Środki na mole, insektycydy, preparaty na mole spożywcze, aerozole, lepy na mole, pułapki klejące, opryski na mole spożywcze

Mole spożywcze: Chroń spiżarnię przed inwazją szkodników!

Mole spożywcze to małe owady należący do motyli z rodziny omacnicowatych. Mole spożywcze występują również pod innymi nazwami takimi jak: mól kuchenny (omacnica spichrzanka) oraz mól mączny (mklik mączny). Oba gatunki owadów są powszechnie obecne w środowisku domowym, zwłaszcza w kuchniach i miejscach przechowywania żywności, gdzie zaliczane są do szkodników. Dorosłe osobniki moli spożywczych mają tendencję do niszczenia zapasów żywności poprzez żerowanie i zanieczyszczanie produktów odchodami i składanymi jajami.

Mole spożywcze, zarówno mole kuchenne, jak i mole mączne, są znane z tego, że najczęściej atakują suche produkty spożywcze takie jak mąka, kasza, ryż, makaron, płatki śniadaniowe czy ziarna zbóż. Mole spożywcze preferują ciepłe, wilgotne i ciemne środowiska. Najczęściej można je znaleźć w kuchniach, spiżarniach, pomieszczeniach gospodarczych i magazynach spożywczych. Mole spożywcze gromadzą się w szafkach kuchennych i na półkach z żywnością. Szczególnie chętnie atakują produkty przechowywane w papierowych lub foliowych opakowaniach, które łatwo przegryzają. Aby pozbyć się moli spożywczych, należy utrzymywać czystość i stosować skuteczne środki zwalczające takie jak pułapki klejące lub insektycydy w formie aerozoli, sprayów czy oprysków.

Spożywcze

Jak zwalczyć mole spożywcze? Kiedy stosować lepy na mole a kiedy opryski?

Lepy na mole to specjalistyczne pułapki klejące, które zazwyczaj zawierają feromony w celu przyciągania samców. Pułapki klejące na mole takie jak ECO VACO służą do monitorowania i kontrolowania populacji szkodników, wabiąc je i zatrzymując na kleistej powierzchni. Lepy na mole są skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z małymi i sporadycznymi infestacjami moli spożywczych lub w przypadku, gdy konieczne jest uniknięcie użycia substancji toksycznych ze względu na obecność dzieci, zwierząt domowych lub innych ograniczeń.

Insektycydy w formie oprysków są skutecznym środkiem zwalczania większych inwazji moli spożywczych, szczególnie w miejscach takich jak magazyny spożywcze czy zakłady przetwórstwa zbożowego. Przed zastosowaniem oprysków na mole zaleca się dokładne oczyszczenie pomieszczeń, półek na żywność, skrzyń, silosów i innych miejsc przechowywania żywności. Oprysków na mole nie należy stosować bezpośrednio na produkty spożywcze. W trakcie stosowania insektycydów szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie zdrowej żywności. Produkty spożywcze powinny być uprzednio usunięte z obszaru dezynsekcji i przechowywane w szczelnych pojemnikach lub opakowaniach.

Środkiem biobójczym do zwalczania moli spożywczych jest STRONG PERMETRYNA 15,2%. Jest to skoncentrowany preparat owadobójczy w postaci wodnej mikroemulsji o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Preparat przed zastosowaniem należy rozcieńczyć z wodą. Oprysk na mole oprócz permetryny zawiera dwie inne substancje czynne takie jak: tetrametryna i butotlenek piperonylu. Zastosowanie trzech substancji aktywnych podnosi skuteczność preparatu, zapewniając wszechstronne działanie i efektywną walkę ze szkodnikami magazynowymi.

Szukasz skutecznych produktów na mole? Znajdź teraz produkt i zwalcz plagę!

Opryski na mole spożywcze   Opryski na mole odzieżowe  Trutki na mole spożywcze       Trutki na mole odzieżowe

Pułapki na mole spożywcze   Pułapki na mole odzieżowe  Preparaty na mole spożywcze   Preparaty na mole odzieżowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium