XIREIN skuteczny środek przeciw drewnojadom 1 l KORNIKI, KOŁATKI, SPUSZCZELE

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 54,99 zł 54.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.87024
Producent: Erpol
Kod produktu: 1381

Opis

XIREIN
BARDZO SKUTECZNY ŚRODEK DO
ZWALCZANIA DREWNOJADÓW 1 L


ZAPOBIEGA KOLEJNYM ATAKOM OWADÓW
PRZECIWDZIAŁA POJAWIANIU SIĘ LARW

 

✅ zwalcza i zabezpiecza

✅ duża zdolność penetracji

✅ wysoka skuteczność działania

praktycznie bezbarwny i bezwonny

do malowania i oprysku

 

OPIS PRODUKTU

Owadobójczy preparat XIREIN do zwalczania drewnojadów i przeciwdziałania pojawianiu się larw szkodników drewna. Preparat zwalcza oraz zabezpiecza przed najczęściej spotykanymi szkodnikami, m.in.: kołatkami (Anobium sp), spuszczelami (Hylotrupes bajulus), miazgowcami (Lyctus sp), trzpiennikami (Urocerus gigas) i innymi. Preparat jest dla owadów żerujących w drewnie silną trucizną. Niszczy żerujące larwy poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej - permetryny - na ich układ pokarmowy.

Jeśli w porę nie zauważymy inwazji kołatka, może on nas narazić na ogromne straty finansowe. Kołatek domowy osiąga wielkość 2–4 mm. W drewnie zaatakowanym przez kołatka domowego widoczne są otwory wielkości 1 mm, z których wysypuje się mączka drewna. Owady te można również usłyszeć! Samce tych owadów lubią wydawać dźwięki które mogą okazać się dla nas nieznośne!

Dlaczego XIREIN to dobry wybór:

  • głęboko penetruje drewno, docierając do owadów
  • zwalcza owady i trwale zabezpiecza drewno przed ich ponownymi atakami
  • nie ulega degradacji pod wpływem światła słonecznego i nie koroduje metali

Niestety drewno to pokarm dla wielu owadów i ich larw.  Jedząc je, owady powodują jego mechaniczne uszkodzenie i obniżenie wartości technicznej. Larwa Spuszczela pospolitego może żerować nawet 7 lat w jednym miejscu!

ZASTOSOWANIE

Bezbarwny i bezwonny preparat XIREIN przeznaczony do zabezpieczania drewna budowlanego, konstrukcyjnego, przed działaniem owadów technicznych szkodników drewna (bez termitów) oraz zwalczania w już zainfekowanym drewnie, w klasie 1,2 i 3 użytkowania.

Walka ze szkodnikami drewna takimi jak kołatki skończy się sukcesem, jeśli będzie się to robić dostatecznie intensywnie i zaraz po pojawieniu pierwszych otworów z wyrzucaną mączką drzewną. Działaj już teraz!

SPOSÓB UŻYCIA

W celu zniszczenia owadów preparat XIREIN nanosić pędzlem, opryskiwać lub zanurzać w nim zabezpieczane drewno. Drewno impregnowane można malować. Przed użyciem pozbawić drewno powłok malarskich.

W zależności od rodzaju drewna, jeżeli preparat nie jest w stanie wniknąć na odpowiednią głębokość, należy zastosować zabieg injekcji.

Produkt gotowy do użycia, dobrze wymieszać przed użyciem. Nanieść na drewno poprzez min. dwukrotne malowanie pędzlem lub nanoszenia natryskiem, w odstępach nie krótszych niż 2h., metodą kąpieli całych elementów przez zanurzenie. Wilgotność drewna przez zabezpieczeniem max. 25%. Drewno po zaimpregnowaniu sezonować pod zadaszeniem na przekładkach przez min. 48h. Powierzchnie na których stosowano produkt mogą być powlekane powłoką po 24h. Pomieszczenia, w których zabezpieczono drewno preparatem, można oddać do użytku po intensywnym wietrzeniu.

Zużycie: zwalczanie owadów - 200 ml produktu/m²; zabezpieczenie przed owadami - 200 ml produktu/m².


skład: permetryna 0,32 g/100 g

Produkty biobójcze należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i środowiska. Odpady opakowaniowe należy utylizować zgodnie z przepisami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi lub międzynarodowymi. Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań do innych celów (w tym jako surowców wtórnych).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (5)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

27 marca 2018

Preperat Xirein skutecznie zwalczył kołatka domowego, który zaatakował belki konstrukcji mojego domku letniskowego. Polecam ten środek.

12 listopada 2018

Środek na korniki dobrze się wchłania w drewno. Przez kilka tygodni słychać było chrupanie desek, po użyciu środka cisza. Polecam

10 grudnia 2018

Bardzo dobrze się wchłania, głęboka penetracja. Dobry do nanoszenia pędzlem i iniekcji. Godny polecenia.

16 lutego 2021

Dobry środek. Szybko działa. Dobrze się wchłania.

27 marca 2022

Bardzo dobry srodek na drewnojady bardzo dobrze wchlania sie w drewno szybko dziala

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium