pulsFOG K-30-20 przyłącze zasysające zbiornika 55 l

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 2 300,00 zł 2300.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: 1516

Opis

PULSFOG K-30-20
PRZYŁĄCZE ZASYSAJĄCE ZBIORNIKA 55 L


DEZYNSEKCJA / DEZYNFEKCJA / DEZODORYZACJA
PROFESJONALNY ZAMGŁAWIACZ UNIWERSALNEGO ZASTOSOWANIA

 

 • bardzo małe krople - lepsza penetracja,
 • minimalna ilość zużytego preparatu,
 • brak niepożądanych pozostałości,
 • niewielkie nakłady pracy.

 


OPIS PRODUKTU

Przenośny zamgławiacz termiczny K-30-20 uznanej marki pulsFOG to najwyższej jakości urządzenia przeznaczone do wewnętrznego i zewnętrznego użytku. Nadaje się pod względem technicznym do zamgławiania wszystkimi autoryzowanymi i dopuszczonymi do tego środkami ochrony roślin, środkami dezynfekcyjnymi oraz środkami do zwalczania szkodników, o ile nie powstają przy tym zagrożenia dla środowiska, ludzi i zwierząt.

Zamgławiacze termiczne często stosowane są do:

 • dezynfekcji pustych pomieszczeń inwentarskich, takich jak: obory, chlewnie, kurniki itp.,
 • dezynfekcji obiektów uprawnych, takich jak: szklarnie, tunele foliowe, pieczarkarnie itd.,
 • dezynfekcji hal, magazynów i silosów,
 • dezynsekcji owadów wewnątrz pomieszczeń,
 • dezynsekcji owadów na terenach otwartych (zwalczanie komarów, meszek i kleszczy),
 • ochrony roślin przed przymrozkami w sadach i na plantacjach,
 • tworzenia efektów specjalnych na potrzeby branży rozrywkowej.

Zamgławianie termiczne to wytwarzanie przy użyciu energii termicznej, bardzo małych kropli cieczy roboczej, o średnicy 1-50 µm. Roztwór cieczy roboczej jest w urządzeniu odparowywany, następnie w wyniku kontaktu z otaczającym chłodniejszym powietrzem dochodzi do kondensacji i powstania aerozolu. Zamgławianie termiczne ma zastosowanie w zwalczaniu szkodników, gdzie substancja aktywna musi być równomiernie rozprowadzona nawet w trudnodostępnych miejscach, bez niepożądanych pozostałości. Metoda ta to doskonały sposób zwalczania szkodników na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości pestycydów, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko (mało pozostałości, brak wnikania do gruntu), np. ochrony roślin, dezynfekcji, dezynsekcji, do ochrony zapasów, odkażania, dezodoryzacji oraz do tworzenia efektów specjalnych.

ZASTOSOWANIE

Przenośne urządzenie pulsFOG K-30-20-STD nadaje się do zamgławiania roztworami wodnymi oraz preparatami proszkowymi o ponad 70-procentowej zawartości wody. Stosowanie palnych płynów jest zabronione. Niepalnymi nadtlenkami lub innymi niepalnymi utleniaczami można zamgławiać jedynie z automatycznym systemem wyłączania.

Przenośne urządzenie pulsFOG K-30-20-O jest odpowiednie dla wodnistych płynów do zamgławiania, palnych i niepalnych, a szczególnie dla środków dezynfekcyjnych. W urządzeniu można stosować płyny palne (o temperaturze zapłonu powyżej 70°C) i niepalne. Ze względów bezpieczeństwa zamgławianie produktami palnymi i utleniającymi musi odbywać się z użyciem systemem automatycznego wyłączania. Urządzenie nie nadaje się do zamgławiania zawiesinami (groźba zatkania).

Przenośne urządzenie pulsFOG K-30-20-BIO jest odpowiedni dla wszystkich dopuszczonych formulacji biocydów i środków ochrony roślin mieszalnych z wodą lub olejami (włącznie z produktami biologicznymi o wysokiej wrażliwości) o zalecanym dozowaniu <3 kg/ha, do dezynfekcji (higiena) formaliną i innymi środkami dezynfekcyjnymi włącznie z nadtlenkami oraz do ochrony przed przymrozkami glikolami.

Zamgławiacz stosuje się do zwalczania chorób, do ochrony roślin w szklarniach, ochrony zapasów magazynowych w zamkniętym pomieszczeniu z zewnątrz i wewnątrz oraz do dezynfekcji wyczyszczonych, pustych pomieszczeń inwentarskich dopuszczonymi środkami oraz ochrony przed przymrozkami.

SPOSÓB UŻYCIA

Urządzenie pracuje za pomocą silnika pulsacyjnego, bez żadnych poruszających się zespołów i części. Uruchomienie silnika następuje przez nacisk startera. W gaźniku powstaje mieszanka benzynowo-powietrzna, która jest wdmuchiwana do komory spalania i równocześnie zapalana przez świecę zapłonową. Wytwarza się pulsujący proces spalania rzędu ok. 80 eksplozji/sek., kontrolowany przez zawór membranowy i śrubę regulującą na gaźniku.

Prezentacja zamgławiacza termicznego marki pulsFOG.

Powstające w gaźniku małe nadciśnienie wielkości 0,2–0,4 bar odprowadzane jest przez zawór jednodrogowy do zbiornika cieczy roboczej. Powstałe w zbiorniku cieczy roboczej nadciśnienie, tłoczy ciecz roboczą przez zawór oraz dyszę dozującą do końca rury wydechowej (rezonatora), gdzie jest ona wtryskiwana w strumień spalin komory spalania. Przez ułamek sekundy (0,05–0,1 sek.) na środek zamgławiający działa energia kinetyczna i cieplna (600-700 kcal/l cieczy zamgławiającej), rozrywając go termopneumatycznie na bardzo drobne aerozole. Ciecz częściowo wyparowuje i przez proces skraplania pod wpływem nagłej zmiany  temperatury zamienia się w widoczną mgłę.

Uwaga! W ofercie także przyłącze zasysająco-mieszające (o szczegóły zapytaj sprzedawcę).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium