Zwalczanie i odstraszanie kretów

Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem zieleni i nie wyobrażasz sobie wypoczynku bez własnego, starannie pielęgnowanego ogródka, z pewnością wiesz, jak wiele złego może zrobić kret. Nie jest on co prawda uznawany za szkodnika, jednak podczas przemieszczania się pod ziemią może uszkodzić korzenie roślin, a także zjadać dżdżownice, które spulchniają glebę.

Dlatego też niemal każdemu ogrodnikowi zależy na tym, aby krety nie zagnieździły się na ich działce. W tym celu wykorzystuje się wiele sposobów zapobiegających wizytom kretów, odstraszające oraz zwalczające je.

W zależności od potrzeb oraz sytuacji, na rynku znaleźć można kilka kategorii produktów: pułapki i chwytacze, trutki i wabiki, jak również odstraszacze. Umiejętnie wykorzystywane, pozwalają pozbyć się tych gryzoni z naszego ogrodu, a razem z nimi szkód w roślinach oraz nieestetycznych kopców.

PUŁAPKI I CHWYTACZE

Tego typu sposoby w większości przypadków działają na jednego lub kilka kretów. Dostępne są najczęściej w formie tunelu czy niewielkich chwytacze.

Pierwsze rozwiązanie to niewielka tuba z tworzywa sztucznego z otworami. Po wejściu zwierzę nie jest w stanie się z niego wydostać. Niektóre modele posiadają specjalny sygnalizator, który zmienia swoje położenie w przypadku dostania się kreta do pułapki.

Chwytacze natomiast pozwalają na skuteczną eliminacje kretów z naszego ogrodu. Wykonane są z solidnego metalu, odpornego na wilgoć i niekorzystne warunki zewnętrzne bądź tworzywa sztucznego.

TRUTKI I WABIKI

Ta grupa wykazuje podobne działanie jak produkty przeznaczone do eliminacji szczurów czy innych szkodników. W zależności od preferencji klienta dostępne są trutki i wabiki w formie kostek, granulatu bądź pasty. Trutki w formie pasty są najbardziej zachęcające do spożycia przez gryzonia. Co ważne, produkty tego typu są stosunkowo odporne na wilgoć, dlatego też nie rozpuszczają się pod wpływem deszczu.

ODSTRASZACZE

Jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana grupa produktów, obejmuje bowiem środki w płynie, granulacie bądź kulek. Często proponowane są także niewielkie urządzenia odstraszające generujące ultradźwięki i wibracje. W rezultacie krety, które z natury są bardzo wrażliwe na tego typu częstotliwości, nie będą wchodzić na teren objęty zasięgiem urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium