Trutka na myszy i szczury BRODITOP PASTA rodentycyd w saszetkach 1 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 33,99 zł 33.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ZAPI
Kod produktu: 3300

Opis

BRODITOP PASTA 1 KG: Ekstremalnie mocna trutka na szczury i myszy!

Rodentycyd w formie saszetek gotowych do użycia. Bezlitośnie zwalcza gryzonie!

bardzo skuteczna - w 100% śmiertelna,

atrakcyjna przynęta w formie pasty w saszetkach,

wykrywana z dużej odległości przez szczury i myszy,

zawiera brodifakum - antykoagulant drugiej generacji,

Opis produktu:

BRODITOP PASTA jest gotową do użycia trutką na szczury i myszy w postaci pasty w pojedynczych saszetkach 15 g. Preparat jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu myszy domowej (Mus musculus) i szczurów wędrownych (Rattus norvegicus). Pasta zawiera bardzo silną substancję czynną brodifakum, która jest antykoagulantem drugiej generacji. Dzięki stopniowemu uwalnianiu substancji gryzoniobójczej preparat nie wzbudza podejrzeń u szkodników.

BRODITOP PASTA zawiera zbilansowaną mieszankę składników pochodzenia spożywczego, takich jak mąka mleczna, cukier i tłuszcze wzbogacone zbożami, co czyni przynętę wyjątkowo smaczną dla szczurów i myszy. Produkt ten zawiera substancję czynną brodifakum należącą do grupy antykoagulantów, co oznacza, że działa poprzez zakłócenie zdolności organizmu gryzoni do krzepnięcia krwi. Po spożyciu pasty, gryzonie zaczynają tracić zdolność do wytwarzania skutecznych czynników krzepnięcia krwi. Substancja ta hamuje działanie witaminy K, co prowadzi do wewnętrznych krwotoków i definitywnej eliminacji szkodnika.

 

Zastosowanie:

Dzięki wysokiej smakowitości przynęta w formie pasty jest niezwykle wszechstronna, a jej zastosowanie jest wskazane w obszarach o dużej konkurencyjności pokarmowej takiej jak: magazyny spożywcze, hotele, punkty gastronomicze, zakłady produkujące żywność etc. BRODITOP PASTA zawiera benzoensan denatonium, który jest skutecznym środek awersyjnym zapobiegającym przypadkowemu spożyciu preparatu przez ludzi i zwierzęta domowe.

Przed zastosowaniem trutki na szczury i myszy należy przeprowadzić wstępne rozpoznanie obszaru w celu identyfikacji gatunków gryzoni oraz miejsc aktywności i stopnia infestacji. Miejsca publiczne, w których jest stosowany produkt BRODITOP PASTA powinny być odpowiednio oznakowane. W pobliżu punktów wyłożenia trutki na szczury i myszy powinna znajdować się dobrze widoczna informacja, że produkt jest niebezpieczny dla zdrowia. Preparat powinien być dawkowany w stacjach deratyzacyjnych, które należy umieszczać w miejscach niedostępnych dla dzieci, zwierząt domowych, zwierząt hodowlanych, ptaków i gatunków niecelowych.

Czy wiesz, że?

Ciąża u myszy trwa zazwyczaj od 18 do 21 dni, co jest bardzo krótkim okresem w porównaniu z większością ssaków. Gryzonie te mają bardzo krótki okres rozwoju płodowego, co przyczynia się do ich szybkiej reprodukcji. Po tak krótkim okresie ciąży, myszy rodzą zazwyczaj od 5 do 12 młodych, a potrafią szybko dojrzewać płciowo, często osiągając dojrzałość płciową już po 5–6 tygodniach. Dzięki tym zdolnościom adaptacyjnym myszy mogą przetrwać i rozmnażać się w różnorodnych środowiskach, co zwykle prowadzi do wyjątkowo szybkiego wzrostu populacji.

Sposób użycia:

BRODITOP PASTA to skuteczna trutka na szczury i myszy, którą należy dawkować do odpornych na manipulację stacjach deratyzacyjnych. Preparat można stosowac do użytku wewnątrz jak i wokół budynków. W trakcie dawkowania przynęty należy nosić odpowiednie rękawice ochronne (wykonane zgodnie z normą EN 374, kat. III).

Kontrola szczurów wędrownych:

  • Wysoka infestacja (duża liczba szczurów) - Należy stosować do 100 g przynęty przypadającą na jedną stację deratyzacyjną. Minimalna odległość między stacjami powinna wynosić 5 m.

  • Niska infestacja (mała liczba szczurów) - Należy stosować do 100 g przynęty przypadającą na jedną stację deratyzacyjną. Minimalna odległość między stacjami powinna wynosić 10 m.

Kontrola myszy domowych:

  • Wysoka infestacja (duża liczba myszy) - Należy dawkować do 50 g na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja, minimalna odległość między stacjami powinna wynosić 2 m.

  • Niska infestacja (mała liczba myszy) - Należy dawkować do 50 g na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja, minimalna odległość między stacjami powinna wynosić 5 m.

Należy prowadzić regularne inspekcje stacji deratyzacyjnych (co 5-7 dni) w celu oceny skuteczności przeprowadzonego zabiegu oraz w celu usunięcia padłych gryzoni. Należy uzupełniać przynętę pobraną przez gryzonie.

Stacje deratyzacyjne stosowane na zewnątrz budynków powinny zabezpieczać trutkę przed działaniem warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Stacje deratyzacyjne należy umieszczać w miejscach zabezpieczonych przed zalaniem wodą. W przypadku uszkodzenia lub przedostania się wody do przynęty należy ją regularnie wymieniać.

 

Skład: brodifakum 0,005 %, benzoesan denatonium
Numer pozwolenia: PL/2015/0190/MR

Produkt biobójczy do użytku profesjonalnego - kupując oświadczasz, że jesteś użytkownikiem profesjonalnym. Produkty biobójcze należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i środowiska. Odpady opakowaniowe należy utylizować zgodnie z przepisami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi lub międzynarodowymi. Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań do innych celów (w tym jako surowców wtórnych).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium