Skuteczne pułapki na muchy przy zwierzętach

Skuteczne pułapki na muchy przy zwierzętach

Wiosna i lato to piękne pory roku, ale niestety, to także czas wzmożonej aktywności much i innych insektów. To właśnie wtedy stają się one prawdziwym utrapieniem w naszych domach, a także obiektach gospodarskich, w których mieszkają zwierzęta. Muchy są nie tylko uciążliwe dla nas, ale mogą być także zagrożeniem dla naszych podopiecznych. Jakie pułapki są wtedy najbardziej skuteczne? W tym wpisie przedstawimy Ci kilka sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań — koniecznie czytaj więc dalej!

Pułapki na muchy z klejem

Pułapki na muchy z klejem to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tych insektów z naszych pomieszczeń gospodarskich czy domów. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednie warianty tego rozwiązania. Nie mogą one przecież stanowić żadnego zagrożenia dla zwierząt czy nas samych. Na szczęście na rynku są dostępne specjalne pułapki, które są umieszczone w plastikowych obudowach — uniemożliwiają one zwierzętom dostęp do kleju.

Nowoczesne podejście do insektów

Jednymi z bardziej innowacyjnych czy nowoczesnych rozwiązań, które znakomicie sprawdzają się w przypadku much przy zwierzętach, są oczywiście pułapki elektryczne. Urządzenia te działają na zasadzie przyciągania insektów do metalowej siatki, gdzie zostają później porażone prądem elektrycznym. To bezpieczna metoda, ponieważ zwierzęta nie mają bezpośredniego kontaktu z metalową siatką, a muchy są skutecznie i efektywnie eliminowane.

Pokonaj muchy z pomocą chemii

Coraz częściej w walce z muchami i innymi insektami przy zwierzętach wykorzystuje się substancje chemiczne. Chodzi między innymi o feromony, które są atrakcyjne dla różnych owadów. Pułapki na bazie feromonów przyciągają inne osobniki tego samego gatunku, gdzie później zostają schwytane. Ten sposób pozbywania się much także charakteryzuje się bezpieczeństwem, jeśli chodzi o ewentualny ich kontakt ze zwierzętami na gospodarstwie czy w naszym domu — nie ma bowiem ryzyka, że wpadną one do wewnątrz takiej pułapki. Co ważne, wabiki na bazie feromonów są bardzo efektywną metodą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium