Odstraszacz na komary nie zawiera DEET aerozol COŚ NA KOMARY 90 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,99 zł 18.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ASPLANT
Kod produktu: 2753

Opis

COŚ NA... KOMARY
AEROZOL 90 ML


NIE ZAWIERA DEET
STRZEŻ SIĘ ŚMIERTELNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ OWADY

 

nie zawiera DEET

chroni przed komarami i kleszczami

skuteczna ochrona nawet do 7 godzin

posiada przyjemny zapach

 

OPIS PRODUKTU

Preparat COŚ NA... KOMARY przeznaczony jest do odstraszania komarów i kleszczy. Produkt zawiera substancję czynną Ikarydynę, która w swoim działaniu przypomina DEET jest jednak przyjemniejsza w użyciu i mniej podatna na wywoływanie podrażnień skóry, jak również znacznie bezpieczniejsza. Ta pochodna piperydyny została opracowana w laboratoriach firmy Bayer i wprowadzona na rynek europejski w 1998 roku prawie natychmiast stając się jednym z najpopularniejszych repelentów. Wziąwszy pod uwagę skuteczność, bezpieczeństwo oraz właściwości kosmetyczne ikarydyny, w 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła ten preparat najlepszym spośród dostępnych repelentów. Eksperci WHO zaznaczyli również, że w pewnych okolicznościach ikarydyna w swoim działaniu bywa skuteczniejsza od DEET! Badania dermatologiczne wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET jest prawie bezzapachowa i nie podrażnia skóry – zostało to potwierdzone w artykule nowojorskiego lekarza dermatologii dr. Noah Scheinfelda opublikowanym w  branżowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych dwumiesięczniku Journal of Drugs in Dermatology (styczeń-luty 2004). W 2005 roku amerykańskie centra zarządzania kryzysowego wpisały ikarydynę na swoją listę certyfikowanych repelentów zapobiegających rozprzestrzenianiu się gorączki zachodniego nilu.

Ikarydyna, bądź pikarydyna jak nazywana jest w Ameryce Północnej została również przetestowana pod kątem reagowania z niektórymi substancjami chemicznymi występującymi w gospodarstwach domowych. Badania te wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET w ogóle lub jedynie w bardzo niskim stopniu może zachodzić w reakcję z niektórymi polimerami.

ZASTOSOWANIE

Zarówno badania laboratoryjne jak i te przeprowadzane w warunkach polowych wykazały skuteczność pikarydyny w odstraszaniu licznych gatunków komarów, much, kleszczy oraz wielu innych owadów „gryzących”, w tym między innymi:

 • Aedes albopictus (azjatycki komar tygrysi),
 • Aedes aegypti (gatunek przenoszący żółtą febrę),
 • Aedes taeniorhynchus (gorączka zachodniego nilu),
 • Anopheles stephensi, Anopheles sinensis and Anopheles dirus (azjatyckie gatunki przenoszące malarię),
 • Culex pipiens (gatunek występujący w Polsce),
 • Ixodes ricinus (kleszcz pastwiskowy),
 • Ixodes scapularis (kleszcz jeleni, będący nosicielem boreliozy),
 • Rhipicephalus sanguineus (kleszcz psi),
 • Simuliidae (meszkowate),
 • Culex quinquefasciatus Tabanidae (mucha końska),
 • Musca domestica (mucha domowa),
 • Stomoxys calcitrans (bolimuszka kleparka).

Powyższe gatunki przenoszą boreliozę, malarię, gorączkę zachodniego nilu oraz inne choroby niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

SPOSÓB UŻYCIA

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, do stosowania bezpośrednio na skórę i odzież wierzchnią. Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskiwać równomiernie nieosłonięte części ciała i/lub odzieży. Na twarz nanosić pośrednio: nanieść preparat na dłoń, a następnie lekko natrzeć skórę twarzy, unikając okolic oczu i ust. Po zastosowaniu produktu umyć dokładnie ręce. Nie stosować, gdy skóra ciała jest uszkodzona. Efekt odstraszania utrzymuje się do 4 godzin w przypadku kleszczy i do 7 godzin w przypadku komarów.


skład: ikarydyna 20g/100g
numer pozwolenia: 3637/08

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium