Pokarm dla ptaków na zimę

Pokarm dla ptaków zimujących

Naturalnym pokarmem zimujących u nas ptaków są pokarmy naturalne tj. jaja owadów, chrząszcze i poczwarki motyli śpiące wśród opadłych liści, a także nasiona. Wiele ptaków nie gardzi pąkami drzew i krzewów. Gdy temperatura spadnie poniżej zera i pojawi się śnieg naturalny pokarm staje się trudno dostępny.

Jak wybrać odpowiedni pokarm dla ptaków na zimę ?


Chcąc dbać o ptaki należy przygotować dla nich karmę jak najbardziej zbliżoną do ich ulubionej, czyli taką, jaką ptaki żywią się same. Ptaki które odżywiają się owadami, preferują tłuste pokarmy.

  • Słonecznik - Odpowiada wielu gatunkom ptaków, szczególnie ten łuskany. Często występuje również ten czarny w łupinach - również odpowiedni.
  • Orzechy - ptaki go uwielbiają. Na taki przysmak skuszą się wróble, sikory, grubodzioby i sójki.
  • Słonina - ptaki ją również uwielbiają, można również użyć kulę z przetopionego smalcu i zmieszać go z nasionami. Ptaki skuszą się również na specjalnie przeznaczone kule tłuszczowe.
  • Płatki owsiane, kasza, pszenica, owies i żyto - to przysmaki wróbli, mazurków ale również lubią je szczygły i czyżyki.
  • Kawałki jabłek i obierki - to łakocie dla kwiczołów.

Dbajmy o ptaki, a one się odwdzięczą, pomogą wyeliminować komary, kleszcze, ślimaki, pędraki i wiele innych szkodników naszych ogrodów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium