania przepisy Ustawy o produktach biobójczych, Ustawy Prawo farmaceutyczne oraz Ustawy o wyrobach medycznych.

skład: Heptametylotrójsiloksan modyfikowany politlenkiem alkilenu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium