Środki na mszyce

Z pewnością większość osób, które zajmują się pielęgnacją ogrodów miało kiedyś do czynienia z atakiem mszyc. Są to niewielkie owady, które przylegają do pędów rośliny i w krótkim czasie rozmnażają się. Odżywiają się sokami z pędów rośliny, stopniowo ją osłabiając i doprowadzając do jej zniszczenia.

Dlatego też od razu, kiedy zauważysz pierwsze mszyce na swoich roślinach, zacznij działać, aby ograniczyć dalsze ich rozprzestrzenianie. To właśnie szybkość działania w tej sytuacji jest kluczowa, bowiem to ona ma ogromny wpływ na to, czy uda nam się uratować rośliny.

Najbardziej skutecznymi sposobami zwalczenia mszyc w naszym ogrodzie są środki chemiczne aplikowane poprzez opryski. Pozwalają na pokrycie środkiem dużych powierzchni. Z drugiej strony większość z tego typu preparatów działa natychmiast, zapobiegając zwiększaniu populacji mszyc, a także eliminując te, które już żerowały.

Preparaty dostępne dziś na rynku produkowane są przy zastosowaniu nowoczesnych technologii co przekłada się na ich wysoką skuteczność, a jednocześnie nie zawiera szkodliwych środków ochrony roślin, co pozwala na stosowanie również w sadach czy uprawach warzyw czy roślin ozdobnych. Szukając skutecznego i bezpiecznego środka na mszyce warto zwrócić także uwagę na to, aby nie stwarzały one zagrożenia dla pszczół. Aby zapewnić rewelacyjną skuteczność wraz z maksymalnym bezpieczeństwem powstał ekologiczny, naturalny środek na mszyce BIO: STRONG NA MSZYCE.

Większość środków zwalczających mszyce opiera się na działaniu immobilizującym szkodniki. Środek zaaplikowany na dane rośliny przylega mocno i wnika w strukturę insektów, tworząc powłokę polimerową. Powoduje ona unieruchomienie szkodników, a w efekcie zatrzymanie mechanizmów życiowych.

W zależności od potrzeb na rynku dostępne są gotowe spraye, które świetnie sprawdzą się na pojedynczych roślinach, jak również duże opakowania czy koncentraty, do stosowania na większych powierzchniach.

Jeśli zauważyłeś, że mszyce pojawiły się na roślinie doniczkowej w domu, możesz także wybrać specjalne lepy na tego typu insekty. Są one sprzedawane ze specjalnymi uchwytami, które wbija się w ziemię. Dzięki temu można kontrolować populację szkodników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium