pulsFOG K-30-20-BIO zamgławiacz termiczny z małą ramą do dezynfekcji i ochrony przed przymrozkami
Opis
PULSFOG K-30-20-BIO
ZAMGŁAWIACZ TERMICZNY Z MAŁĄ RAMĄ DO DEZYNFEKCJI
I OCHRONY PRZED PRZYMROZKAMI
DEZYNSEKCJA / DEZYNFEKCJA / DEZODORYZACJA
PROFESJONALNY ZAMGŁAWIACZ UNIWERSALNEGO ZASTOSOWANIA
- bardzo małe krople - lepsza penetracja,
- minimalna ilość zużytego preparatu,
- brak niepożądanych pozostałości,
- niewielkie nakłady pracy.
OPIS PRODUKTU
Przenośny zamgławiacz termiczny K-30-20-BIO uznanej marki pulsFOG to najwyższej jakości urządzenia przeznaczone do wewnętrznego i zewnętrznego użytku. Nadaje się pod względem technicznym do zamgławiania wszystkimi autoryzowanymi i dopuszczonymi do tego środkami ochrony roślin, środkami dezynfekcyjnymi oraz środkami do zwalczania szkodników, o ile nie powstają przy tym zagrożenia dla środowiska, ludzi i zwierząt.
Uwaga! Zestaw nie zawiera zbiornika i przyłączy (do nabycia osobno).
Zamgławiacze termiczne często stosowane są do:
- dezynfekcji pustych pomieszczeń inwentarskich, takich jak: obory, chlewnie, kurniki itp.,
- dezynfekcji obiektów uprawnych, takich jak: szklarnie, tunele foliowe, pieczarkarnie itd.,
- dezynfekcji hal, magazynów i silosów,
- dezynsekcji owadów wewnątrz pomieszczeń,
- dezynsekcji owadów na terenach otwartych (zwalczanie komarów, meszek i kleszczy),
- ochrony roślin przed przymrozkami w sadach i na plantacjach,
- tworzenia efektów specjalnych na potrzeby branży rozrywkowej.
Właściwości zamgławiacza pulsFOG K-30-20-BIO:
Model BIO wyposażony jest w dwie pary dysz, dzięki czemu krople wytwarzanej mgły są w bardzo wysokim stopniu rozdrobnione, a więc dłużej utrzymują się w powietrzu. Efekt zamgławiania za pomocą urządzenia jest trwalszy. Dodatkową zaletą jest szybsze wytwarzanie chmury mgły. Dwie pary dysz pozwalają na:
- skuteczne stosowanie preparatów biologicznych wrażliwych na wysokie temperatury (Pythium oligandrum, Bacillus thurinienisis, hormony juwenilne, Beauveria bassiana) i innych preparatów chemicznych,
- zamgławianie zawiesinami bez zapychania wylotu rezonatora,
- eliminację niebezpieczeństwa zapalenia cieczy palnych stosowanych do zamgławiania.
Parametry techniczne:
- waga pustego urządzenia: 22 kg (bez zbiorników na roztwór),
- wymiary (dł x szer x wys): 151 x 41 x 49 cm,
- pojemność zbiornika na roztwór: 2 x 55 litrów (zbiorniki z polietylenu),
- pojemność zbiornika na paliwo: 20 litrów,
- pojemność komory spalania: 2000 cm3,
- max. moc silnika: 75 kW (101,6 KM, 64400 kcal/godz.),
- max. zużycie paliwa: 7,6 l/godz.,
- zapłon automatyczny: elektroniczna cewka zapłonowa zasilana przez 4 suche baterie = 6V,
- uruchamianie urządzenia: ręczne,
- wydatek cieczy: 30-190 l/godz. (w zależności od używanej dyszy),
- przeciętny wydatek cieczy: 80 l/godz.,
- zasięg mgły z nośnikiem: 60 m.
Wielkość kropli (uzależniona od lepkości oleju i rozmiaru dyszy):
- < 25 µm (olej),
- < 60 µm (olej/woda),
- < 150 µm (woda).
Zamgławianie termiczne to wytwarzanie przy użyciu energii termicznej, bardzo małych kropli cieczy roboczej, o średnicy 1-50 µm. Roztwór cieczy roboczej jest w urządzeniu odparowywany, następnie w wyniku kontaktu z otaczającym chłodniejszym powietrzem dochodzi do kondensacji i powstania aerozolu. Zamgławianie termiczne ma zastosowanie w zwalczaniu szkodników, gdzie substancja aktywna musi być równomiernie rozprowadzona nawet w trudnodostępnych miejscach, bez niepożądanych pozostałości. Metoda ta to doskonały sposób zwalczania szkodników na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości pestycydów, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko (mało pozostałości, brak wnikania do gruntu), np. ochrony roślin, dezynfekcji, dezynsekcji, do ochrony zapasów, odkażania, dezodoryzacji oraz do tworzenia efektów specjalnych.
ZASTOSOWANIE
Przenośne urządzenie pulsFOG K-30-20-BIO jest odpowiedni dla wszystkich dopuszczonych formulacji biocydów i środków ochrony roślin mieszalnych z wodą lub olejami (włącznie z produktami biologicznymi o wysokiej wrażliwości) o zalecanym dozowaniu <3 kg/ha, do dezynfekcji (higiena) formaliną i innymi środkami dezynfekcyjnymi włącznie z nadtlenkami oraz do ochrony przed przymrozkami glikolami.
Zamgławiacz stosuje się do dezynfekcji i ochrony przed przymrozkami.
Najczęstszym rodzajem przymrozków zagrażających uprawom sadowniczym są przymrozki radiacyjne. Występują one lokalnie, na niewielkich obszarach. Towarzyszy im bezchmurne niebo i brak wiatru. Ich szkodliwość polega na wypromieniowaniu ciepła z powierzchni gruntu i roślin. Doskonałą metodą ochrony przed przymrozkami radiacyjnymi jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła wytwarzana za pomocą zamgławiaczy termicznych.
SPOSÓB UŻYCIA
Urządzenie pracuje za pomocą silnika pulsacyjnego, bez żadnych poruszających się zespołów i części. Uruchomienie silnika następuje przez nacisk startera. W gaźniku powstaje mieszanka benzynowo-powietrzna, która jest wdmuchiwana do komory spalania i równocześnie zapalana przez świecę zapłonową. Wytwarza się pulsujący proces spalania rzędu ok. 80 eksplozji/sek., kontrolowany przez zawór membranowy i śrubę regulującą na gaźniku.
Prezentacja zamgławiacza termicznego marki pulsFOG.
Powstające w gaźniku małe nadciśnienie wielkości 0,2–0,4 bar odprowadzane jest przez zawór jednodrogowy do zbiornika cieczy roboczej. Powstałe w zbiorniku cieczy roboczej nadciśnienie, tłoczy ciecz roboczą przez zawór oraz dyszę dozującą do końca rury wydechowej (rezonatora), gdzie jest ona wtryskiwana w strumień spalin komory spalania. Przez ułamek sekundy (0,05–0,1 sek.) na środek zamgławiający działa energia kinetyczna i cieplna (600-700 kcal/l cieczy zamgławiającej), rozrywając go termopneumatycznie na bardzo drobne aerozole. Ciecz częściowo wyparowuje i przez proces skraplania pod wpływem nagłej zmiany temperatury zamienia się w widoczną mgłę.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.