Skulica pospolita, stonoga murowa i prosionek szorstki

Jeśli posiadasz domek z ogródkiem czy działkę być może spotkałeś się z plagą niewielkich insektów, które na długi czas stały się uciążliwym problemem. Istnieją niektóre gatunki, które mogą nam uprzykrzyć życia. Jednak pozbycie się ich jest stosunkowo proste, jeśli zastosuje się odpowiednie środki.

Jednymi z najbardziej popularnych, nieproszonych gości w ogródkach czy przy domach są przedstawiciele trzech gatunków – skulica pospolita, stonoga murowa oraz prosionek szorstki. Czy się różnią te insekty i jak z nimi walczyć? Jako eksperci w branży zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

Skulica pospolita

Są to popularne owady, które można spotkać przede wszystkim w wilgotnych, zacienionych miejscach. Często przybierają postawę obronną, zwijając się w niewielką kulkę, którą można pomylić np. z ziarenkiem. O ile ich niewielka liczba w ogrodzie nie jest straszna, o tyle w przypadku, kiedy dostaną się do domu lub zbytnio się rozmnożą, warto zastosować odpowiednie preparaty, takie jak chociażby żele czy spraye. Znajdziesz je bez problemu w naszej ofercie.

Stonoga murowa

Jej inwazja jest dość trudna do zlikwidowania, szczególnie w miejscach o wysokiej wilgotności. Jeśli wilgotność miejsca jest mniejsza niż 86%, stonogi murowe nie są w stanie tam żyć – uciekają lub giną. Dlatego też dobrym sposobem jest regularne osuszanie zagrożonych miejsc, a także stosowanie odpowiednich preparatów w formie oprysków.

Prosionek szorstki

Często można spotkać ten gatunek w piwnicach, spiżarniach czy w zacienionych miejscach koło domu. Ich zwalczanie jest podobne jak w przypadku stonogi – skuteczne jest osuszenie miejsca oraz zastosowanie specjalistycznego preparatu. Świetnie sprawdzają się także dedykowane insektom i tym małym skorupiakom pułapki.

Przepisem na zwalczenie powyższych szkodników jest przede wszystkim szybka reakcja oraz zastosowanie odpowiednich środków. W naszym sklepie znajdziesz cały szereg preparatów. Jeśli chcesz zapewnić sobie najwyższą skuteczność, skontaktuj się z nami, a doradzimy odpowiedni środek.

 

Polecamy preparaty do zwalczania opisywanych owadów:

 

Jak rozpoznać te insekty? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium