AGRISAN uniwersalna dezynfekcja dla ZWIERZĄT HODOWLANYCH - ŚWIŃ, KRÓW i DROBIU 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5025
Producent: Agrivet
Kod produktu: 2020

Opis

AGRISAN
UNIWERSALNA DEZYNFEKCJA DLA
ZWIERZĄT HODOWLANYCH - ŚWIŃ, KRÓW I DROBIU
25 KG


NAJSKUTECZNIEJSZY PREPARAT DO SUCHEJ DEZYNFEKCJI
DLA WSZYSTKICH GATUNKÓW ZWIERZĄT

 

wykazuje działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze

zapewnia utrzymanie higieny wszystkich gatunków zwierząt

skutecznie likwiduje odory i działa odstraszająco na owady

bezpieczny do stosowania w obecności zwierząt

✅ wielokrotnie nagradzany dzięki unikalnym właściwościom

 

OPIS PRODUKTU

AGRISAN to najskuteczniejszy ekologiczny preparat do suchej dezynfekcji, osuszania i sanityzacji (eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów) na rynku. Jako nowoczesny środek ogólnego zastosowania dla celów weterynaryjnych i zoohigienicznych, służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych (w szczególności polecany jest dla trzody chlewnej, drobiu, bydła, owiec i koni).

Stosowanie preparatu przynosi liczne korzyści, na przykład: zwalcza bakterie, wirusy i grzyby oraz inne chorobotwórcze drobnoustroje, neutralizuje nieprzyjemny zapach oraz redukuje ilość amoniaku i innych toksycznych gazów w budynku, dodatkowo silnie osusza ściółkę, posadzki i powietrze, a także poprawia mikroklimat i podnosi zdrowotność. Dzięki prostej i szybkiej aplikacji może być stosowany w obecności zwierząt i nie wymaga karencji. Preparat AGRISAN niszczy larwy i jaja owadów w tym much i ogranicza ich rozwój, ale przede wszystkim zwiększa opłacalność produkcji i obniża koszty leczenia zwierząt.

Zanim AGRISAN został wprowadzony na rynek został kompleksowo przebadany w warunkach laboratoryjnych w znanych i cenionych ośrodkach naukowo-badawczych i instytutach oraz w warunkach fermowych. Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdziły wysoką skuteczność preparatu. Preparat posiada atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie nr PZH/HT-1280/2002.

ZASTOSOWANIE

AGRISAN z powodzeniem stosuje się u następujących gatunków zwierząt gospodarskich: trzoda chlewna, bydło, drób, owce, konie, a także u zwierząt domowych (psy, koty, króliki, gołębie itd.)

Trzoda chlewna:

Ze względu na swoje właściwości idealnie nadaje się do zastosowania w hodowli trzody chlewnej. Preparat stosujemy zarówno na legowiskach prosiąt i macior jak i w pomieszczeniach gdzie odbywa się intensywny tucz trzody. Należy szczególną uwagę w stosowaniu preparatu zwrócić na najbardziej zawilgocone części kojca: miejsca oddawania odchodów, pobierania paszy i wody. Środek może być stosowany także na głęboką ściółkę.

Preparat jest środkiem zapobiegającym bytowaniu mikroorganizmów, które wywołują biegunki, zapalenia stawów, choroby racic, kokcydiozę i infekcje wirusowe oraz w znaczący sposób redukuje ilość uwalnianego do atmosfery amoniaku, dzięki czemu zmniejsza się zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Preparat można również stosować w hodowli prowadzonej na rusztach i w innych systemach chowu.

Bydło:

Środek znalazł również szerokie zastosowanie w hodowli bydła. Polecamy go stosować w pomieszczeniach odpoczynku krów, szczególnie pod wymionami i w zawilgoconych miejscach obory, a także w kojcach porodowych i na stanowiskach dla krów, szczególnie w tylnych ich częściach, blisko kanałów gnojowych. Można go również stosować na głęboką ściółkę, a także w kojcach dla cieląt. Zwalcza mikroorganizmy powodujące wzrost ilości komórek somatycznych. Stosowanie AGRISANU ogranicza zachorowania na mastitis, choroby skóry, schorzenia kończyn oraz ogranicza występowanie biegunek i chorób dróg oddechowych.

Drób:

Ze względu na swoje właściwości również nadaje się do zastosowania w chowie drobiu (kury, indyki, gęsi, kaczki, strusie, gołębie i inne). Preparat należy nanieść lub rozpylić na ściółkę wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek. Preparat zapobiega chorobom mokrej ściółki, biegunkom piskląt, kokcydiozie, pomorowi drobiu i pomorowi rzekomemu, a także zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Znacznej redukcji ulegają larw much, zaobserwowano również pozytywny wpływ na ściółkę (zmniejszenie pH oraz polepszenie właściwości fizycznych ściółki – sucha o małej lepkości).

Konie:

Preparat polecamy używać przy wejściu do boksów, ze specjalnym uwzględnieniem narożników pomieszczenia oraz miejsc szczególnie narażonych na rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Proszek jest skuteczny w przypadku zagrożenia drobnoustrojami powodującymi gnicie strzałki kopyta, nosaciznę, choroby dróg oddechowych, zapobiega rodokokozie źrebiąt, zmniejsza ilość amoniaku w pomieszczeniu. Przeciwdziała tworzeniu się ropni na kopycie oraz w znaczący sposób likwiduje larwy much.

Owce:

AGRISAN stosuje się bezpośrednio na słomę. Jest to bardzo istotne dla kocących się owiec. Preparat unieszkodliwia mikroorganizmy odpowiedzialne za powstawanie biegunek, chorób stawów, racic oraz zapobiega wysokiej koncentracji amoniaku w pomieszczeniach. Redukuje ilość much, oocyst kokcydiów oraz innych ekto- i endopasożytów. Przeciwdziała listeriozie, zanokcicy, niesztowicy czy streptokokozie.

Zwierzęta domowe - psy, koty i inne:

Preparat znajduje szerokie zastosowanie w hodowlach psów i kotów. Chwalą go sobie hodowcy stosujący środek regularnie w klatkach i kojcach. Preparat poprawia zdrowotność szczeniąt wpływając na ich kondycję i samopoczucie. Silnie osusza miejsce bytowania zwierząt i działa wiruso-, bakterio- i grzybobójczo. Dodatkową zaletą preparatu jest fakt, że można go stosować w obecności zwierząt, a ewentualne pobranie AGRISANU przez psy powoduje także lekkie zakwaszenie ich przewodu pokarmowego, co sprzyja rozwojowi korzystnej mikroflory, a także uniemożliwia rozwój patogennych mikroorganizmów, w tym E.coli, Salmonella, Enterococcus. Preparat stosowany już od pierwszych dni życia w obecności szczeniaków pomaga w utrzymywaniu wysokiego statusu immunologicznego (odporność) poprzez zapobieganie szerzeniu się takich chorób psich jak: nosówka, choroba Rubartha (wirusowe zapalenie wątroby), parwowiroza, leptospiroza, parainfluenza, a u kotów: chlamydiozy, herpeswiroza, caliciwiroza, panleukopenia, a także FIP, FIV czy FeLV.

SPOSÓB UŻYCIA

Preparat AGRISAN nanosi się na dezynfekowaną powierzchnię lub ściółkę 1-2 razy w tygodniu przez równomierne posypywanie. Optymalna dawka to 50-100 g/1 m2. Środek może być nanoszony na dezynfekowaną powierzchnię (pomieszczenia inwentarskie, środki transportu, wybiegi i inne miejsca przebywania zwierząt) zarówno w sposób ręczny jak i przy użyciu urządzenia rozpylającego.


skład: tesylochloramid sodu - 500 mg/100 g
numer pozwolenia: 3554/08

Etykieta produktu może różnić się w zależności od dostawy.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium