Pluskwa domowa - zwalczanie

Pluskwa domowa - zwalczanie

Pluskwy domowe. Jak się pozbyć pluskiew?

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności w naszym domu. Zauważamy na swojej skórze dziwne zmiany, jednak przerzucamy to na alergię. Często obecność pluskiew domowych zauważamy, kiedy na dobre zadomowią się w naszych łóżkach czy materacach.

To właśnie dlatego niezwykle ważne jest, aby być czujnym i już przy pierwszych objawach sprawdzić, czy tego rodzaju insekty nie zagnieździły się w naszych domach.

Pluskwy w domu. Jak poznać obecność pluskiew domowych?

Najczęściej pierwszymi objawami ugryzienia pluskwy są charakterystyczne ślady na skórze, powstałe wskutek ukąszeń. Mogą pojawić się także niewielkie plamy krwi na pościeli, świadczące o przypadkowym zgnieceniu insekta w nocy.

Kiedy zauważysz takie znaki, spróbuj poszukać miejsca przebywania szkodników. Największe prawdopodobieństwo ich znalezienia będzie w łóżku czy materacu. Należy pamiętać, że pluskwy domowe mają płaskie ciało, w związku z czym bez problemu mogą ukryć się w szczelinach czy ramie łóżka.

Możesz także wybrać specjalne pułapki na pluskwy, które skutecznie zwabiają owady, a następnie powodują unieruchomienie na lepie. Umożliwia to regularną kontrolę obecności insektów przez dłuższy okres.

pluskwy łóżkowe zwalczanie

Jak zwalczać pluskwy domowe?

Oczywiście sposób radzenia sobie z tymi szkodnikami należy dostosować do stopnia zaawansowania problemu. Skutecznymi sposobami zwalczania pluskiew domowych są opryski bądź zamgławianie. Dzięki niemu substancja toksyczna dla insektów dostaje się nawet w najmniejsze szczeliny.

W sklepach internetowych znaleźć można szeroki wybór środków umożliwiających kontrolę obecności oraz zwalczanie tego rodzaju szkodników. Są one dostępne w kilku postaciach – oprysków, zamgławiaczy, detektorów, świec dymnych i wielu innych. Oczywiście najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązanie.

Niektóre ze środków natomiast mogą być stosowane we własnym zakresie. Większość z nich posiada dokładną instrukcję użycia.

Co zrobić po zwalczeniu szkodników?

Dobrze, jeśli uda nam się usunąć problem, jednak nie należy spoczywać na laurach. Warto stosować specjalne systemy monitoringu występowania insektów. Są one dostępne w praktycznych pudełkach, które zawierają w sobie substancję wabiącą oraz silny lep. Dzięki temu będziemy pewni, czy problem został całkowicie zażegnany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium