Jak działa oprysk na pluskwy? Skuteczne sposoby

Skuteczny sposób na pluskwy domowe czyli jak działa oprysk na pluskwy?

Jednym z najbardziej niepożądanych "gości", na których możemy natknąć się w naszych domach, jest pluskwa domowa. Owad ten szczególnie upodobał sobie trudno dostępne zakamarki, takie jak szczeliny łóżek, szpary za listwami podłogowymi lub pod tapetami. Pluskwy są pasożytami i żywią się głównie krwią - osoby, które przebywają w zapluskwionych pomieszczeniach mogą zaobserwować na skórze swędzące ślady po ugryzieniach. Szkodnik ten może być niezwykle uciążliwy do wytępienia. O ile dorosłych owadów można pozbyć się wieloma metodami, ich jaja wykazują dużą przeżywalność. Jak upewnić się, że problem nie wróci? Najskuteczniejszym sposobem będzie wykonanie oprysku.

Większość dostępnych na rynku preparatów zawiera w swoim składzie permetrynę. Jest to syntetyczny, organiczny związek chemiczny, zaliczany do najskuteczniejszych insektycydów. Na owady działa ona zarówno drogą kontaktową, jak i pokarmową i jest dla nich silnie trująca. Nie wykazuje działania toksycznego dla ludzi, jednak posiadacze niektórych zwierząt domowych, zwłaszcza kotów, powinni ograniczać jej stosowanie w pobliżu swojego pupila. Zawierające permetrynę środki chemiczne nie tylko natychmiast zabijają insekty, z którymi mają bezpośredni kontakt, ale również wytwarzają na powierzchniach specjalną barierę, która stopniowo uwalnia substancję czynną. Prawidłowe stężenie środka i dokładne wykonanie oprysku mogą zagwarantować nawet 6 miesięcy gwarancji, że pluskwy nie wrócą.

oprysk na pluskwy jaki wybrać?

Skuteczny oprysk na pluskwy w koncentracie

Przed rozpyleniem środka mieszkanie należy odpowiednio przygotować. Wskazane będzie pokrycie roztworem wszystkich miejsc, w których potencjalnie mogłyby gnieździć się pasożyty, dlatego warto odsunąć meble od ścian, zdemontować listwy podłogowe, a tekstylia takie jak zasłony czy dywany poddać praniu w wysokich temperaturach.

Niektórych zakamarków, takich jak okolice gniazdek elektrycznych, nie będzie można poddać opryskowi, dlatego dobrze będzie uzupełnić działanie roztworu preparatami w proszkach lub żelach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium