VectoBac 12AS bardzo skuteczny i wydajny larwicyd na KOMARY i MESZKI 10 l

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 849,00 zł 1849.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.65
Producent: INNY
Kod produktu: 703

Opis

VECTOBAC 12AS
BARDZO SKUTECZNY I WYDAJNY LARWICYD
NA KOMARY I MESZKI 10 L


WYDAJNY I SKUTECZNY
DO STOSOWANIA NA ZBIORNIKACH WODNYCH

 

  • przeznaczony do zwalczania larw komarów i meszek,
  • bardzo wydajny - wystarczy zaledwie 500 ml na hektar,
  • niezwykle skuteczny - zwalcza larwy w różnych stadiach,
  • uniwersalny - do wód stojących i płynących,
  • polecany przez profesjonalistów.

 


OPIS PRODUKTU

VectoBac 12AS to niezwykle skuteczny biologiczny środek owadobójczy o działaniu pokarmowym w formie koncentratu do stosowania na zbiornikach wodnych z wyłączeniem zbiorników i ujęć wody pitnej. Preparat stosowany w niskich dawkach szybko i skutecznie zwalcza larwy komarów i meszek.

Preparat w swoim składzie zawiera Bacillus Thuringensis var israelensis - grupę bakterii stosowanych jako środek kontroli biologicznej.

ZASTOSOWANIE

Środek VectoBac 12AS jest przeznaczony do zwalczania larw komarów i meszek zarówno w rozlewiskach, przydrożnych rowach, kanałach melioracyjnych, stawach i oczkach wodnych oraz wodach słonawych, zbiornikach retencyjnych i przeciwpowodziowych, ale także w wodach zanieczyszczonych (ścieki, odpływy kanalizacji) zawierających duże ilości substancji organicznych i/lub zawiesinę cząstek stałych.

SPOSÓB UŻYCIA

Zwalczanie komarów:

Preparat stosowany w niskich dawkach szybko i skutecznie zwalcza larwy komarów pierwszego, drugiego i trzeciego stadium. Wyższe dawki stosować zwalczając starsze larwy (późne trzecie stadium i czwarte). W sytuacji przedłużonego okresu wylęgu larw (niższa temperatura) zabieg powtórzyć po 7-10 dniach. Okres od zastosowanie produktu do uzyskania efektu biobójczego: kilka dni.

  • rozlewiska, rowy przydrożne, kanały melioracyjne, stawy, oczka wodne:  0,5 – 1 litr/ha,
  • wody słonawe, zbiorniki retencyjne i przeciwpowodziowe: 0,5 – 1 litr/ha,
  • wody zanieczyszczone: 1,2-2,4 l/ha.

Uwaga! Podczas wykonywania zabiegu nie dopuścić do znoszenia preparatu na krzewy morwy używane do produkcji gąsienic jedwabnika morwowego

Zwalczanie meszek:

Zalecane stężenie 25-75 mg/l wody płynącej. Stężenie powinno być utrzymane w nurcie w czasie 15 minut. Okres od zastosowanie produktu do uzyskania efektu biobójczego: 24 h.

VectoBac 12AS powinien być aplikowany za pomocą standardowych opryskiwaczy naziemnych i agrolotniczych oraz systemów wypływowych z wykorzystaniem takiej ilości wody aby zapewnić jego równomierne rozprowadzenie w obrębie miejsca stanowiącego miejsce rozwoju komarów. Ilość potrzebnej wody zależy od typu opryskiwacza, wielkości opryskiwanej powierzchni wodnej oraz warunków pogodowych. Opryskiwanie przy użyciu aparatury naziemnej wymaga zużycia 50-1000 l/ha cieczy roboczej.

Przy opryskiwaniu z wykorzystaniem metody lotniczej możliwe jest zastosowanie preparatu w formie rozcieńczonej jak i nierozcieńczonej. Wykorzystanie nierozcieńczonego preparatu wymaga zastosowania dawek w zakresie 300-2400 ml/ha aplikowanych za pomocą samolotu lub helikoptera wyposażonego w standardowe dysze lub obrotowe atomizery. Zabieg lotniczy powinien być wykonany, gdy prędkość wiatru wynosi 1-3m/sek.

Nierozcieńczony preparat VectoBac 12AS może być również stosowany za pomocą opryskiwaczy ULV (oprysk ultraniskoobjętościowy).

W przypadku stosowania rozcieńczonego preparatu należy wlać odmierzoną ilość środka do zbiornika opryskiwacza częściowo napełnionego wodą i zaopatrzonego we włączone mieszadło, a następnie uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Jeśli przygotowana mieszanina wody i preparatu nie jest używana przez kilka godzin należy ją ponownie wymieszać. Preparat należy rozcieńczać bezpośrednio przed jego aplikacją i nie zaleca się rozcieńczania większej ilości preparatu niż ta, która będzie wykorzystywana w przeciągu 72 godzin. Po zakończonym oprysku z wykorzystaniem preparatu zaleca się przepłukanie zastosowanego sprzętu.


skład: Bacillus Thuringensis var israelensis serotyp H14 szczep AM65-52 - 1200 jednostek międzynarodowych/mg kryształów delta-endotoksyny 116 g/l
numer pozwolenia: 4075/10

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium