Jak się pozbyć szczura z domu? Skuteczne sposoby na gryzonie

Jak się pozbyć szczura z domu? Skuteczne sposoby na gryzonie

Skuteczne sposoby na pozbycie się szczura z domu. Dlaczego i jak szczury wchodzą do naszych domów?

Szczury to najpopularniejsze gryzonie które wchodzą do domów. Gryzonie są sprytne i zwinne, bez problemu poruszają się po murach i elewacji. Najczęściej możemy je spotkać w piwnicach, na strychach i garażach. Szczur potrafi również wędrować rurami kanalizacyjnymi więc wystraszeni domownicy często spotykają niechcianego gryzonia w toaletach. Czego gryzonie szukają w naszym domu? Przede wszystkim pożywienia i schronienia. W okresie jesienno-zimowym gryzonie szukają schronienia przed niskimi temperaturami na zewnątrz, dlatego wślizgują się sprytnie do domu pod podłogę, na strych lub do garażu. Szczególnie odpowiadają im również pomieszczenia gospodarcze w których odnajdują resztki żywności np. dla zwierząt.

 Jak odróżnić szczura od myszy?

Nawet osoby niedoświadczone bez problemu odróżnią od siebie mysz od szczura. Gryzonie różnią się od siebie przede wszystkim wielkością! Szczur jest zdecydowanie większym gryzoniem, jest krępej budowy, mają szerokie pyski i zdecydowanie dłuższy ogon.

Jakie szkody powodują szczury?

Szczury gryzą praktycznie non stop, ich zęby rosną nieustannie więc gryzienia wszystkiego jest dla nich naturalne. Często niszczą instalację termiczną, przegryzają rury hydrauliczne, wygryzają ocieplenie elewacji, niszczą kable, książki, meble. Oprócz tego zanieczyszczają wszystko co napotkają na drodze również moczem, przez co większość powierzchni nadaje się po ich obecności do dezynfekcji. Zapach obecności tych gryzoni jest również nieznośny.

 Jak skutecznie wytępić szczura z domu?

Odszczurzanie - skuteczny sposób na profesjonalną deratyzację w naszych domach. Istnieje wiele urządzeń deratyzacyjnych w które możemy wyłapać nieproszonego gryzonia:

  • Chwytacze na szczury

fot. szczur złapany w chwytacz mechaniczny: Af-Snap trap

 

  • Pułapki na szczury

Dobrym pomysłem na złapanie szczura są również specjalne pułapki na żywego gryzonia. W taki typy pułapek można odławiać szczury nie robiąc im krzywdy, a po schwytaniu wypuścić na wolność :)

pułapka na żywego szczura

  • Lepy na szczury

Specjalne, mocna lepy na szczury wykonane tak aby gryzoń nie wydostał się z pułapki. Lepy posiadają bardzo mocny klej oraz wabik w zestawie - do niektórych należy dokupić wabik oddzielnie.

najlepszy lep na szczury

fot. lep na szczury: STRONG GIGANT

  • Odstraszacze gryzoni

Odstraszacze gryzoni to zazwyczaj niewielkie urządzenia, działające odstraszająco na myszy i szczury. Uwaga! aby odstraszanie było skuteczne należy zapoznać się z zaleceniami i wytycznymi producenta.

 odstraszacz na szczury

  • Trutki na szczury ( najchętniej pobierane są w formie pasty)

 

Jak skutecznie zwabić gryzonia?

Wabiki posiadają w swoim składnie atrakcyjne substancje dla gryzoni, dzięki czemu można je stosować w różnych urządzeniach tj. lepy, chwytacze, klatki na szczury itp.

 wabik na szczury

 

W przypadku zaawansowanych problemów warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy deratyzacyjnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium