STOP chorobom odkleszczowym: Produkty przeciw kleszczom, obroże na kleszcze, obroże na pchły, ochrona przeciw kleszczom, obroże dla psów

Obroża na kleszcze: Chroń psa przed pasożytami!

Obroża na kleszcze to niezwykle ważny element dbania o zdrowie psa, zwłaszcza w regionach, gdzie kleszcze są powszechne. Kleszcze stanowią duże zagrożenie zdrowotne dla naszych czworonogów, a skuteczna ochrona przed nimi jest priorytetem dla właścicieli psów. Pasożyty znane są z umiejętności przyczepiania się do ciała psa, gdzie odżywiają się jego krwią i mogą przenosić patogeny oraz wywoływać groźne infekcje. Kleszcze znane są z roznoszenia różnych chorób, takich jak anaplazmoza, borelioza czy babeszjoza.

Pasożyty te są przyczyną drapania, a u psów często występują takie objawy takie jak świąd, zaczerwienienie skóry czy obrzęk. W przypadku dużego ataku kleszczy, zwłaszcza u szczeniąt, może wystąpić anemia spowodowana wielokrotnymi ukąszeniami. Kleszcze żyją głównie w wilgotnych obszarach trawiastych, zaroślach, lasach i na łąkach oraz krzewach. Największa aktywność pasożytów pojawia się w cieplejszych miesiącach roku, ale w umiarkowanym klimacie mogą występować przez większą część roku. Szczególnie podczas spacerów, gdy pies przechodzi przez zainfekowane kleszczami tereny, pasożyty przedostają się do jego futra lub skóry, gdzie poszukują miejsc do przyssania się do żywiciela.

Obroża na kleszcze

Obroża przeciw kleszczom: Jak działa obroża dla psa?

Obroża antykleszczowa dla psa to specjalnie zaprojektowany produkt, który pomaga chronić zwierzę przed atakami pasożytów takich jak kleszcze i pchły. Działa w wyniku uwalniania substancji czynnych lub naturalnych składników odstraszających kleszcze, które skutecznie zapobiegają przywieraniu i ssaniu krwi przez pasożyty. Skuteczne obroże na kleszcze na ogół zawierają wyselekcjonowane substancje aktywne takie jak permetryna, imidachlopryd czy geraniolObroże na kleszcze i pchły zawierają tak dobrane stężenie związków chemicznych, które jest bezpieczne dla zwierząt domowych, a jednocześnie wykazuje właściwości zwalczające pasożyty.

Obroża antykleszczowa może skutecznie chronić czworonoga przez kilka tygodni do kilku miesięcy, w zależności od marki i składników chemicznych użytych do jej wyprodukowania. Niektóre obroże mogą być impregnowane substancjami odstraszającymi, które uwalniają się stopniowo w czasie i osiadają na skórze i sierści zwierzęcia. Skuteczność obroży może utrzymywać się przez pewien czas, nawet po tym, jak obroża zostanie zdjęta z szyi psa. Ważne jest również dostosowanie obroży do odpowiedniej wielkości zwierzęcia. Obroże przeciw kleszczom są dostępne w różnych wymiarach, takich jak 25 cm, 50 cm czy 75 cm. Należy dobrać odpowiedni rozmiar produktu, aby zapewnić komfort zwierzęciu i uniknąć zbyt luźnego lub ciasnego dopasowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium