XILIX GEL żelowy środek do leczenia i ochrony drewna przed drewnożernymi larwami, termitami, spuszczelami, miazgowcami 20 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.83688
Producent: ARPAP
Kod produktu: 1484

Opis

XILIX: Żel do leczenia i ochrony drewna - 20 L

Ekstremalna ochrna przed drewnożernymi termitami i larwami!

XILIX GEL to wyjątkowy produkt owadobójczy, przeznaczony do skutecznej ochrony drewna przed szkodnikami. Produkt w pojemniku o pojemności 20 litrów, jest sprzedawany wyłącznie do użytku profesjonalnego, gwarantując bezpieczeństwo dla zdrowia i otoczenia. Preparat występuje w formie żelu ochronnego, który możemy użyć do impregnacji różnych rodzajów drewna. XILIX GEL jest powszechnie używanym środkiem do ochrony drewna, zalecanym do stosowania zarówno na drewnie miękkim (sosna, świerk, modrzew), jak i twardym (dąb, buk, jesion, orzech).

 

✅ zapewnia kompleksową ochronę drewna przed larwami i termitami,

✅ nie wymaga wiercenia i wtryskiwania w głąb drewna,

✅ nie zmienia naturalnego koloru drewna,

✅ bezwonny i gotowy do natychmiastowego użycia,

✅ nadaje się do malowania, spryskiwania i natrysku.

Opis produktu:

XILIX GEL to skuteczny preparat usuwający dewnożerne larwy (spuszczele pospolite, miazgowce, drwalniki) oraz termity. Jego tiksotropowa formuła pozwala na wygodne nakładanie grubych warstw, nie pozwalając substancji na spływanie, zapewniając jednocześnie odpowiednią penetrację drewna. Dzięki silnym właściwościom wiążącym ze składnikami drewna, substancje czynne żelu przenikają w głąb materiału, tworząc barierę, która uniemożliwia rozwój owadów wewnątrz drewna.

Utworzona warstwa ochronna przez XILIX GEL uniemożliwia zarówno larwom drewnojadów, korników i spuszczeli, kontynuowanie swojego cyklu rozwojowego wewnątrz struktur drewna. Dzięki temu preparatowi ogranicza się ryzyko wylęgania larw w wierzchnich warstwach drewna. W momencie nanoszenia preparatu XILIX GEL przyjmuje biały kolor, umożliwiając precyzyjne pokrycie całej powierzchni drewna. Jednak po zastosowaniu, barwnik stopniowo zanika, przywracając naturalny wygląd drewna.

Produkt posiada substancję widoczną w blasku ultrafioletowym, co ułatwia kontrolę pokrycia po zakończonym zabiegu. Barwnik degraduje się pod wpływem światła słonecznego i jest widoczny przez okres około miesiąca od wykonania aplikacji.

XILIX GEL skutecznie chroni drewno przed wszystkimi gatunkami szkodników drewna, w tym przed:

 • Spuszczelem pospolitym,

 • Drwalnikiem,

 • Miazgowcem,

 • Termitami,

Zastosowanie:

XILIX GEL znajduje powszechne zastosowanie w ochronie różnych rodzajów konstrukcji drewnianych. Produkt może być stosowany w:

Budownictwie mieszkalnym:

 • drewniane belki stropowe i dachowe takie jak krokwie, więżby, legary, murłaty,

 • konstrukcje ścienne domów drewnianych.

Konstrukcjach przemysłowych:

 • pomosty i platformy drewniane,

 • drewniane konstrukcje w przemyśle leśnym,

 • bale i słupy nośne,

Konstrukcjach rolniczych:

 • stodoły, obory, szopy,

 • zabudowania dla zwierząt (np. kurniki, boksy).

Konstrukcje ogrodnicze:

 • altanki i wiaty ogrodowe,

tarasy drewniane.

Jakie skutki przynosi impregnacja drewna preparatem XILIX GEL ?

XILIX GEL zabezpiecza drewno i znakomicie chroni przed wilgocią, zapobiegając jej wnikaniu wgłąb jego struktur. Dzięki temu drewno staje się odporne na pleśń i grzyby. XILIX GEL impregnuje drewno przed innymi szkodliwymi substancjami, takimi jak oleje, tłuszcze czy substancje chemiczne. Dzięki temu drewno ma większą wytrzymałość i jest odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne. XILIX GEL wzmacnia drewno i wydłuża okres jego żywotności poprzez wiązanie się ze strukturami drewna, co tworzy jego nową, twardszą warstwę.

Sposób użycia:

XILIX GEL nakłada się poprzez spryskiwanie pod niskim ciśnieniem - (maksymalnie 5 bar), wstrzykiwanie lub malowanie. Skuteczność działania preparatu jest zauważalna natychmiast po aplikacji i osiąga optymalne rezultaty w okresie od 3 dni do 2 tygodni, biorąc pod uwagę właściwą wentylację, warunki atmosferyczne i rodzaj drewna oraz jego zdolność do absorpcji. Okres suszenia wynosi co najmniej 4 tygodnie, który szczególnie ważny jest dla drewna liściastego.

Wydajność:

Preparat XILIX GEL należy dawkować w ilości 48 g/m2 w przypadku zabiegów ochronnych oraz 142 g/m2 dla zabiegów leczniczych.

Skład: permetryna

Produkt biobójczy do użytku profesjonalnego. Produkty biobójcze należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i środowiska. Odpady opakowaniowe należy utylizować zgodnie z przepisami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi lub międzynarodowymi. Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań do innych celów (w tym jako surowców wtórnych).

Opinie o produkcie (10)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

31 lipca 2017

Rewelacyjny środek na korniki - wnika wgłąb drewna Polecam!

11 października 2017

Profesjonalny środek do niszczenia drewnojadów - polecam do wszelkiego rodzaju problemów ze szkodnikami drewna.

29 listopada 2017

Profesjonalny środek na korniki, proste użycie, bardzo wydajny. Środek w najlepszej cenie. POLECAM

13 marca 2018

Prosty w użyciu, skuteczny żel na szkodniki drewna.

1 sierpnia 2018

Super produkt i co najważniejsze SKUTECZNY!

9 kwietnia 2019

Rewelacyjnie się wchłania w strukturę drewna. Szybko zwalcza korniki. Polecam

1 lipca 2019

Dostawa i zakup przebiegły gładko. Polecam.

6 sierpnia 2019

Dobry, skuteczny środek. Wysyłka bardzo szybka. Polecam.

24 czerwca 2021

Bardzo dobry środek

26 kwietnia 2022

Wszystko super, firma godna polecenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium