Jak się pozbyć pcheł? Skuteczne preparaty na pchły

Jak się pozbyć pcheł? Skuteczne sposoby na pchły

Jak się pozbyć pcheł? Skuteczne preparaty na pchły.

Jeżeli Twój pupil często gryzie się i drapie w okolicach nóg, brzucha lub ogona, najprawdopodobniej padł ofiarą inwazji pcheł. Na całym świecie żyje ponad dwa tysiące gatunków tych kosmopolitycznych owadów. Pasożyty te posiadają ciemno ubarwione, bocznie spłaszczone ciało o silnie rozwiniętych odnóżach, które umożliwiają im oddawanie długich skoków – ten sposób poruszania rekompensuje im brak skrzydeł, które utraciły w procesie ewolucji. Ich obecność u psa i kota można wykryć także po odchodach – w sierści żywiciela obecne będą niewielkie, ciemne grudki.

Aby rozwinąć się od stadium jaja do dorosłego osobnika, pchła potrzebuje około trzech tygodni. Jaja składane są zazwyczaj w miejscach pozbawionych dostępu do światła – idealnie nadają się do tego wykładziny, dywany, szpary w podłodze oraz przestrzenie pod meblami.

Człowiek również może stać się ich żywicielem. Ugryzienia pcheł mają postać niewielkich, czerwonych punkcików. Zaczerwienienia nie są opuchnięte, powodują jednak swędzenie, które dla niektórych osób może być szczególnie drażniące. Inwazji owadów nie należy lekceważyć – pchły mogą przenosić wiele niebezpiecznych chorób. To właśnie one były nosicielami pałeczek dżumy w czasie średniowiecznej zarazy zwanej czarną śmiercią. Współczesnymi zagrożeniami ze strony tych pasożytów są między innymi tularemia, gorączka śródziemnomorska, dur mysi. Pchły są także pośrednimi żywicielami niektórych gatunków tasiemców, a ich ugryzienia mogą powodować zapalenie skóry.

Aby pozbyć się pcheł z domu, należy działać zarówno doraźnie, jak i prewencyjnie. Na rynku dostępne są aerozole i atomizery owadobójcze, które pozwalają pasożyty wyeliminować, niszcząc zarówno jaja, jak i dorosłe osobniki. W zapobieganiu powtórnej inwazji z pewnością pomoże utrzymywanie porządku – nie tylko dokładne odkurzanie, ale też wypranie wszystkich tkanin w pomieszczeniach opanowanych przez owady. Zapobiegawczo stosuje się u zwierząt również szampony, pudry, spreye, specjalne krople oraz obroże przeciwpchelne.

Jaki jest dobry środek na pchły?

1. Pułapka na pchły będzie idealnym rozwiązaniem na wyłapanie pcheł bez użycia chemii

- link: skuteczna pułapka na pchły.

2. Oprysk do zwalczanie pcheł w pomieszczeniach, gotowy do użycia 

- link: gotowy du użycia spray na pchły.

oraz skuteczny aerozol na pchły o przedłużonym działaniu

- link: Środek na pchły

3. Bomba na pchły - wygodny u użyciu środek na pchły

- link: Bomba do zwalczanie pcheł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium