Czysta garderoba: Preparaty na mole, insektycydy, lepy na mole, środki na mole, wkłady lepowe, detektory na mole

Mole odzieżowe: Chroń swoją szafę!

Mole odzieżowe wykazują tendencję do wyrządzania szkód domowych, szczególnie w pomieszczeniach takich jak garderoby i sypialnie, gdzie przenikają do szaf i komód, w których mają łatwy dostęp do ubrań. Zważywszy na swoje upodobania do konfekcji odzieżowej, szkodniki te są również określane jako mole ubraniowe. Larwy moli mają skłonność do zjadania naturalnych włókien, takich jak wełna, jedwab, bawełna czy len. Wskutek ich działania ubrania stają się dziurawe, postrzępione i mogą nadawać się do wyrzucenia. Szczególnie mole ubraniowe upodobały sobie swetry, szale czy kożuchy. Oprócz ubrań, szkodniki mogą również atakować inne tekstylia, takie jak dywany, tapicerki mebli, zasłony czy pościel.

Mole odzieżowe mają skłonność do szybkiego rozmnażania, a jedna samica może złożyć nawet 100 jaj. Jaja te mogą być bardzo trudne do zauważenia, co ułatwia rozprzestrzenianie się moli w szafach. Aby zapobiec inwazji moli odzieżowych, ważne jest, aby regularnie sprzątać szafę i usuwać wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz, włosy i okruchy jedzenia. Można również przechowywać ubrania w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub pudełkach. W sklepach dostępne są również różne środki owadobójcze na mole, które mogą pomóc w zwalczeniu tych szkodników.

Odzieżowe

Jak zwalczyć mole odzieżowe? Pułapka klejąca czy oprysk na mole?

Skuteczne zwalczanie moli ubraniowych możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalistycznych pułapek klejących. Pułapki zwane również lepami, są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych i nie zawierają toksycznych substancji chemicznych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia. Walka z molami odzieżowymi za pomocą lepów pozwala ograniczyć ryzyko uszkodzenia ubrań. Znakomitym sposobem na mole w szafie może być zastosowanie detektora AF Demi-Diamond, który przeznaczony jest do monitorowania owadów latających.

Detektor jest innowacyjną pułapką klejącą na mole ubraniowe, która została wyposażona w mały pojemnik pozwalający na dodanie substancji wabiącej. Lep na mole odzieżowe ma specjalnie zaprojektowane trójkątne wycięcie pozwalające łatwo i szybko sprawdzić stan pułapki i ilość złapanych owadów. Dołączone wkłady lepowe zawierają atraktant imitujący naturalne feromony silnie wabiące mole. AF Demi-Diamond to pułapka na mole odzieżowe, która rewelacyjnie może sprawdzić się w sklepach odzieżowych, butikach, zakładach dziewiarskich oraz w zakładach przemysłu odzieżowego i tekstylnego.

Aby wytępić mole ubraniowe, można zastosować również koncentrat VIGONEZ NEPTUNE. Preparat jest insektycydem w formie wodnej mikroemulsji, który oparty jest na pyretroidach takich jak cypermetryna i tetrametryna. Środek przeznaczony jest do zwalczania moli odzieżowych oraz ich larw. Może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, hotelach i zakładach odzieżowych. Oprysk na mole ubraniowe nie zawiera rozpuszczalników, dlatego może być używany w tzw. wrażliwych środowiskach.

Alternatywne metody zwalczania moli odzieżowych

Oprócz tradycyjnych metod walki z molami odzieżowymi, wyróżniamy kilka alternatywnych podejść, które mogą być również skuteczne jak stosowanie pułapek klejących lub insektycydów. Mole ubraniowe nie znoszą wysokich temperatur, a pranie odzieży w gorącej wodzie (min. 60°C) może pomóc w zabiciu larw, jaj oraz dorosłych osobników.

Substancje eteryczne, takie jak olejek lawendowy, cedrowy, miętowy czy eukaliptusowy, może wykazywać właściwości odstraszające mole odzieżowe swoim intensywnym aromatem. Kropelki olejków można nanieść na chusteczkę i umieścić wśród przechowywanej odzieży lub wykorzystać je do nasączania kulek, a także drewnianych elementów w szafie.

Czyszczenie parowe odzieży i materiałów tekstylnych może pomóc w eliminacji problemu z molami ubraniowymi. Para może być skutecznym środkiem do zabijania moli i ich larw znajdujących się w strukturze tkanin. Czyszczenie parowe w połączeniu z innymi środkami prewencyjnymi, może skutecznie zapobiegać rozwojowi populacji moli odzieżowych oraz chronić ubrania przed ich atakami.

Szukasz skutecznych produktów na mole? Znajdź teraz produkt i zwalcz plagę!

Opryski na mole spożywcze   Opryski na mole odzieżowe  Trutki na mole spożywcze       Trutki na mole odzieżowe

Pułapki na mole spożywcze   Pułapki na mole odzieżowe  Preparaty na mole spożywcze   Preparaty na mole odzieżowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium