XIREIN skuteczny środek przeciw drewnojadom 1 l KORNIKI, KOŁATKI, SPUSZCZELE

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 54,99 zł 54.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.86
Producent: Erpol
Kod produktu: 1381

Opis

Ekstremalnie skuteczny środek do zwalczania drewnojadów - XIREIN 1 L

Zapobiegnij atakom owadów i larw!

Preparat XIREIN to skuteczny środek zwalczający drewnojady, który zapobiega pojawianiu się larw szkodników drewna. Produkt posiada wyjątkowe właściwości i gwarantuje ochronę drewna przed atakami szkodników, w tym kołatków, spuszczeli, miazgowców, trzpienników i innych. Preparat na szkodniki drewna zawiera permetrynę, substancję czynną niszczącą larwy poprzez silne biobójcze oddziaływanie kontaktowe.

 

zwalcza owady i trwale zabezpiecza drewno przed ich ponownymi atakami,

✅ nie ulega degradacji pod wpływem światła słonecznego i nie koroduje metali,

✅ głęboko penetruje drewno, docierając do owadów,

✅ skutecznie likwiduje szkodniki drewna i zwalcza kołatki, spuszczele, miazgowce i inne drewnojady,

✅ praktycznie bezbarwny i bezwonny,

✅ do malowania i oprysku, znakomicie impregnuje drewno.

 

Opis produktu:

XIREIN to owadobójczy preparat do zwalczania drewnojadów i zapobiegania pojawianiu się larw szkodników w drewnie. Środek na szkodniki drewna zawiera permetrynę, substancję czynną o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Związek ten działa na owady poprzez unieruchomienie ich układu nerwowego, co wywołuje paraliż i prowadzi do ich śmierci. Preparat na drewnojady XIREIN głęboko przenika wewnątrz struktury drewna, skutecznie likwiduje owady i długotrwale zabezpiecza je przed ponownymi atakami. Nie degraduje się pod wpływem światła słonecznego, ani nie powoduje korozji metali.

Preparat XIREIN to innowacyjny produkt, który nie tylko skutecznie zwalcza drewnojady czy korniki, ale także posiada unikalne właściwości impregnujące. Jego formuła penetruje drewno głęboko, tworząc trwałą ochronną warstwę. XIREIN zawiera wyselekcjonowane substancje, które mogą zapobiegać rozwojowi grzybów i pleśni oraz chronić drewno przed procesem próchnienia.

Jakie gatunki szkodników drewna zwalcza XIREIN?

Preparat na drewnojady XIREIN jest ekstremalnie skuteczny w likwidacji następujących szkodników drewna:

  • kołatki (Anobium sp),

  • korniki (Scolitynae),

  • spuszczele (Hylotrupes bajulus),

  • miazgowce (Lyctus sp),

  • trzpienniki (Urocerus gigas).

Zastosowanie i sposób użycia:

Bezbarwny i bezwonny XIREIN to wysokiej jakości środek, który znakomicie sprawdza się w ochronie różnych klas drewna przed szkodnikami oraz służy do skutecznego zwalczania już zainfekowanych obszarów. Może być stosowany na drewnie budowlanym, konstrukcyjnym, bez termitów, w 1, 2 i 3 klasie użytkowania. Sposób użycia obejmuje malowanie, opryskiwanie lub zanurzanie drewna w preparacie. Wymaga sezonowania drewna i intensywnego wietrzenia pomieszczeń po użyciu.

W przypadku gdy preparat XIREIN nie jest w stanie wniknąć na odpowiednią głębokość, zaleca się zastosowanie zabiegu iniekcji. Po wymieszaniu preparat jest gotowy do natychmiastowego użycia. Środek nakładamy na drewno co najmniej dwukrotnie poprzez malowanie pędzlem lub nanoszenie natryskiem. Należy zachować odstępy czasowe nie krótsze niż 2 godziny.

Można również zabezpieczać drewno poprzez kąpiel całych elementów w substancji. Przed użyciem preparatu XIREIN drewno powinno być osuszone, a jego wilgotność nie powinna przekraczać 25%. Po zaimpregnowaniu drewno powinno być leżakowane pod zadaszeniem na przekładkach przez minimum 48 godzin. Powierzchnie, na których zastosowano preparat na drewnojady, mogą być pokrywane powłoką ochronną po 24 godzinach od aplikacji. Po zakończonym zabiegu zaleca się intensywne wietrzenie pomieszczeń.

Zalecane zużycie preparatu to 200 ml na każdy metr kwadratowy powierzchni drewna. Należy dostosować aplikację preparatu do konkretnych warunków i rodzaju drewna, co może być istotne dla zwiększenia skuteczności oraz trwałości ochrony.

 

Czy wiesz, że:

Szkodniki wykorzystując drewno jako pożywienie, powodują jego mechaniczne uszkodzenia i degradację wartości użytkowej. Interesującym przykładem są spuszczele pospolite, których populacja jest zdolna do żerowania w tym samym miejscu drewna przez nawet 7 lat.

Skład i środki ostrożności:

Skład preparatu obejmuje permetrynę w stężeniu 0,32 g/100 g.

Produkty biobójcze wymagają szczególnych środków ostrożności i przestrzegania zaleceń zawartych na etykiecie i w ulotce informacyjnej, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i środowiska.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (5)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

27 marca 2018

Preperat Xirein skutecznie zwalczył kołatka domowego, który zaatakował belki konstrukcji mojego domku letniskowego. Polecam ten środek.

12 listopada 2018

Środek na korniki dobrze się wchłania w drewno. Przez kilka tygodni słychać było chrupanie desek, po użyciu środka cisza. Polecam

10 grudnia 2018

Bardzo dobrze się wchłania, głęboka penetracja. Dobry do nanoszenia pędzlem i iniekcji. Godny polecenia.

16 lutego 2021

Dobry środek. Szybko działa. Dobrze się wchłania.

27 marca 2022

Bardzo dobry srodek na drewnojady bardzo dobrze wchlania sie w drewno szybko dziala

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium