Jak się pozbyć mrówek z ogrodu? Skuteczne sposoby

Skuteczny sposób na mrówki w ogrodzie

Proszek na mrówki jako najskuteczniejszy i najpopularniejszy sposób zwalczania mrówek w ogrodzie.

Sposobów na mrówki jest wiele, ale warto wybrać te metody, które działają szybko i są w dobrej cenie, a także które zostały sprawdzone i docenione przez klientów. Na rynku istnieje mnóstwo preparatów, których producenci obiecują cuda, niemniej warto postawić na te, które rzeczywiście działają.

Mamy ogromne doświadczenie i wiele obserwacji w kwestii skutecznych sposobów na mrówki w ogrodzie. Chętnie podzielimy się wiedzą!

Opryski - skuteczny sposób na mrówki w ogrodzie

Z pełnym przekonaniem polecamy Państwu świetny zestaw na mrówki w ogrodzie. W jego skład wchodzi preparat owadobójczy, którego skuteczność w zwalczaniu mrówek potwierdzają nasze testy - BEST Cipex 10E. Jako że preparat jest rozprowadzany na zewnątrz, a więc może ulec zmyciu przez deszcz, należy temu zapobiec. Dlatego w zestawie znają Państwo również Ekofog - nośnik do oprysków i zamgławiania, który powoduje, że preparat biobójczy "przykleja" się do liści i staje odporniejszy na deszcz. W zestawie znajdą Państwo także ciśnieniowy opryskiwacz ręczny Gardetech - wysokiej jakości opryskiwacz o dużej pojemności.

Opryski są skutecznym sposobem na mrówki w ogrodzie, bo pozwalają równomiernie rozprowadzić preparat, dzięki czemu w dość szybkim czasie znika cała kolonia mrówek. 

Granulaty na mrówki w ogrodzie

Bardzo dobrym sposobem na walkę z mrówkami są także granulaty. Warto wybierać te od sprawdzonych firm. My polecamy Państwu preparat Cyflok. Jest to preparat w granulkach, który polecany jest do użytku zarówno w domu (oraz innych pomieszczeniach zamkniętych), jak i w ogrodzie.

Preparat ten należy zastosować w miejscach, w których przebywają i wędrują mrówki. Zaczyna on działać już po 10 minutach, czyli błyskawicznie, a jeśli nie zostanie usunięty, efekty działania utrzymują się nawet 90 dni. Można go także rozpuścić w wodzie i miejsca bytowania mrówek polewać np. konewką. W razie konieczności jego zmycia bez problemu można to zrobić zwykłym detergentem.

Preparat ma wysoką wydajność, cieszy się uznaniem klientów! Polecamy serdecznie!

Innym sprawdzonym i bardzo polecanym granulatem na jest STRONG na mrówki. Jego zaletą jest fakt, że jest już w formie przygotowanej do użycia - nie trzeba go rozcieńczać, wystarczy po prostu wysypać nim miejsca bytowania mrówek. Likwiduje całą kolonię, włącznie z królową, w ciągu ok. 20 dni!

Dzięki temu, że jest granulatem, nie pyli, tak jak proszek (unikamy wdychania go!), łatwiej go dozować, jest też odporniejszy na warunki atmosferyczne. Jest też bardzo wydajny!

Czy mrówki w ogrodzie są groźne?

Czasem okazuje się, że mrówki nie wyrządzają szkód. Jeśli nie macie kosztownych roślin, na których Wam zależy, ich obecność może nie być uciążliwa.

Niestety większość osób pielęgnuje swoje ogrody, wkłada czas i pieniądze w to, aby pięknie wyglądały. Wraz z pojawieniem się mrówek te wysiłki mogą zostać zniweczone. Jest kilka problemów, które wiążą się z ich pojawieniem się:

  • mrówki pielęgnują mszyce, które są szkodnikami wielu roślin,
  • mogą dewastować trawnik, ponieważ w miejscu ich gniazda znika trawa. Powoduje to powstanie psujących estetykę trawnika pustych miejsc,
  • nieestetycznie wyglądają budowane przez nie kopce, które ponadto mogą zagłuszać wzrost roślin, zwłaszcza w fazie sadzonek,
  • mrówki mogą uszkodzić roślinę, jeśli założą gniazdo zbyt blisko systemu korzeniowego,
  • oblepiają kwiaty,
  • zdarza się, że z ogrodu wędrują do domu.

Na szczęście nie jesteśmy wobec nich bezbronni, istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się mrówek z ogrodu, z których można bez problemu skorzystać!

Mrówki w ogrodzie - co warto o nich wiedzieć? 

Mrówki to pożyteczne owady, niemniej zdarza się, że ich kolonia rozrośnie się na tyle, że w trosce o rośliny trzeba je usunąć. Kolonię, którą spotykamy w ogrodach, zakłada królowa - zapłodniona skrzydlata samica. Składa ona do ziemi jaja, z których następnie wylęgają larwy. W zależności od gatunku mrówek, w kolonii może być jedna królowa, może być ich kilka, a nawet kilkanaście.

W kolonii ważną rolę pełnią także robotnice. To do ich zadań należy troska o wykarmienie potomstwa, one też dbają o królową, czyszczą gniazdo, bronią go. Mogą żyć nawet kilka lat. Nie posiadają potomstwa.

Częścią gniazda są także trutnie, czyli samce mrówek. Żyją najkrócej, a celem ich życia jest odbycie kopulacji z królową i zapłodnienie jej. Najczęściej giną tuż po tym.

Najważniejsze dla mrówek jest posiadanie stałego dostępu do pożywienia. Ogrodowe mrówki żywią się spadzią, czyli odchodami mszyc. Aby mieć do nich stały dostęp, opiekują się mszycami, co z pewnością nie przyczynia się do wzrostu ogrodu. Z czasem namnożenie i mrówek, i mszyc może stanowić wręcz dla niego dość duże zagrożenie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium