Żel trutka na karaluchy i prusaki fluorescencyjny AFANISEP 5 g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 22,99 zł 22.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.81818
Producent: FREGATA
Kod produktu: 2611

Opis

AFANISEP
GOTOWY DO UŻYCIA ŻEL
NA KARALUCHY I PRUSAKI
5 G


NAJLEPSZY ŚRODEK NA KARALUCHY I PRUSAKI
W WYGODNEJ W UŻYCIU STRZYKAWCE

 

bardzo ekonomiczny - wystarcza na ok. 20 m²

bardzo skuteczny - efekt widoczny już po 24h od zastosowania

✅ długotrwała skuteczność - 3 miesiące od zastosowania

zwalcza nimfy i osobniki dorosłe

wygodna aplikacja - gotowy do użycia żel w strzykawce

✅ zawiera fluorescencyjny marker

✅ polecany przez profesjonalistów


OPIS PRODUKTU

AFANISEP żel na karaluchy to innowacyjny środek owadobójczy w żelu, gotowy do użycia, do zwalczania podstawowych gatunków karaczanów (karaczan prusak, karaczan wschodni, karaczan brązowo-paskowany); działa skutecznie na karaczany w każdym wieku, nimfy i osobniki dorosłe obu płci. Przynęta przygotowana została z zastosowaniem substancji o wysokiej atrakcyjności. Zbilansowane proporcje substancji odżywczych sprawiają, że receptura preparatu jest bardzo apetyczna dla podstawowych gatunków karaczanów, osobników dorosłych i nimf, powodując wysoką śmiertelność w ciągu 24 godzin od zastosowania. AFANISEP żel na karaluchy zwalcza populację karaczanów w ciągu 1 tygodnia od zastosowania. Żel ma jasną, neutralną barwę, umożliwiając dyskretne zastosowanie. Środek jest idealny do zwalczania insektów w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych, produkcyjnych, użyteczności publicznej, itp. AFANISEP żel na karaluchy zalecany jest do stosowania w miejscach wymagających specjalnej ostrożności, wszędzie tam gdzie znajdują się urządzenia elektryczne - sprzęt biurowy (komputery, drukarki, kasy fiskalne, maszyny) - sprzęt gospodarstwa domowego (mikrofalówki, piecyki, podstawki pod czajniki elektryczne, agregaty lodówek itp.).

Zalety preparatu:

  • bardzo ekonomiczny - jedno opakowanie wystarcza do zabezpieczenia nawet ok. 20 m² powierzchni
  • wysoka skuteczność już po 24 godzinach
  • gotowy do użytku preparat w postaci żelu
  • nie zanieczyszcza środowiska
  • bezwonny
  • dyskretny
  • cechuje go wysokie bezpieczeństwo wobec ludzi i zwierząt domowych

Wykładanie żelu jest wyjątkowo proste. Nie wymaga również wcześniejszego przygotowania. Może odbywać się w obecności ludzi nie naruszając ich codziennych czynności. Substancja po wyłożeniu utrzymuje się i ma właściwości bójcze przez co najmniej 3 miesiące.

ZASTOSOWANIE

AFANISEP żel na karaluchy jest szczególnie atrakcyjny dla karaluchów i prusaków, gdyż stanowi kombinacje bardzo skutecznej substancji czynnej ze smakowita przynętą. Jako trutka pokarmowa musi zostać zjedzony i po pewnym czasie ujawnia swoje działanie. Insekty giną w swoich kryjówkach lub gniazdach, dlatego często martwe owady wcale nie są widoczne. Niezjedzona trutka pozostaje atrakcyjna dla owadów nawet  przez wiele miesięcy - chroniąc w ten sposób dany obiekt przed ponownym rozwojem populacji. 
Aktywny składnik imidachlopryd, działa poprzez wiązanie się z neuronami owadów. Wiązanie to powoduje zakłócenia w przenoszeniu bodźców nerwowych, które jest letalne dla docelowego owada. Owady są przyciągane przez składniki odżywcze w przynęcie. Rozprzestrzeniają one żel przez poruszanie się i zanieczyszczają inne owady, powodując zatrucie przez kontakt i spożycie.

SPOSÓB UŻYCIA

Trutkę należy wycisnąć ze strzykawki w miejscach osłoniętych, na krawędziach, w pęknięciach, szczelinach, dziurach, pod szafkami, blisko kryjówek owadów, miejsc ich gromadzenia się lub tras wędrówek. Przed użyciem należy usunąć jak najwięcej naturalnych źródeł pokarmu dla owadów (odpady, resztki żywności itp.) z zainsektowanego obszaru, zachęcając do spożycia żelu.
Podczas kontroli, należy sprawdzić obszar poddany działaniu i w razie potrzeby wymienić żel z wydzieliną i odchodami karaluchów w celu przyciągnięcia innych osobników tego gatunku. Wysuszony żel powinien być zastąpiony w celu utrzymania smaku produktu. Nie wystawiać kropli preparatu na działanie promieni słonecznych lub źródła ciepła (np. kaloryfera).

Dawkowanie: na 1 m² powierzchni nanosi się 3 krople żelu (gdzie 1 kropla posiada średnicę 6-7 mm (masa 0,08 g).

Dezynsekcja wykonana przy wykorzystaniu preparatów w formie żelu jest jedną z najbezpieczniejszych technik stosowanych przez profesjonalne ekipy dezynsekcyjne.
Aplikować produkt wyłącznie na powierzchnie twarde. Nie stosować na powierzchniach chłonnych. Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z żywnością, wodą przeznaczoną do spożycia, paszą, przyborami i powierzchniami mającymi kontakt z żywnością. Trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Środek można stosować w specjalnych karmnikach na żel (do nabycia osobno).


skład: imidachlopryd 2,15%
numer pozwolenia: PL/2019/0429/MR

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium