Szkodniki drewna - zwalczanie

Jak się pozbyć korników?

O ile pozbycie się szkodników z domów, pomieszczeń gospodarczych czy magazynów jest dość jasne i stosunkowo proste do przeprowadzenia, o tyle w przypadku drewna może wydawać się to nieco bardziej skomplikowane. Należy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, zajmujących się zwalczaniem drewnojadów, bądź zaopatrzyć się w skuteczny preparat.

Istnieje kilka metod zabiegów leczniczych, mających na celu usunięcie tego typu insektów. Jednym z najbardziej kompleksowych prac jest nastrzykiwanie drewna. Ma ono jedną wadę – jest dość inwazyjne, bowiem wymaga wywiercenia niewielkich otworów. Następnie wprowadza się w nie odpowiednią ilość specjalnego preparatu, który wnika w strukturę i zwalcza owady. Aby wstrzykiwanie było jak najbardziej skuteczne, dobrze jest zlecić je profesjonalnej firmie. np. Środek na szkodniki drewna (link)

Inną, chętnie wykorzystywaną jest spryskiwanie. Polega ono na umieszczeniu środka owadobójczego w rozpylaczu i spryskaniu nim powierzchni, w której żerują drewnojady. Na rynku znaleźć można szeroki wybór preparatów wykazujących długotrwałe i silne działanie lecznicze. Co ważne, nie zmieniają one parametrów drewna i mogą być wykorzystywane w przypadku konstrukcji impregnowanych. np. XILIX Żel (link)

zwalczanie puszczel xiliix żel

fot. spuszczel pospolity (hylotrupes bajulus) zwalczanie.

Ci, którzy cenią sobie najprostsze i tradycyjne rozwiązania, z pewnością docenią inną metodę zwalczania szkodników drewna – malowanie. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne środki, które wnikają głęboko w strukturę drewna, wykazując działanie trujące dla żerujących owadów. Wśród wielu preparatów dostępnych na rynku za wyjątkowo skuteczne uznaje się Xiliix żel (link), STRONG NA SZKODNIKI DREWNA (link) itp. Zawierają one specjalne składniki, które pozytywnie wpływają na drewno i w krótkim czasie wnikają w jego strukturę. Oczywiście w żaden sposób nie zmieniają koloru zabezpieczanych elementów czy konstrukcji.

Pamiętaj – kiedy tylko dostrzeżesz pierwsze oznaki żerowania szkodników drewna, zacznij działać! Z czasem bowiem ich wytępienie będzie znacznie trudniejsze, a w niektórych wypadkach może także osłabić całą konstrukcję. W zależności od Twoich chęci i oczekiwań możesz sam spróbować skorzystać z powyższych sposobów bądź wybrać usługi profesjonalnych firm.

W ofercie naszego sklepu znajdują się opryski na szkodniki drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium