Preparat do suchej dezynfekcji budynków inwentarskich. Proszek dezynfekujący do chlewni, kurników, obór i stajni SANDEZIA® 10 kg

sandezia-sucha-dezynfekcja-w-kurniku-oborze-chlewie-front.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 49,99 zł 49.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SANDEZIA
Kod produktu: 3461

Opis

Preparat do suchej dezynfekcji budynków inwentarskich - SANDEZIA® 10 kg

Skuteczny środek dezynfekcyjny zwalczający bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty!

Proszek osuszający mokrą ściółkę, preparat do dezynfekcji podłóg, posadzek, rusztów, urządzeń do produkcji pasz i środków transportu!

✅ redukcja wilgoci i gazów - intensywnie osusza mokrą ściółkę, zapobiegając przekształcaniu się mocznika w amoniak oraz wydzielaniu się szkodliwych gazów,

✅ wysoka skuteczność - skutecznie zwalcza mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby), co zapewnia długotrwałą i skuteczną dezynfekcję,

✅ skuteczna eliminacja larw much - stosowanie preparatu SANDEZIA® niszczy stadia larwalne much, co znacząco redukuje populację tych owadów w budynkach inwentarskich.

✅ wszechstronne zastosowanie - SANDEZIA® nadaje się do dezynfekcji różnorodnych powierzchni i pomieszczeń, w tym budynków inwentarskich, środków transportu zwierząt i urządzeń do produkcji pasz,

✅ łatwe stosowanie - preparat jest prosty w użyciu, można go stosować bez specjalistycznego sprzętu, co oszczędza czas i koszty dezynfekcji.

Mniej wilgoci, więcej zdrowia! Odkryj moc suchej dezynfekcji i skutecznie likwiduj bakterie, wirusy i grzyby!

Opis produktu:

SANDEZIA® SUCHA DEZYNFEKCJA™ to innowacyjny preparat w proszku przeznaczony do dezynfekcji budynków inwentarskich. Produkt dostępny jest w szczelnych foliowych workach o zawartości 10 kg. Produkt zawiera sproszkowane składniki mineralne, olejek eteryczny z eukaliptusa i substancję czynną, jaką jest sól sodowa N-monochlorotoluenosulfamidu (0,25 g/100 g).

Preparat do suchej dezynfekcji skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, pasożyty oraz grzyby, niszcząc również stadia larwalne much i innych owadów, co znacząco redukuje ich liczebność. Dzięki swojej formule intensywnie osusza mokrą ściółkę, zapobiegając przekształcaniu się mocznika w amoniak oraz wydzielaniu się szkodliwych gazów.

Preparat utrzymuje niskie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, co zmniejsza liczbę chorób w stadzie oraz ogranicza konieczność stosowania antybiotyków, redukując koszty leczenia. SANDEZIA®, może być stosowana w obecności zwierząt, a dzięki wysokiemu skoncentrowaniu składników mineralnych jest ekonomiczna i bardzo wydajna.

Zastosowanie:

SANDEZIA® to preparat do suchej dezynfekcji, który znajduje szerokie zastosowanie w branży rolniczej, gospodarczej i przemysłowej. Idealnie nadaje się do dezynfekcji obór, chlewni, kurników, pomieszczeń hodowlanych, magazynów, przechowalni produktów rolnych, środków transportu zwierząt i urządzeń do produkcji pasz.

Suchą dezynfekcję powinniśmy stosować w środowisku wilgotnym. Preparat można stosować zarówno w ściółkowym, jak i bezściółkowym systemie chowu zwierząt. Użycie suchej dezynfekcji polega na równomiernym rozprowadzeniu posypki po powierzchni podłoża obiektu.

Regularne stosowanie produktu SANDEZIA® zabezpiecza stado przed chorobami i infekcjami oraz minimalizuje powstawanie szkodliwych gazów, takich jak: amoniak, czy siarkowodór. Środek do suchej dezynfekcji ogranicza liczebność much i zabija ich stadia larwalne. Produkt można stosować na wszystkich typach podłóg, ściółek, rusztów i posadzek, a także w obecności zwierząt. Stosowanie preparatu SANDEZIA® ogranicza prawdopodobieństwo chorób w stadzie i przedłuża świeżość ściółki.

Preparat do suchej dezynfekcji skutecznie zwalcza następujące mikroorganizmy: Salmonella Enteritidis (Pałeczki Salmonella), Escherichia coli (bakteria e.coli), Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), Erysipelothrix rhusiopathiae (Włoskowiec różycy), Streptococcus (Paciorkowce), Haemophilus influenzae (pałeczka grypy), Botrytis cinerea (Gronowiec szary), Coronavirus (Koronawirusy), Parvoviridae (Parwowirusy), Aspergillus (kropidlak), Chlamydiae (Chlamydie), Clavibacter michiganensis, Pseudomonas, Pasteurella, FMDV (Wirus pryszczycy), Mycoplasma, Brucella, ADV (wirus choroby aleuckiej), Listeria.

Czysta ściółka, zdrowe zwierzęta, spokojny gospodarz! Kup SANDEZIĘ i daj swoim zwierzętom najlepsze warunki sanitarne!

 

Sposób użycia:

Aby zapewnić maksymalną skuteczność suchej dezynfekcji, należy używać produkt SANDEZIA® zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Rozsypywać równomiernie na powierzchnię dezynfekowaną w dawce 50 g/m² raz w tygodniu. W przypadku pierwszego użycia preparatu przez pierwsze 3 dni należy rozsypać 50 g/m² codziennie, później raz w tygodniu. Suchą dezynfekcję można przeprowadzać w obecności zwierząt. Opakowanie (10 kg) wystarcza na dezynfekcję 200 m².

Przed położeniem ściółki zastosować 50-100 g/m² preparatu (w zależności od jej grubości), a następnie 50 g/m² raz na tydzień sypiąc na ściółkę. W przypadku zagrożenia wystąpienia chorobą, zaleca się częstsze stosowanie preparatu np. 2-3 razy w tygodniu w całym kojcu, a w szczególności w pobliżu miejsc podawania wody i paszy. Preparat SANDEZIA® można używać do suchej kąpieli prosiąt zaraz po urodzeniu.

Preparat można stosować w formie zawiesiny wodnej do dezynfekcji ścian i trudnodostępnych miejsc. W tym celu należy rozpuścić 1 kg proszku w 1,5 litrach wody, co wystarczy na pokrycie 15 m² powierzchni.

Skład: składniki mineralne, olejek eteryczny z eukaliptusa i substancja czynna: sól sodowa N-monochlorotoluenosulfamidu (0,25 g/100 g).

Preparat do suchej dezynfekcji SANDEZIA® uzyskał pozytywną ocenę i atest zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie Nr PZH/HT-3298/2017.

SANDEZIA® posiada również zezwolenie Ministra Zdrowia Nr 6992/17 na obrót produktami biobójczymi.

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium