Bez roztoczy, bez alergii: Preparat na roztocza, środek na alergeny, spray na roztocza, neutralizator alergenów, płyn na roztocza, środek na pajęczaki

Pajęczaki i roztocza: Chroń się przed uczuleniem!

Roztocza to grupa drobnych stawonogów, zaliczanych do rzędu pajęczaków. Mikroskopijne organizmy, jakimi są roztocza, należą do krewnych pająków i kleszczy. Bytują w kurzu pomieszczeń zamieszkiwanych przez człowieka, przy czym można je znaleźć zarówno w rzadko sprzątanych domach, jak i w tych czystych. Roztocza kurzu domowego są jednym z najbardziej rozpowszechnionych źródeł wielu problemów alergicznych w środowisku mieszkalnym. Organizmy tworzące kurz domowy żyją w naszych domach, najczęściej w materacach, poduszkach, dywanach, zasłonach i różnych materiałach tapicerowanych czy porowatych.

Roztocza żywią się drobnymi cząstkami organicznymi, takimi jak nabłonek ludzkiej, jak i zwierzęcej skóry. Oprócz wywoływania reakcji alergicznych mogą także powodować problemy prowadzące do zaostrzenia astmy oraz wywoływać objawy podobne do przeziębienia takie jak kichanie, katar czy wzmożone łzawienie. Alergia na roztocza może objawić się również takimi objawami jak wysypka, swędzenie czy atopowe zapalenie skóry. Kurz domowy może prowadzić do nasilenia objawów astmatycznych, takich jak duszność czy kaszel. Ponadto, niektóre gatunki roztoczy domowych mogą przenosić choroby zakaźne.

PAJĘCZAKI I ROZTOCZA

Jak zwalczać roztocza w domu?

Walka z roztoczami kurzu domowego jest istotna dla utrzymania zdrowego środowiska w domu, szczególnie dla osób podatnych na alergie. Systematyczne odkurzanie domu przy użyciu specjalistycznego odkurzacza wyposażonego w wysokiej jakości filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) może być skutecznym sposobem usuwaniu roztoczy i ich odchodów z dywanów, mebli tapicerowanych, wykładzin i pozostałych powierzchni. Aby skutecznie pozbyć się roztoczy z domu, należy regularnie myć podłogi i ściany wilgotną szmatką. Pranie pościeli, koców, narzut i innych tekstyliów w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza pomaga zmniejszyć populację roztoczy domowych.

Inną metodą pozbywania się pajęczaków może być użycie parownicy, ponieważ wysoka temperatura generowana przez urządzenie zabija roztocza i inne drobne organizmy. Jednym z takich urządzeń, które skutecznie pomoże zwalczyć źródło alergenów, może być użycie myjki parowej ETA AQUABELO. Jest to innowacyjne urządzenie czyszczące, które pozwala utrzymać najwyższy poziom higieny w Twoim domu. Parownica znakomicie usuwa różne rodzaje zabrudzeń i sprawdza się w trudnodostępnych miejscach. Myjka parowa wytwarza ciśnienie pary na poziomie 3 barów i nagrzewa się błyskawicznie, co umożliwia rozpoczęcie czyszczenia już po 2 minutach. Urządzenie wytwarza parę wodną powyżej 60 stopni Celsjusza i umożliwia ciągłą aplikację przez około 10 minut. Parownica skutecznie likwiduje pasożyty takie jak pajęczaki i pluskwy bez użycia toksycznej chemii.

Innym skutecznym preparatem przeciw roztoczom może być zastosowanie produktu ALLERGOF SPRAY. Jest to środek higieniczny, przeznaczony do obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym. Działanie preparatu neutralizuje główne alergeny roztoczy kurzu domowego oraz scala drobiny i pyłki, co obniża ryzyko ich inhalacji. Badania wykazały pełną skuteczność antyalergiczną przez 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu preparatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium