Środki na mrówki ogrodowe i domowe

Jak się pozbyć mrówek?

Z pewnością każdy z nas widział nie raz w swoim życiu mrowisko w lesie czy na polu. W takich przypadkach miło jest popatrzeć na życie i funkcjonowanie tych niewielkich owadów. Problem powstaje natomiast, kiedy mrówki ogrodowe zaczynają tworzyć gniazda w naszych ogrodach czy w pobliżu domu.

Pojawienie się większej populacji w tych miejscach może oznaczać w skrajnych przypadkach wręcz plagę tych owadów. Dlatego też należy odpowiednio wcześnie zastosować odpowiednie środki na mrówki ogrodowe, które pozwolą pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Na rynku możemy dziś spotkać setki różnych preparatów i form radzenia sobie z mrówkami. Są one dedykowane konkretnym zastosowaniom – inne polecane są do wnętrz (domów czy pomieszczeń gospodarczych), inne natomiast do ogrodów czy na pola.

Jeśli chodzi o oczyszczanie pomieszczeń z mrówek, istnieje kilka metod:

  • opryski – polecane są do dużych pomieszczeń, a nawet całych domów; mogą być one dostępne w aerozolu, którym możemy spryskać konkretne miejsca, jak również w gotowych bombach zamgławiających (kliknij w link), które w krótkim czasie niwelują problem z występowaniem mrówek, a także innych insektów, oraz opryskach gotowych do użycia w formie atomizerów.

spray na mrówkiWygodny spray na mrówki.

  • płyny do rozcieńczania – stosuje się je tam, gdzie niezbędne są prace na znacznie większych powierzchniach oraz wykazują silniejsze działanie, niż w przypadku typowych preparatów opryskowych gotowych do użycia; dostępne są w formie koncentratów,

oprysk na mrówki Mocny oprysk na mrówki do rozcieńczenia z wodą.

  • pułapki – jest to niezwykle skuteczna metoda zwabiania i eliminowania mrówek w pomieszczeniach; wymagają użycia specjalnego żelu z trutką, który zwabia owady; niektóre z tego typu produktów są niezwykle estetyczne, dzięki czemu można je stosować bez problemu w domach.

Pułapka na mrówki.

Jeżeli natomiast mrówki zalęgły się w Twoim ogrodzie, warto abyś zastosował skuteczne środki, przeznaczone do zastosowań na zewnątrz. Najczęściej zaleca się używanie specjalistycznych proszków i granulatów (link). Preparaty w formie proszków o działaniu kontaktowym i pokarmowym.Proszek przeciw mrówkom możesz rozsypać w zakamarkach pomieszczeń, pod szafkami, wzdłuż ścian. Można również przygotować trutkę pokarmową - dodając cukier, miód bądź sok owocowy.

środek na mrówki ogrodoweŚrodek zwalczający mrówki.

 

Pamiętaj – jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki środek wybrać, zawsze możesz skonsultować się ze sprzedawcą. Z pewnością doradzi on odpowiedni środek, dostosowany do Twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium