Jak się pozbyć pluskiew? Środki, które naprawdę działają!

Pluskwy - skąd się biorą? jak można przynieść pluskwę do domu?

Podstawą ograniczenia populacji pluskiew jest zwiększenie świadomości ludzi, jak i gdzie można się nimi zarazić. Przypominamy więc najważniejsze informacje w tym zakresie.

Pluskwy to typowo ludzkie pasożyty, które korzystają z haczykowatych odnóży i szukają żywiciela wędrując po tapicerowanych materiałach. Oznacza to, że można je "złapać" wszędzie tam, gdzie są tapicerowane meble: w autobusach, tramwajach, pociągach, samolotach, w kinach, teatrach, hotelach i wszelkich innych miejscach noclegowych, w szpitalach i innych placówkach leczniczych oraz w wielu innych miejscach. Szczególną ostrożność należy zawsze zachować tam, gdzie są tapicerowane meble.

Oczywiście pamiętać o pluskwach należy także wówczas, kiedy dostajemy lub kupujemy ubrania używane, meble czy inne akcesoria z materiałami. Tam również mogą się kryć.

Jednak najczęstszym źródłem zainfekowania pluskwami jest nocleg w hotelach czy innych miejscach. Pluskwy zdarzają się nawet w najbardziej ekskluzywnych hotelach, zatem wszędzie warto pamiętać o zagrożeniu.

Środki na pluskwy - które polecamy?

Na rynku jest mnóstwo preparatów dedykowanych do zwalczania pluskiew. Mają one różną skuteczność, różnią się też sposobami działania. Przyjrzymy się najlepszym:

Opryski na pluskwy

One Shot Natural - to dobra propozycja dla osób stawiających na naturalne i bezpieczne preparaty. One Shot nie zawiera chemii, w jego składzie znajdują się olejki i wyciągi roślinne. Skutecznie niszczy on pluskwy oraz inne owady biegające. Działa w sposób kontaktowy, czyli owad pada od kontaktu z preparatem.

 

Preparat ten nadaje się do wykonywania oprysków za pomocą opryskiwacza - wówczas należy go kierować bezpośrednio na owady, w miejsca ich występowania, takie jak łóżka, fotele, schowki, szafki, listwy podłogowe, kaloryfery, stelaże łóżek, skrzynie pościelowe  i in.

Bardzo silnie działającym preparatem jest STRONG ALFASECT, którym zlikwidować można i pchły, i pluskwy. Jest to preparat przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, co oznacza, że przed użyciem należy go odpowiednio przygotować, zgodnie z zaleceniami producenta. Jest mocny i bardzo wydajny. Działa na szkodniki kontaktowo i pokarmowo, pierwsze efekty są widoczne bardzo szybko.

Do oprysków domowych polecamy natomiast aerozol na pluskwy Strong Bed Bug Killer. Jest to preparat tak przygotowany, że nie trzeba go już mieszać, można go użyć od razu. Cechuje się wysoką skutecznością dzięki zastosowaniu nanotechnologii. Ma też silne i przedłużone działanie biobójcze, działa kontaktowo i pokarmowo. Pierwsze efekty są widoczne po ok. 4 godzinach. Jako że preparat jest bardzo silny, należy zabezpieczyć wszystko, co ma kontakt z żywnością, a po spryskaniu wietrzyć pomieszczenie i umyć powierzchnie użytkowe.

Bomby na pluskwy - najskuteczniejsze środki do zwalczania.

Bomby na pluskwy to kolejny bardzo skuteczny sposób poradzenia sobie z tym uciążliwym szkodnikiem. Są to małe puszki, które, choć wyglądają, jak tradycyjne aerozole, mają za zadanie wypełnić całe pomieszczenie trującym gazem. Gaz ten skutecznie zwalcza pluskwy. Warunkiem skuteczności takiego zabiegu jest zapewnienie szczelności pomieszczenia, a następnie jego dokładne przewietrzenie.

W naszej ofercie warto zwrócić uwagę szczególnie na kilka preparatów. One Shot Fogger - to skuteczna bomba na pluskwy (ale też pchły czy karaczany, mrówki, kleszcze etc.). Posiada ona formę sprayu samowyładowawczego, gotowego do użycia. Wystarczy umieścić ją na środku pomieszczenia, z dala od źródeł elektryki i włączyć. Po 2 minutach preparat wypełni pomieszczenie, po 4 godzinach należy go bardzo intensywnie wywietrzyć.

Polecamy Państwu również skuteczną bombę Deltacaps Strong Professional. Ta bomba także ma postać pojemnika samoopróżniającego i nadaje się do zwalczania wielu owadów biegających, nie tylko pluskiew, ale także prusaków, pająków, rybików etc. Nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeńtakich, jak mieszkania, zakłady spożywcze, magazyny, budynki inwentarskie, obiekty gastronomiczne. Podczas jej użycia należy zadbać o szczelność pomieszczenia (zatkać kratki wentylacyjne, zamknąć okna), a po użyciu dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Ludzie i zwierzęta mogą do niego wrócić dopiero po minimum 12h od wykonania dezynsekcji.

Lepy na pluskwy

Polecamy Państwa uwadze także skuteczne lepy na pluskwy. Są one zrobione tak, aby zwabiać pluskwy, które się do nich przyklejają i zostają w ten sposób unieszkodliwione. Same lepy są zazwyczaj dyskretne, mierzą parę centymetrów i można je stosować wszędzie.

ABC Pułapka lepowa na pluskwy z atraktantem to pułapka w formie lepu, która zawiera multiskładnikowy wabik. Nie są to substancje chemiczne, lecz olejki, zatem nie ma obaw ani o bezpieczeństwo, ani o środowisko. Ma długi czas działania, bo przyciąga pluskwy nawet do 4 tygodni. Można ją ustawić w miejscach, gdzie pluskwy bytują najchętniej, np. przy listwach przypodłogowych, obok łóżek, pod sofami czy fotelami.

Nieco inny sposób działania posiada pułapka Bugo Soft Floor na pluskwy. Służy ona przede wszystkim monitorowaniu pluskiew, nie tylko w domach, ale także hotelach. Można ją zabrać ze sobą na wakacje i sprawdzić, czy w pokoju nie ma pluskiew.

Należy przykleić ją do podłogi wokół nóg łóżka (musi być odsunięte od ściany). Zwabi pluskwy i zapobiegnie ich przedostaniu się do łóżka i żerowaniu na naszej krwi. Działa nawet do 8 tygodni, można ją stosować na miękkie powierzchnie. Jest nietoksyczna i nie stanowi żadnego zagrożenia np. dla dzieci czy zwierząt domowych.

Jak sprawdzić, czy w domu lub hotelu są pluskwy?

Jest kilka objawów, które mogą świadczyć, że w domu lub w hotelu natknęliśmy się na pluskwy.

  • ślady ugryzień po nocy - są to czerwone, swędzące bąble układające się zazwyczaj w linię lub w trójkąt,
  • plamki krwi na prześcieradle,
  • pancerzyki pluskiew, martwe owady, jaja wyglądające jak ziarenko ryżu;
  • wraz ze wzrostem populacji - zapach przypominający zgniłe maliny utrzymujący się w zapluskwionym pomieszczeniu.

W miejscu noclegowym przez rozpakowaniem rzeczy i położeniem się do łóżka warto sprawdzić pod materacem, czy nie ma tam gniazda pluskiew.

 

Pluskwy są uciążliwym szkodnikiem, ale ich zwalczenie jest możliwe. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu na pryskaj.pl - znajdą tu Państwo szeroki wybór produktów zarówno do indywidualnego, jak i profesjonalnego zastosowania, który pomoże Państwu w pozbyciu się pluskiew. Służymy również radą i pomocą, jeśli mają Państwo wątpliwości, jaki środek wybrać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium